«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Crypto Selloff, Bilgisayar Kodunun İnsan Takdirinden ‘Daha İyi Sonuç’ Getirdiğini Kanıtladı – Arthur Hayes

Crypto Selloff, Bilgisayar Kodunun İnsan Takdirinden ‘Daha İyi Sonuç’ Getirdiğini Kanıtladı – Arthur Hayes

webp-net-resizeimage1-min.jpg
Kaynak: Adobe/maciek905

Saf merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri, bu ayı piyasasında daha merkezi kripto borç verme ve borç alma şirketlerinden çok daha iyi sonuç verdi. Bu, bilgisayar kodunun ve şeffaf standartların “daha iyi bir sonuç” verdiğini, kripto deneme yazarı ve eski BitMEX CEO Arthur Hayes yazdı.

Kripto hedge fonunun çöküşüyle ​​ilgili ayrıntılara girmek Üç Ok Sermaye (3AC), merkezi borç verenlerin karşılaştığı sorunların yanı sıra Santigrat (ÇEL), BlockFi, Babil Finans, ve yolcuHayes, gerçek DeFi platformlarının piyasa kargaşasından nispeten zarar görmeden kurtulduğunu savundu.

Hayes, Compound (COMP), Aave (AAVE) ve MakerDAO (MKR), Three Arrows Capital’i çevreleyen dramada rol oynayan DeFi protokollerinin tümü olduğunu yazdı. Bunun gibi protokollerle “bireysel insanlar tarafından verilen keyfi kararlar” olmadığını da sözlerine ekledi.

Bunun anlamı, yeterli teminat oranlarına sahip olmayan kredilerin, borçlunun kim olduğuna veya itibarının ne kadar iyi olduğuna bakılmaksızın protokol tarafından otomatik olarak tasfiye edileceğidir.

Örnek olarak Hayes, Bileşik üzerindeki teminat şartlarını değiştirmek için yakın zamanda yapılan bir teklife işaret etti. Bileşik protokolüne göre, “3AC sadece dengeye sahip bir adrestir” dedi. “Ön teminat gerekmese bile borcunu geri ödeyebileceklerini ve buna güvenmeleri gerektiğini gösteren belirli bir soyağacına sahip insanlardan oluşan bir topluluk değil.”

“Denklemden güveni çıkardığınızda ve tamamen tarafsız bilgisayar koduyla yürütülen şeffaf borç verme standartlarına güvendiğinizde, daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Alınması gereken ders bu” diye ekledi.

Bahsedilen DeFi protokollerine ek olarak Hayes, şu anda başarısız olan algoritmik stabilcoin terraUSD’nin (UST) “işe yaradığını” ve “temelde DeFi” olduğunu söyledi.

“UST kodu, tasarlandığı gibi %100 yürütüldü. İşe yaradı; ancak yatırımcılar bunun nasıl çalıştığını anlamakla ilgilenmediler” diye yazdı ve UST sabitlemesi kırılmaya başladığında “ekosistemin değerinin %100’ünü yok edenin” kodun kendisi olduğunu ekledi.

“Bu tamamen matematik ve aşağı yukarı kaçınılmazdı; Birçoğunun teknik incelemeyi okumayı reddetmesi TerraUSD’nin hatası değil” dedi.

Son olarak, Hayes, ABD Federal Rezervi veya başka bir merkez bankası, Three Arrows Capital ve merkezi borç verme firmaları gibi sorunlu kripto fonlarını “kesinlikle” kurtarabilir, ancak yine de bunu yapmayacaklar.

Şu sonuca varmıştır:

“Bu varlıklar kulübün bir parçası değiller. [too big to fail] finansal kurumlar ve bu nedenle onursuz bir ölümle öleceklerdir. Ancak çok fazla gözyaşı dökmeyelim, çünkü bu denemeler ve sıkıntılar aracılığıyla yeni bir merkezi olmayan finansal sistem vaadinin bir başka sınavı daha atlattığını öğrendik.”

DeFi’nin – bu yılki ağır kayıplara rağmen – merkezi finansa göre kazanan olmasının ironisi Twitter’da bazıları tarafından dile getirildi:

____

Daha fazla bilgi edin:
– Önümüzdeki 6-12 Ay ‘Acımasız’ Olabilir, Ama Yatırım ‘Ekim Sezonu’ Şimdi Başlıyor, diyor Arthur Hayes
– Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon USD BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor

– Madeni Para Yarışı: Haziran, Q2 ve H1’in En Çok Kazananları/Kaybedenleri; Bitcoin Şimdiye Kadarki En Kötü Ayı Görüyor
– Bu Yaz Daha Fazla Kripto Erimesi Görülebilir, Ama En Kötüsü Arkamızda – Pantera’nın Morehead’i

– Bitcoin 19K USD’ye Yakın, Ethereum Ribaund Öncesi Kartlarda 1.000 USD’yi ‘Son Yıkım’ Olarak Test Ediyor
– Kripto Piyasası, Bitcoin Testleri 20K USD Olarak Mücadele Ediyor, Analistler Daha Fazla Düşüşe Karşı Uyarıyor, 3AC Tasfiyesinin Sipariş Edildiği Bildirildi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *