«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. DeFi İşlemleri Bir Yılın En Düşük Seviyesinde, NFT’ler ve Güçlü Duran Oyunlar

DeFi İşlemleri Bir Yılın En Düşük Seviyesinde, NFT’ler ve Güçlü Duran Oyunlar

adobestock-ken-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Ken

Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarıyla ilgili işlemler, bir yılın en düşük seviyesine ulaştı ve DeFi, kripto fiyatlarındaki bu yılki düşüşten en çok etkilenen kripto içindeki niş oldu, merkezi olmayan uygulama izleme sitesinden yeni bir rapor DappRadar söyledi.

Rapora göre, bu yılın ilk çeyreğinde görülen DeFi işlemlerinde bir yılın en düşük seviyesi, DeFi alanına ilginin geçen yazdan bu yana önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor. DeFi işlemlerindeki düşüşün kripto oyunu kategorisindeki düşüşten daha büyük olduğunu, karşılıksız token (NFT) ticaretiyle ilgili işlemlerin çeyrek boyunca arttığını ekledi.

Kaynak: DappRadar

Raporda, azalan işlem sayısına rağmen, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerin (TVL) çeyrek boyunca artmaya devam ettiği belirtildi.

Artışa, Terra (LUNA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi Ethereum (ETH) alternatifleri üzerine kurulu DeFi protokollerinde tutulan para miktarındaki güçlü büyüme yardımcı oldu.

Kaynak: DappRadar

DappRadar’ın gösterdiğine göre, yalnızca Ethereum’a bakıldığında, TVL ilk çeyrek boyunca düştü. 1 Ocak itibariyle 132,8 milyar ABD dolarından, Ethereum’un TVL’si, 31 Mart’ta çeyrek sona erdiğinde 115,9 milyar ABD doları seviyesindeydi.

Bununla birlikte, TVL’deki düşüşün, ETH’nin fiyatının da düşmesiyle geldiği, çeyreğin başında 3.680 USD’den çeyrek sonunda 3.280 USD’ye düştüğü – yaklaşık %10’luk bir düşüş.

Ethereum TVL’si:

Kaynak: DappRadar

Bu arada, DappRadar’ın raporu, NFT ile ilgili işlemlerin bu yılın ilk çeyreğinde zirve yaptığını ve geçen yılın aynı çeyreğine göre %153 büyüdüğünü söyledi. Büyümenin çoğu Avalanche ve Solana gibi alternatif zincirlerde görülürken, Ethereum’daki NFT ile ilgili işlemler Ocak ayından bu yana büyük ölçüde sabit kaldı.

Benzer şekilde, kripto tabanlı oyun, işlem sayısında geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla %520 gibi devasa bir artış gördü ve DeFi’deki aktiviteyi güçlü bir şekilde geride bıraktı. Rapora göre, hem NFT’ler hem de kripto oyunları artık “kripto endüstrisinin evrimi için kritik” oldukları bir noktaya ulaştı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Ticaret Hacmi Altıncı Ayda Düştü
– DeFi sayesinde Ethereum, Küresel Gerçekleşen Kripto Kazançlarında Bitcoin’i Öne Çıkardı

– KuCoin, Sanatçıları Güçlendirmek, Kullanıcılar için Engelleri Azaltmak için 100 Milyon ABD Doları NFT Fonu Başlattı
– NFTfi, NFT Kredisi için Muazzam Büyümeyi Göz Önünde Bulunduruyor; CryptoPunks, BAYC ve Sanat Blokları En Yaygın Teminat

– Play-to-Earn Bitcoin Oyunları: Lightning Network, Oyuncuların Sats Kazanmasını Nasıl Sağlıyor?
– Final Fantasy Developer, Blockchain Oyun Açıklamalarıyla Oyuncuların Gazabını Cesaretlendiriyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *