«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Dijital Yuan Artık Çin Pilot Bölgelerinde Vergi Ödemek İçin Kullanılıyor

Dijital Yuan Artık Çin Pilot Bölgelerinde Vergi Ödemek İçin Kullanılıyor

1651195286_webp-net-resizeimage.jpg
Kaynak: Adobe/Tada Görselleri

Bazı Çin vatandaşları artık vergilerini dijital yuan ile ödüyor gibi görünüyor ve pilot, ülkenin hızla büyüyen pilot bölgesinde hız kazanıyor.

Hangzhou.com’a göre, Zhejiang eyaletindeki bir dizi hükümet organı, Hangzhou, Shaoxing ve Jinhua şehirlerinin dijital CNY vergi ödeme çözümlerini başlatmasıyla birlikte vergi ödemek için “dijital yuanın çevrimiçi transferini” içeren çözümleri deniyor.

Geçen ay, Devlet Vergi İdaresi Zhejiang İl Vergilendirme Bürosu, merkezin Hangzhou şubesi ile işbirliği yaptı. Çin Halk Bankası (PBoC), eyalette yürütülen “birkaç” gerçek dünya denemesi ile “dijital yuan vergi ödemesinin gelişimini aktif olarak araştırmak” için çözümler üretecek.

Nisan ayının başından itibaren, bir dizi yerel vergi kurumu, rapora göre vatandaşların dijital CNY kullanarak gelir vergisi, damga vergisi, sosyal güvenlik primleri ve ücretleri ödemesine izin verdi.

gibi büyük devlet bankaları Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, iletişim Bankasıve Çin İnşaat Bankası ayrıca “vergi ödemesi” ile ilgili işleri araştırıyorlar.

Bir Zhejiang Eyaleti Vergilendirme Bürosu yetkilisi, dijital yuanın sadece “yeni bir ödeme yöntemi” olduğunu ve nakit ve banka transferlerinin yerini almadığını belirtmek istedi ve jetonun “mevcut vergi ödeme kanallarına etkili bir ek olacağını” ekledi. ”

Ancak yetkili, dijital CNY’nin daha hızlı ve uzaktan vergi ödeme onayı sağlayarak “çevrimiçi vergi işlemeyi daha iyi desteklediğini” belirtti.

PBoC ve ortakları şimdi “bir sonraki adımlarını”, yetkililerin belirtecin vergi indirimlerinin ve diğer vergiyle ilgili faaliyetlerin hesaplanmasında rol oynayabileceğini iddia ettiği Asya Oyunlarına bakıyorlar.

Hangzhou’nun bu yıl Eylül ayında oyunlara ev sahipliği yapması planlanıyor ve spor etkinliğiyle ilgili etkinliklere ev sahipliği yapan diğer şehirlerin yanı sıra, PBoC belirteci için başka bir uluslararası vitrin hazırlamaya yardımcı olmak amacıyla pilot uygulamaya erkenden eklendi.

Bu arada FJSEN, 26 Nisan itibariyle dijital CNY’nin daha yeni pilot alanlardan biri olan Fuqing’deki 12 otoyol geçiş ücreti istasyonunun çıkışlarına bir ödeme seçeneği olarak eklendiğini bildirdi. Otoyol ücretlerini de işleyen bir dizi hizmet bölgesi, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi dijital yuan ödemelerini kabul etmeye başladı.

Çin Ulusal Radyosu ayrıca Guangzhou’daki süpermarketler ve büyük mağazaların, ikonik Guangzhou Dostluk Mağazası ve IKEAayrıca müşterilerden PBoC tarafından verilen jeton ödemelerini kabul etmeye başladı.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Çinli Adam Mahkeme Tarafından Verilen Para Cezasını Önce Yasal Olarak Ödemek İçin Dijital Yuan Kullandı
– Eski Çin Merkez Bankası Başkanı, Dijital Yuan’ın Uluslararası Ticaret İçin Amaçlanmadığını Söyledi

– Merkez Bankaları Gizlilikle İlgili CBDC Baş Ağrılarıyla Mücadele Ediyor
– CBDC’lerin Beklentileri, Olasılıkları ve Tehlikeleri

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *