«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Coinbase, Perakende Müşterileri için Nano Bitcoin Vadeli İşlemlerini Hazırlıyor

Coinbase, Perakende Müşterileri için Nano Bitcoin Vadeli İşlemlerini Hazırlıyor

adobestock-mehaniq41-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / mehaniq41

Büyük kripto borsası madeni para tabanı 27 Haziran’da perakende müşterilerine belirli türev ürünleri tanıtıyor.

Pazartesi gününde, Coinbase Türev Borsası şirket, listelenen ilk kripto türev ürünü olan Nano Bitcoin vadeli işlemlerini (BIT) piyasaya süreceğini söyledi.

Coinbase Türev Borsası, ABD tarafından düzenlenen bir Belirlenmiş Sözleşme Piyasası (DCM) vadeli işlem borsasıdır. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC). Bitcoin vadeli işlemleri, bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerini izleyerek yatırımcıların madeni paraya maruz kalmalarını sağlar, ancak gerçekte dayanak varlığı tutmak zorunda kalmadan.

Borsa başkanı Boris Ilyevsky, perakende komisyoncuları adlandırarak, BIT vadeli işlemlerinin başlangıçta birkaç komisyoncu aracı aracılığıyla alım satım için uygun olacağını söyledi. KenarTemizle, demir kiriş, NinjaTrader, Optimus Vadeli İşlemleri, 5. Aşamave tradovateayrıca takas firmaları ABN AMRO, ADMIS, Avantaj Vadeli İşlemleri, ED&F Adamı, demir kirişve çalı.

İlyevski sözlerine şöyle devam etti:

“Coinbase, müşterilerimize doğrudan teminatlı vadeli işlem sözleşmeleri sunabilmemiz için kendi vadeli işlem komisyonu tüccar (FCM) lisansı için düzenleyici onay bekliyor.”

BIT Vadeli İşlemler sözleşmesi, “24 saat ticaret, daha düşük ön yatırım, kaldıraç ve uzun ve kısa vadeli işlem kolaylığı” gibi avantajlar sunacak, ancak “perakende tüccarı göz önünde bulundurularak”.

Ilyevsky’ye göre,

“Bir Bitcoin boyutunun 1/100’ü oranında, geleneksel vadeli işlemlere göre daha az ön sermaye gerektirir ve ABD tarafından düzenlenen kripto vadeli işlem piyasalarında perakende katılımının önemli ölçüde genişlemesi için gerçek bir fırsat yaratır.”

Kripto piyasası veri sağlayıcısının Mayıs ayı raporuna göre KriptoKarşılaştırma, CMEBTC ve ethereum (ETH) sözleşmelerindeki aylık vadeli işlem hacimleri, Mayıs ayında hacimde “bir artış” gördü ve “spekülatif aktivitede bir artışa işaret etti.” CME’deki BTC vadeli işlem sözleşmeleri, Nisan ayından bu yana %65 artışla 250.650 hacimle Şubat 2021’den bu yana işlem gören en yüksek rakamı kaydetti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– ‘Kurumsal Düzeyde’ Likit Staking İşinde Coinbase Bahisleri
– Coinbase Pro Kullanıcıları, Durdurulmasından Memnun Değil, Daha Düşük Ücretler Belirtti

– Coinbase Çok Hızlı Büyüdüğünü ve Şimdi 1.100 Çalışanını İşten Çıkardığını Söylüyor
– Yeni Coinbase Açıklaması Bitcoin ve Kripto Sahiplerine Hatırlatıyor: ‘Anahtarlarınızı Değil, Madeni Paralarınızı Değil’

– Binance, FTX 2022’de Bitcoin Vadeli İşlemlerine Hakim Olacak, Ancak DEX’ler de Zemin Kazanıyor – Rapor
– Üçüncü Bitcoin ETF için Yavaş Başlangıç, Daha Düşük Maliyetler Daha Fazla Sermaye Çekebilir

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *