«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Çinli Adam Mahkeme Tarafından Verilen Para Cezasını Önce Yasal Olarak Ödemek İçin Dijital Yuan Kullanıyor

Çinli Adam Mahkeme Tarafından Verilen Para Cezasını Önce Yasal Olarak Ödemek İçin Dijital Yuan Kullanıyor

b546b0cadc-media-library-original-900-600.jpg
Kaynak: Adobe/S.Gvozd

Çin medyası dijital yuan için yeni bir ilki bildiriyor – merkez bankası tarafından verilen token ilk kez mahkeme tarafından verilen bir para cezası ödemek için kullanıldı.

Chinaqw’a göre, 19 Nisan’da, bir motorlu taşıt trafik kazası sorumluluk anlaşmazlığı davasında davacı olan Wei soyadlı bir adam, Zhejiang Eyaletindeki Wenzhou şehrinin Lucheng Bölgesindeki Halk Mahkemesi tarafından 105 ABD Dolarının biraz üzerinde bir para cezasına çarptırıldı. .

Ancak mahkemeye banka havalesi yoluyla ödeme yapmak yerine, bunun yerine “ödeme faturası aldığı” bir işlem olan dijital yuan’ı kullanarak ödeme yapmaya karar verdi ve token için yasal bir ilki işaretledi.

Wei’nin medya kuruluşuna ödemenin “çok uygun” olduğunu ve “sadece telefona tıklaması gerektiğini ve işlem tamamlandığını” söylediği kaydedildi.

Ve öyle görünüyor ki mahkeme yetkilileri, Wei’nin dijital yuan ödemesini tercih ettiğini görmekten fazlasıyla istekliydiler – hatta akıllı telefonuna devlet tarafından işletilen bir dijital CNY uygulaması yüklemesine yardım ettiler ve ödeme “tamamlandı” ile süreç boyunca ona rehberlik ettiler. birkaç dakikadan az.”

Lucheng Bölge Halk Mahkemesi başkanı Liu Wan Cheng, insanların para cezalarını öderken kullanmak istedikleri ödeme şeklini seçmekte tamamen özgür olacaklarını ve isterlerse nakit veya banka havalesini tercih edebileceklerini belirtti. Ancak Liu, dijital CNY ödeme seçeneklerinin eklenmesinin mahkemenin “küreselleştirilmiş bir dijital mahkeme” olma vizyonuyla uyumlu hale gelmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Liu’nun şu sözleri kaydedildi:

“Dijital yuanın bir ödeme seçeneği olarak eklenmesi, diğer ödeme yöntemleri seçeneklerinin yerini almayacak. Aksine, sağlayacaktır [people] daha fazla seçenekle.”

Ancak Liu, dijital CNY kullanmanın para cezası ödeme sürecini hızlandırdığını ve otomatik vaka numarası eşleşmeleri ve “anında” ödeme sertifikası düzenlemesi ile paranın “hemen ve güvenli bir şekilde mahkeme hesabına ulaştığını” kaydetti. Mahkemeler için de, belirtecin bir verimlilik ve şeffaflık artışı sağlayabileceğini ima etti.

Lucheng Bölge Halk Mahkemesi, “bir sonraki adımı” olarak, dijital yuan dava ücreti ödemelerinde “uygulamayı genişletmeye devam etmek” için ilgili devlet daireleri ile “işbirliği yapacağını”, örneğin token kullanarak mahkeme ödemeleri sağlamayı amaçladığını belirtti. , mahkemelerin tazminat veya geri ödeme kararı verdiği durumlarda.

Mahkeme, bunun “halkın dava deneyimini iyileştirmeye” yardımcı olacağını ve aynı zamanda “yargı güvenilirliğini ve halkın hukuk sistemine erişimini” artıracağını da sözlerine ekledi.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Eski Çin Merkez Bankası Başkanı, Dijital Yuan’ın Uluslararası Ticaret İçin Amaçlanmadığını Söyledi
– Yeni Tencent Dijital Yuan Cüzdanı Lansmana Hazırlanıyor

– 2022’de CBDC’ler: Yeni Denemeler ve Kripto ile Rekabet

– Merkez Bankaları Gizlilikle İlgili CBDC Baş Ağrılarıyla Mücadele Ediyor
– DeFi CBDC’ye Güvenebilir, Ancak Merkezi Finans ile Daha Fazla Köprü Gerekli – Uzman Paneli

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *