«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. DeFiChain, Consensus Code Yönetişimini Daha Fazla Merkezi Olmayan Bir Teknik Komite Oluşturuyor

DeFiChain, Consensus Code Yönetişimini Daha Fazla Merkezi Olmayan Bir Teknik Komite Oluşturuyor

defichain-technical-committee-1653323305eij6nf6g3j.jpeg

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki metin Cryptonews.com tarafından yazılmamış bir basın açıklamasıdır.

Singapur, Singapur, 23 Mayıs 2022, Chainwire

DeFiChainMerkezi olmayan finansal uygulamaları ve hizmetleri herkese ulaştırmaya adanmış Bitcoin ağındaki dünyanın önde gelen blok zinciri olan , Teknik Komitesinin oluşumunu resmi olarak duyurdu. topluluk oyu DeFiChain İyileştirme Teklifi (DFIP) – 2205-A. Şaşırtıcı bir şekilde %96 oyla Teknik Komite’nin kurulması lehindeydi. Teklif, DeFiChain’in Kurucu Ortağı ve Baş Araştırmacısı U-Zyn Chua tarafından ortaya atıldı.

DeFiChain, zincir üzerinde yönetişime sahip tamamen merkezi olmayan bir blok zinciridir. Teknik Komite, DeFiChain’in merkezi olmayan yönetiminde ana düğümlerin herhangi bir rolünü üstlenmeden, fikir birliği kodu yönetimini topluluğun yararına daha da resmileştirecek ve merkezsizleştirecektir. Ana düğümler, DFIP süreci aracılığıyla fikir birliği güncellemelerine karar vermeye devam edecek.

Teknik Komite şu şekilde hareket edecektir:

  1. DeFiChain konsensüs kodunun temel koruyucuları
  2. Konsensüs kodunun yönünün DFIP aracılığıyla masternodlar tarafından onaylanan konsensüs ile aynı hizada olmasını sağlamak için Gatekeeper’lar

DeFiChain Baş Araştırmacısı U-Zyn Chua, “Bu, DeFiChain’in daha fazla merkezsizleştirilmesine yönelik önemli bir adımdır. DeFiChain, halihazırda, bugün dünyanın en merkezi olmayan blok zincirlerinden biridir. CoinGecko’daki en iyi 50 jetonu incelemeyi deneyin, DeFiChain kadar merkezi olmayan çok fazla jeton olmadığını kabul edersiniz.

Masternode’lar Teknik Komite üyelerini yıllık olarak DFIP aracılığıyla seçecektir. Ayrıca, DFIP süreci aracılığıyla dönem ortasında üye ekleyebilir veya çıkarabilirler. Komite üyeleri, yazılım geliştirme uzmanlığına veya bilgisine sahip DeFiChain topluluk üyeleri olmalıdır ve katılımları tamamen gönüllüdür.

Aşağıdaki dört kişi, ilk Teknik Komitenin üyeleri olarak atanmıştır:

  1. Prasanna Loganathar: Şu anki fiili lider çekirdek koruyucusu DeFiChain fikir birliği kodu
  2. Dr. Daniel Çağara: Güvenlik araştırmacısı ve en iyi böcek ödül avcısı DeFiChain’in. Aynı zamanda Baş Proje Sahibidir. DeFiChain köprüsü
  3. Kuegi: DeFiChain konsensüs kodunun aktif bir teknik incelemecisi ve birçok DeFiChain projesinin geliştiricisi
  4. U-Zyn Chua: DeFiChain’in Kurucu Ortağı ve Baş Araştırmacısı

Komite, kimsenin incelemelerini, yorumlarını veya fikirlerini azaltmaz. Konsensüs kararlarının alınmasında da yer almaz. DeFiChain’in bildiği sağlıklı ve hızlı proje geliştirmenin sürekliliğini sağlamak için, yamaları birleştiren tek taraf Teknik Komite olmayabilir, ancak bir yamanın uygulanmasını veto edebilirler. Düzeltmeden sonra uygulanabilmesi için veto edilen yamaların oybirliğiyle onaylanması gerekecek.

İlk DeFiChain bloğu 11 Mayıs 2020’de çıkarıldı. O zamandan beri proje, topluluktan düğümler, ana düğümler, projeler, araçlar, yönetişim, ekonomik fikirler ve kod yönetimine kadar blok zincirinin neredeyse tüm yönlerinde coşkulu bir katılım gördü. . Kod tabanı, açık kaynaklı bir şekilde geliştirildi ve birçok kişi tarafından geniş çapta hakemli ve tartışıldı.

DeFiChain Hakkında

DeFiChain, gelişmiş DeFi uygulamalarını etkinleştirmek için Bitcoin ağının bir hard fork’u olarak oluşturulan merkezi olmayan bir Proof-of-Stake blok zinciridir. Hızlı, akıllı ve şeffaf merkezi olmayan finansal hizmetler sağlamaya kendini adamıştır. DeFiChain, likidite madenciliği, stake etme, merkezi olmayan varlıklar ve merkezi olmayan krediler sunar. DeFiChain Vakfı’nın misyonu, DeFi’yi Bitcoin ekosistemine getirmektir.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: İnternet sitesi | heyecan | anlaşmazlık | GitHub

Kişiler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *