«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Coinbase Çok Hızlı Büyüdüğünü ve Şimdi 1.100 Çalışanını İşten Çıkardığını Söyledi

Coinbase Çok Hızlı Büyüdüğünü ve Şimdi 1.100 Çalışanını İşten Çıkardığını Söyledi

c.jpg
Kaynak: Bir ekran görüntüsü, Instagram/coinbase

Büyük kripto borsası madeni para tabanı olası bir durgunluk öncesinde giderleri azaltmak ve verimliliği artırmak için işgücünü yaklaşık %18 oranında azaltacağını söyledi.

ABD’ye sunulan rapora göre Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonubu yıl 14 Haziran’da, Coinbase Global, Inc. “mevcut piyasa koşullarına ve devam eden iş önceliklendirme çabalarına yanıt olarak faaliyet giderlerini yönetmek için bir yeniden yapılandırma planı” açıkladı.

Şirket başına,

“Plan, 10 Haziran 2022 itibariyle Şirketin küresel işgücünün yaklaşık %18’ini temsil eden, Şirketin işgücünde yaklaşık 1.100 çalışan azaltılmasını içeriyor ve ardından Şirket, mevcut mali yılı sonu itibariyle yaklaşık 5.000 toplam çalışanı olmasını bekliyor. Çeyrek 30 Haziran 2022.”

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un açıklamasına göre, yönetim ekibi birkaç sonuca vardı: ekonomik koşulların hızla değiştiği ve bir durgunluğa girdiğimiz görülüyor; aşağı pazarlarda maliyetleri yönetmek kritik öneme sahiptir; ve şirket çok hızlı büyüdü.

Bu nedenle, iki karara da ulaştıklarını söyledi: giderleri yönetme ihtiyacı ve verimliliği artırma ihtiyacı.

Çalışanlar, duyurunun yayınlanmasından sonraki bir saat içinde kovulduklarını bildiren bir e-posta alacaklardı. Asgari 14 haftalık kıdem tazminatı artı 1 yılı aşan her çalışma yılı için ek 2 hafta, ABD’de 4 aylık sağlık sigortası, 4 aylık akıl sağlığı desteği ve Yeteneğe erişim ile “bugün ayrılıyorlar” Yeni iş aramalarına yardımcı olacak bir merkez.

Coinbase, SEC raporuna, planın “uygulanmasının” bu ikinci çeyrekte zaten “önemli ölçüde tamamlanmış” olmasını beklediklerini ekledi – bunun dışında ayın sadece yarısı kaldı.

Bu nedenle, borsa, “gelecekteki nakit bazlı harcamalar” olarak adlandırdıkları ve çalışan kıdem tazminatı ve diğer kıdem tazminatlarıyla ilgili “toplam yeniden yapılandırma giderlerinde” 40 milyon ABD Doları ile 45 milyon ABD Doları arasında bir miktara maruz kalacağını tahmin ediyor.

Coinbase, Mayıs ayında hissedarlarına bir mektupta sağlanan görünümü güncellemediklerini, ancak bu planın bir sonucu olarak,

“Şirket, 2022 yılının tamamı için Şirketin teknoloji ve geliştirme ve genel ve idari giderleri için daha önce sağlanan görünümün, Hissedar Mektubunda yer alan aralığın alt sınırına daha yakın olmasını bekliyor.”

Mayıs ayında bildirildiği üzere, düşüş piyasasına tepki olarak borsa, yeni istihdam yaratma konusunda bu yıl için daha önceki genişleme planlarını değiştirme sözü verdi. Daha sonra, bazı acemiler, iptal edilen iş teklifleriyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdiler.

Ayrıca, Armstrong kısa süre önce, bir veya daha fazla Coinbase çalışanından yönetim ekibini çok sayıda hata için çağıran ve bazı yöneticilerden çıkış talep eden bir çevrimiçi dilekçeye yanıt verdi. Bununla birlikte CEO, isimsiz dilekçe sahiplerini “bırakıp inandığınız bir şirkette çalışacak bir şirket bulmaya” çağırdı ve daha sonra “yakalanırsanız kovulacağınızı” ekledi.

Bu arada, kripto borç veren blokFi CEO Zac Prens ilan edildi Pazartesi günü, “planlamak ve düşünmek için önemli bir zaman ayırdıktan sonra, çalışan sayımızı kabaca %20 oranında azaltıyoruz.”

CEO’ya göre, 2020’nin sonunda şirketin yaklaşık 150 çalışanı vardı ve o zamandan beri 850’nin üzerine çıktı.

Prince, makroekonomik koşullardaki değişikliklerden etkilenen şirketin maliyetleri yönetmek için seçimler yapmak zorunda kaldığını söyledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Crypto.com’da işten çıkarmalar
– Kripto İş Piyasası: İptal edilen Coinbase İşe Alımları Duygusallaşıyor, İş İlanları Düşüyor

– ‘Güçlü Karlı’ FTX, Ayı Piyasasına Rağmen İşe Almaya Devam Edecek – CEO
– KuCoin ve OKX, Coinbase İşe Alımı Yavaşlatırken Düşüşe Rağmen İşe Alma Planlarına Bağlı Kaldı

– Coinbase’den Armstrong’un Yeni Los Angeles Evi İçin 133 Milyon USD Harcadığı Bildirildi, Böyle Görünüyor
– Coinbase ‘Sıklıkla’ Çalışanlarından Birbirlerini Değerlendirmelerini İstiyor – Rapor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *