«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. DeFi sayesinde, Ethereum, Küresel Gerçekleşen Kripto Kazançlarında Bitcoin’i Öne Çıkardı

DeFi sayesinde, Ethereum, Küresel Gerçekleşen Kripto Kazançlarında Bitcoin’i Öne Çıkardı

webp-net-resizeimage-min.jpg
Kaynak: Adobe/bizoo_n

Blockchain’e göre, Ethereum (ETH), geçen yıl itibari kârdan 76,3 milyar ABD doları çıkarılarak, bitcoin için gerçekleşen 74,7 milyar ABD doları ile karşılaştırıldığında, dünyanın en iyi kripto varlıkları sıralamasında bitcoin’i (BTC) geride bıraktı. istihbarat firması zincir analizi.

Chainalysis son raporunda, ETH sahipleri tarafından elde edilen yüksek kârların muhtemelen 2021’de merkezi olmayan finansın (DeFi) yükselişinin bir sonucu olduğunu yazdı ve DeFi uygulamalarının çoğunlukla ETH’nin ana para birimi olduğu Ethereum üzerine kurulduğunu belirtti.

Raporun yazarları, “Kripto para kazançlarına ilişkin analizimiz kripto para dünyasını cesaretlendirmeli ve ekosistemin 2021’deki, özellikle de DeFi’deki büyümesini yansıtmalıdır” dedi.

Bununla birlikte, tüm ülkeler ETH yatırımcıları arasında BTC yatırımcılarına kıyasla aynı yüksek gerçekleşen kâr modelini takip etmiyor. Japonya’da, BTC yatırımcıları, ETH’den yalnızca 790 milyon ABD dolarına kıyasla BTC’den elde edilen 4 milyar ABD doları kârla, toplam kripto kazançlarının çok daha yüksek bir payından sorumluydu.

16:06 UTC’de BTC 42.139 USD’den işlem gördü ve bir ayda %3 arttı ve bir yılda %25 düştü. ETH 3.105 USD’de kaldı ve bir ayda %7 ve bir yılda %34 arttı.

Genel olarak, tüm Chainalysis zincirlerinde, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar, 2020’de 32,5 milyar ABD dolarına kıyasla, geçen yıl toplam 162,7 milyar ABD doları kazanç elde etti.

Ayrıca rapor, ABD’nin kriptodan “geniş bir farkla” en fazla karı gerçekleştiren ülkeler sıralamasında lider olduğunu söyledi.

Ülke, geçen yıl 46,95 milyar ABD doları kâr elde etti ve bu rakam, 8,16 milyar ABD dolarının kâr olarak çıkarıldığı listede ikinci sırada yer alan Birleşik Krallık’tan önemli ölçüde yüksek.

ABD ve İngiltere’yi geçen yıl gerçekleşen kripto kazançlarıyla ilk beş ülke olarak Almanya, Japonya ve Çin izledi.

Bunlar arasında Çin, özellikle ilginç olarak öne çıktı ve Chainalysis, diğer ülkelere göre kripto yatırım faaliyetinde düşüş gördüğünü söyledi. Raporda, geçen yıla göre %194’lük bir büyüme oranı elde edilen Çin’deki büyümenin, örneğin aynı dönemde %476’lık bir büyüme kaydeden ABD’nin önemli ölçüde gerisinde olduğu belirtildi.

Çin’deki düşük büyümenin, madencilik ve ticarete ilişkin yeni yasaklar da dahil olmak üzere ülkedeki kripto ile ilgili faaliyetlerin çoğunda büyük bir hükümet baskısı ile ilgili olduğuna inanılıyor.

Son olarak, Chainalysis raporunda, birkaç ülkenin gerçekleşen kripto kazançları açısından geleneksel ekonomik ölçütlere göre önemli ölçüde daha üst sıralarda yer aldığını belirtti.

Örneğin, gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) açısından (satın alma gücü paritesine göre) 11. sırada yer alan ve çok yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye, kripto kazançlarında 6. sırada yer aldı. Benzer şekilde, 25. sırada yer alan Vietnam, gerçekleşen en büyük 16. kripto kazancıyla geldi.

Sonuçlar, birçok gelişmekte olan ülkenin bir dizi gerçek dünya kullanım durumu için kriptoyu benimsediği fikrini destekliyor. Chainalysis, buna havaleleri ve enflasyona ve para birimi devalüasyonuna karşı korunmanın bir yolu olarak kripto kullanımını da içerdiğini söyledi.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin Fonları Yavaşlayan Yatırım Çıkışlarını Görüyor, Ethereum Çıkışları Hızlanıyor
– En Çok Araştırılan ABD Mali Müşavirleri Kripto Tahsislerini Artırmayı Planlıyor, %0 Azaltmayı Planlıyor – Nasdaq

– Kripto ETP’ler ve ETF’ler Altı Yılda Yönetim Altında 120 Milyar ABD Dolarını Aşacak – Analistler
– Yatırımcılar Kriptoya Artan İlgi Gösteriyor, ancak Finansal Okuryazarlık Yatırımları Engelliyor – Anketler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *