«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Coinbase, SEC Soruşturmayı Başlatırken Menkul Kıymetleri Listelediği İddialarını Reddetti

Coinbase, SEC Soruşturmayı Başlatırken Menkul Kıymetleri Listelediği İddialarını Reddetti

adobestock-thomas-dutour-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Thomas Dutour

Büyük kripto borsası madeni para tabanı ABD’den sonra platformunda menkul kıymetler listelediği iddialarını reddetti Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), menkul kıymet olarak kaydedilmesi gereken dijital varlıkların listelenmesi üzerine bir soruşturma başlattı.

Yakın tarihli bir blog yazısında, Coinbase’in Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, platformlarında listelenen varlıkların hiçbirinin menkul kıymet olmadığını iddia ederek, dijital bir varlığın menkul kıymet olup olmadığını belirleme sürecinin SEC tarafından incelendiğini de sözlerine ekledi.

“Coinbase, her bir dijital varlığı borsamızda kullanıma sunmadan önce analiz etmek ve incelemek için titiz bir sürece sahip – SEC’in kendisinin gözden geçirdiği bir süreç” dedi.

Grewal, ABD’den sonra detaylandırdı Adalet Bakanlığı (DOJ), eski bir Coinbase çalışanının listeleme kararlarıyla ilgili gizli bilgileri kötüye kullanmasına ilişkin bir soruşturma başlattı, SEC ayrıca bireye karşı menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamaları açtı.

DOJ’a göre, bildirildiği üzere, borsanın eski bir çalışanı, kardeşi ve bir arkadaşının platformda listelenmeden hemen önce token satın almasına yardımcı olmak için bilgi sızdırarak içeriden öğrenenlerin ticareti kurallarını ihlal etti ve toplu olarak “en azından toplamda gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş kazançlar” üretti. yaklaşık olarak [USD] 1.5 milyon.”

Listeleme duyurularından kısa bir süre önce en az 25 farklı kripto varlığı takas ettiler. Grewal blog yazısında, SEC’in söz konusu dokuz kripto para biriminin menkul kıymetler olduğunu iddia ettiğini belirterek, DOJ’un “aynı gerçekleri gözden geçirdiğini ve ilgililere karşı menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamasında bulunmamayı seçtiğini” de sözlerine ekledi.

ABD’nin son tweetinde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Komiseri Caroline Pham, SEC soruşturmasını “uygulama yoluyla düzenlemenin çarpıcı bir örneği” olarak nitelendirdi. SEC’in iddialarının “bu tek vakanın ötesinde geniş etkileri olabileceğini ve düzenleyicilerin birlikte çalışmasının ne kadar kritik ve acil olduğunun altını çizdiğini” söyledi.

Grewal, “Komiser Pham’a katılıyoruz ve saygılarımla, SEC’in bu menkul kıymetler dolandırıcılık suçlamalarını dosyalama kararına ve suçlamaların özüne %100 katılmıyoruz” dedi.

Grewal, SEC’in suçlamalarının, “ABD’nin dijital varlık menkul kıymetleri için açık veya uygulanabilir bir düzenleyici çerçeveye sahip olmadığı” şeklindeki önemli konuyu vurguladığını söyledi.

“Ve SEC, kapsayıcı ve şeffaf bir şekilde özel kurallar oluşturmak yerine, tüm dijital varlıkları kendi yetki alanına getirmeye çalışmak için bu tür tek seferlik yaptırım eylemlerine güveniyor. olumsuzluk menkul kıymetler” dedi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Coinbase, ABD SEC’i Eleştiriyor, Crypto Community Coinbase’i İçeriden Bilgi Alım Satım Üzerinden Eleştiriyor ve CFTC Chimes In
– ABD SEC, Kripto Borsalarının İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Korumalarına İlişkin Soruşturma Başlattı – Rapor

– Coinbase, Binance ve Kraken, Güncellenmiş Kripto Borsası Sıralamasında İlk Üç Sırada Yer Aldı
– Coinbase, Perakende Müşterileri için Nano Bitcoin Vadeli İşlemlerini Hazırlıyor

– ABD SEC Şefi Gensler, Kripto Sektörünün ‘Uyumsuzluk’ İle Dolu Olduğunu Söyledi
– Kripto Finansal İstikrar Riski Olduğunda Düzenleyici İnceleme Artıyor – Rapor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *