«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Colorado Valisi’nden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması: “Düşüşe Rağmen Kararlıyım!”

Colorado Valisi’nden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması: “Düşüşe Rağmen Kararlıyım!”

Colorado-Valisinden-Dikkat-Çeken-Bitcoin-Açiklamasi

Colarado valisi, Bitcoin’deki düşüşe rağmen lider kripto para biriminin vergi ödemelerinde kullanılmasında kararlı olduğunu açıkladı.

ABD’nin Colorado eyaletinin valisi Jared Polis, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşlere rağmen Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile vergi ödemesi yapabilmenin önünü açmak istiyor.

Colorado Valisinden Bitcoin Açıklaması

Colorado Valisi Jared Polis, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşün Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile vergi ödemelerini kabul etme önerisini baltalamadığını dile getirdi.

Cumartesi günü Ulusal Valiler Birliği toplantısında konuşan Polis, yaptığı açıklamalarda, devletin kripto para birimleri ile yapılan vergi ödemelerini hızlı bir şekilde dolara çevireceğini ve bunları bekletmeyeceğini söyledi.

Vali toplantı sırasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Devlet kriptoda herhangi bir varlık tutmayacak, işlem gerçekleştiğinde bunlar anında dolara çevrilecek. Hükümet, olumlu ya da olumsuz herhangi bir şekilde spekülatif tarafta yer almayacak. Dolayısıyla kripto para birimlerini ödeme amacıyla bir değişim aracı olarak kullanmak istiyoruz.”

Ayrıca Polis, doların değerinde zaman zaman dalgalanmaların yaşandığını söyleyerek, öneriyi yabancı para birimlerinde ödeme kabul eden uluslararası şirketlere benzetti.

Kamu Kurumları Bitcoin’le İlgili Adımlar Atmaya Başladı

Bugünlerde ABD’deki kamu kurumlarının piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ile ilgili çeşitli adımlar atmaya başladığını giderek daha fazla duyuyoruz. Kısa bir süre önce Teksas ve Arizona eyaletlerinde bu alanda gelişmeler yaşandı.

Bazı eyaletler Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmeye çalışırken, Colorado gibi diğerleri kripto paraları yalnızca vergi ödeme aracı olarak kullanmak istiyor. Ancak kripto para birimlerinin volatil yapısı nedeniyle bazı uzmanlar konuya mesafeli yaklaşıyor.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *