«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. COVID-19, Önümüzdeki On Yılda Piyasalar İçin En Büyük Tehdit – FTX CEO’su

COVID-19, Önümüzdeki On Yılda Piyasalar İçin En Büyük Tehdit – FTX CEO’su

sbf-1-1-media-library-original-1200-766.jpg
Sam Bankman-Fried. Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Forbes / YouTube

Sam Bankman-Fried (SBF), büyük kripto borsasının kurucusu ve CEO’su FTXdünyanın önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde piyasaları potansiyel olarak tehdit edebilecek en büyük sorun olan COVID-19 salgınından çok fazla ders almadığını savunuyor.

SBF’ye son zamanlarda, doğrudan kripto ile ilgili olmayan, ancak ekonomiyi genel olarak etkileyenler de dahil olmak üzere, bir dizi ilgili konuda ana akım tarafından danışıldı. Bu, tartışmalı bir şekilde sadece bir kripto ve finans figürü olarak kendisine değil, şirketlerine de meşruiyet sağlayarak onları ‘saygın firmalar’ listesine yerleştiriyor.

Milyarder, önümüzdeki yıllarda dünyayı tehdit edebilecek bir sonraki büyük riskin sorulduğu Bloomberg ile yaptığı röportajda yukarıda belirtilen yorumları yaptı.

SBF, COVID-19 vurduğunda dünyanın hazır olmadığını belirterek, “Bana özellikle önemli görünen bir şey gelecekteki salgınlarla nasıl başa çıkacağımızdır.” Dedi.

Yanıtın ne olması gerektiği konusunda ülkeler arasında bir koordinasyon olmadığını söyledi. Bu nedenle, başka bir pandemi vurursa, birçok insanı öldürür ve aynı zamanda kaos ve karantinalar arasında ekonomiyi durma noktasına getirirse “olanların tekrarı” olabileceğinden endişe duyduğunu ifade etti.

Milyarder, “En büyük sorun, toplum olarak gerçekten öğrendiğimiz çok fazla ders olmamasıydı” dedi. “Önceden hemen hemen aynı yerdeyiz. Gelecekteki bir pandemi hakkında neredeyse hiç söylem yok ve neredeyse hiç ivme yok.”

COVID-19 salgını, küresel piyasalarda şok dalgaları gönderdi. Sadece tedarik zinciri darboğazlarına yol açmakla kalmadı, aynı zamanda ülkeler yardım paketleriyle yıkıcı ekonomik darbenin etkilerini geçersiz kılmaya çalıştıkça para arzında büyük bir artışa neden oldu.

SBF, tüm önlemlerin pandeminin ekonomik etkisini “asla gerçekten engellemediğini” ve bunun da yükselen enflasyon, çöken ekonomi ve çöken piyasalardan açıkça anlaşılacağı gibi – bunların tümü “COVID’ye veya hafifletmeye çalışmak için ona verdiğimiz tepkilere kadar uzanıyor” dedi. kısa vadeli ekonomik etki.”

“Şanslı şeylerden biri, bunun iki taraflı olması: Kimse pandemi istemiyor” diye ekledi. “Bu, bazı özel azaltma teknikleri üzerindeki bazı tartışmaların sona erdiği şekilde, bir taraf diğerine karşı değil.”

Bu arada, Abby Joseph Cohen, eski Goldman Sachs stratejist, önümüzdeki yıllarda ABD’yi tehdit edebilecek en büyük sorunun işgücü eksikliği olduğunu savundu. Cohen, ABD’nin göçmenlere çok bağımlı olduğunu söyledi. Ve şu an itibariyle, her uçta büyük bir işgücü sıkıntısı var.

“Diğer uca bakmak için çok zaman harcadım” dedi. “Yeterli yeni bilim adamımız var mı? Yeterince yeni mühendisimiz var mı? Yeterince yeni doktorumuz var mı? Cevap şu: Hayır, yok.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– FTX CEO’su: Bazı Küçük Borsalar ‘Çok Uzaklaştı’, ‘İflas Etmedi’ ve ‘Kaydedilmesi’ Muhtemel
– ABD Merkez Bankası, Düşüşten Suçlanacak, Büyük Kripto Oyuncularının Ekosisteme Karşı Sorumluluğu Var – FTX CEO’su

– SEC’den Peirce, Kripto’nun ‘Kurtarma Mekanizması’ Eksikliğinin Bir Güç Olduğunu Söylüyor; Bir ‘Beyaz Şövalye’ olarak FTX CEO’su
– Kripto Kargaşası: İflas için 3AC Dosyaları, FTX ve BlockFi Kabul Ediliyor, Voyager’da Askıya Alınıyor

– FTX’in Bankman-Fried İpuçları, Topluluk Tepkisinden Sonra Bitcoin Lightning Network Entegrasyonuna Yönelik İpuçları
– Şüpheci Twitter Kullanıcıları SBF’nin Önerilen 1 Milyar Dolarlık Kampanya Bağışının Bir ‘Yatırım’ Stratejisi Olduğunu Söylüyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *