«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Çoğu Bitcoin Kullanımı Avrupa ve ABD Çalışma Saatleri Sırasında Gerçekleşiyor

Çoğu Bitcoin Kullanımı Avrupa ve ABD Çalışma Saatleri Sırasında Gerçekleşiyor

rsz-adobestock-385588767-min.jpg
Kaynak: Adobe/SoniaBonet

Kripto analitik firmasından yeni bir rapora göre, Bitcoin (BTC) ağındaki faaliyetlerin çoğu şu anda Avrupa ve ABD çalışma saatlerinde gerçekleşiyor ve Asya saatlerinde gerçekleşen aktivite payında kayda değer bir düşüş yaşanıyor. Madeni Para Metrikleri bulundu.

Rapordaki bulgulara bakılırsa, Asya’da Bitcoin ağının kullanımı, Çin’deki Bitcoin madenciliğine kabaca büyük bir baskıyla karşılık gelen bir tarih olan Temmuz 2021 civarında belirgin bir şekilde düştü.

Asya’da azalan kullanım, ABD ve Avrupa’nın genel kullanımdan daha büyük bir pay almasına yol açtı. 2022’nin başından bu yana, Bitcoin kullanımı özellikle ABD’de erken mesai saatleri ve Avrupa’da iş gününün geç saatleri etrafında yoğunlaşmıştır.

Rapor, farklı kripto varlıklar için zincir üzeri cüzdan bakiyelerinde ne zaman değişiklik yapıldığına bakarak sonuca vardı. Faaliyet daha sonra resmi işlem saatlerine bölündü. Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası (Asya), Londra Borsası (Avrupa) ve New York Borsası (BİZ).

Farklı zaman dilimlerinde Bitcoin kullanımı:

Kaynak: Madeni Para Metrikleri

Ethereum (ETH) için, cüzdan bakiyesi güncellemelerine bakıldığında eğilim Bitcoin’den daha az netti. Bununla birlikte, Coin Metrics, ağdaki işlem ücretlerinin seviyesine bakıldığında, ABD saatlerinde en yüksek olma eğiliminde olan bir eğilimin hala gözlemlenebileceğini söyledi.

Ayrıca, dünyanın çeşitli yerlerinde farklı stablecoin’lerin popülaritesi hakkında daha önceki bir gözlemi de tekrarladılar.

Firmanın verilerine göre, ABD merkezli ödeme firması tarafından çıkarılan bir stablecoin olan USD coin (USDC) Daire, hala en çok ABD çalışma saatlerinde kullanılmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Avrupa ve Asya saatlerinde, piyasa değerine göre dünyanın en büyük sabit parası olan tether (USDT) en popüler olanıydı.

Farklı zaman dilimlerinde stabilcoin kullanımı:

Kaynak: Madeni Para Metrikleri

Coin Metrics, USDT ve USDC bakiye güncellemeleri için zaman dağılımının verilerdeki “en güçlü gözlemlenebilir modellerden biri” olduğunu ve dünyanın farklı yerlerinde farklı sabit paralar için net tercihler olduğunu belirtti.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Yatırımcı, Garsona ‘Topluluğa Geri Vermek’ İçin 3K USD İpuçları Verdi
– Tron, Ethereum’un Tether Pazarındaki Payını Yutuyor, Ancak Ciddi Bir Rakip Olmak İçin Daha Fazlasını Yapması Gerekecek

– Ukrayna Yardım Kuruluşu Kriptoyu Aktif Olarak Kullanıyor, Ayı Piyasası Sırasında Bağışların Arttığını Söyledi
– Bitcoin ve Ethereum Adresleri Düşerken Terra Çöküşünden Sonra Stablecoin Aktif Adresleri Yeni En Yüksek Seviyeye Ulaştı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *