«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Araçları
  3. Çin Merkez Bankası, dijital para projesi için istihdamını genişletiyor

Çin Merkez Bankası, dijital para projesi için istihdamını genişletiyor

Çin Merkez Bankası, dijital para projesi için istihdamını genişletiyor

Çin Merkez Bankası, Ocak ayındaki pilot programa ilgi duyan uzmanlar için daha fazla fırsat yaratarak dijital yuan (e-CNY) için planlarını genişletme sinyali veriyor. Ülkenin Merkez Bankası, dijital para projesinde faaliyetler yürütmesi adına uzmanlar için yaklaşık 136 iş ilanı duyurdu.

Tüm başvuru sahipleri, lisans veya yüksek lisans mezunu olması gerekirken, deneyim yılları 3-10 yıl arasında değişmekte. Pozisyonlar hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı iş arayanlar için açılmış durumda. Gerekli beceri ve bilgiye sahip uzmanların istihdam edilmesinin sağlanacağı bildirildi.

Dijital para e-CNY için çalışacak insan sayısı artırılıyor

Ülkedeki Tianjin, Guangzhou ve Yiwu gibi diğer bazı şehirler, pilot programın mevcut aşamasına dahil olmak için ilgi gösterse de yalnızca Pekin, Shenzhen ve Suzhou’da çalışmak isteyen kişiler başvuru yapabiliyor.

Blockchain uzmanlarına olan talep nedeniyle banka, yönetici dışı pozisyonlar için aylık minimum ücret 25.000 RMD (3.952 dolar) ile 60.000 RMD (9.487 dolar) arasında değişkenlik gösteriyor. Yönetici pozisyonu maaşları ise endüstri standardına göre aylık 30.000 RMD (4.743 dolar) ile 100.000 RMD (15.811 dolar) arasında değişiyor.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *