«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Deus DAO Yeniden Sömürüldü, Flashloan Saldırısında 13 Milyon ABD Dolarından Fazla Kayıp Bildirildi

Deus DAO Yeniden Sömürüldü, Flashloan Saldırısında 13 Milyon ABD Dolarından Fazla Kayıp Bildirildi

webp-net-resizeimage.jpg
Kaynak: Adobe/Maksim Kabakou

Başka bir gün, başka bir istismar. Deus Finans DAO kendi son flaş kredi saldırısında en az 13 milyon USD kaybetmiş görünüyor.

Kendisini “merkezi olmayan ikili OTC” olarak tanımlayan proje [over-the-counter] türev platformu” saldırıyı doğruladı, kullanıcı fonlarının güvenli olduğunu iddia etti ve DEI kredilerinin duraklatıldığını ekledi.

Web sitesine göre, platformun kullanıcıları için iki jetonu vardır: protokol jetonu DEUS ve “çoğunluk güvenilir bir stabilcoin tarafından desteklenen” kısmi rezerv stabilcoin DEI.

Şimdilik, kayıp miktar da dahil olmak üzere projenin kendisinden daha fazla ayrıntı yok.

Yine de, binaen blockchain güvenlik şirketine PeckShieldsaldırgan 13.4 milyon USD ile havalandı, protokol için kayıp daha da büyük olabilir.

Öte yandan, güvenlik odaklı sıralama platformu Sertifikauyarı hesabı tweetlendi saldırganın 16.84 milyon USD’ye yakın kâr elde ettiğini söyledi. Ayrıca, platform, saldırganın bazılarını tuttuğunu söyledi. 15,7 milyon ABD doları yaklaşık iki saat önce cüzdanlarındaki varlıklarda. 7:35 UTC itibariyle cüzdan 2,483 ethereum (ETH) değeri gösteriyor. Saldırgan, basın saatinden yaklaşık bir saat öncesine kadar para aktarıyordu.

Platform başına, ETH 5.446 (15.78 milyon USD) gizlilik çözümüne taşındı Kasırga Nakit.

İki firma, birkaç saat önce transfer edilen çoğunlukla USD madeni para (USDC) ve kısmen DEI cinsinden milyonlarca USD’yi gösteren FTMScan işlem ayrıntılarını paylaştı. Saldırıya karıştığı söylenen bir adresin şu anda adına yalnızca 132,5 ABD doları var ve fonlar aktarıldı.

PeckShield belirtilmiş “hack, fiyat kehanetinin flaş kredi destekli manipülasyonu nedeniyle mümkün oldu”, burada “manipüle edilmiş teminat DEI fiyatı daha sonra havuzu ödünç almak ve boşaltmak için kullanılır.”

Bu, merkezi olmayan finans (DeFi) piyasasının milyonlarca dolar değerinde madeni para için ilk kez sömürülüşü değil: bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, 15 Mart’ta görünüşte çok benzer veya aynı şekilde 3 milyon ABD doları kaybetti. binaen PeckShield’a.

Otopsiye göre, bir istismarcı, Oracles’larına karşı bir flaş kredi saldırısı kullandı. DeFi projesinin arkasındaki ekip o sırada, “Herkesi tekrar bütünleştireceğiz – istismardan etkilenen herkes tamamen geri ödenecek” dedi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– 2022’de Kripto Güvenliği: Daha Fazla DeFi Hack, Değişim Kesintileri ve Noob Hatalarına Hazırlanın
– AkuDreams NFT Ekibi Kilitlenen İlk Koddaki Kusurdan Sonra Yeniden Yazılan Kodu Açıkladı 34 Milyon USD

– Fasulye Sırığı Hacker, Projeden 182 Milyon ABD Doları Çekti, Ama Ağ Sadece 80 Milyon ABD Doları
– Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu, Axie Infinity’nin Ronin Hack’inin Arkasında, ABD Hazinesi, FBI Deyin
– ApeCoin Akıllı Sözleşmeden Yararlandı, ‘İyi Hazırlanmış Hak Talebi Sahibi’ 380 bin USD ile Uzaklaştı

– MetaMask, Bir Kullanıcı 650K USD Kaybettikten Sonra iCloud Üzerinden Oltalama Saldırıları Hakkında Uyarı Veriyor
– İşte Trezor Saldırıya Uğradığında Kimlik Avına Karşı Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *