«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Dipten Bitcoin mi Alıyorlar? Analiz Firmasından Önemli Açıklama!

Dipten Bitcoin mi Alıyorlar? Analiz Firmasından Önemli Açıklama!

bst

Bitcoin fiyatı için toparlanma çok hızlı oldu!

Kripto para analiz şirketi Santiment, son düşüş sonrasında neler yaşanabileceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Santiment uzmanları tarafından hazırlanan son raporda, piyasanın eskisinden çok daha istekli bir şekilde “dipten alım” yaptığı vurgulanmakta.

Bitcoin İçin Toparlanma Hızlı Oldu

Lider kripto para birimi Bitcoin son dönemde çok sert bir düşüş yaşadı ve 69.000 dolardan 42.000 dolara doğru hızlı temas oldu. Bitcoin fiyatının böylesine sert düşüşü ile Ethereum fiyatının sert düşüşü, bütün piyasayı altüst etti.

Santiment raporuna göre ise fiyatlar son 3 ayda görülen en güçlü “dipten alım” etkinliğinin görülmesi ile beraber çok hızlı toparladı. Bir anda 42.000 dolara çekilen BTC ve 3.503 dolara kadar gerileyen ETH, bir anda toparlandı ve Ethereum kısa sürede 4.150 doların üzerine çıktı.

Santiment buna ek olarak merkeziyetsiz finans odaklı üç kripto para biriminin ise çok hızlı toparlandığını belirtti. Bunlar ise ATOM, NEAR ve DFI olarak açıklandı. Üç DeFi odaklı altcoinin kısa sürede inanılmaz yükseliş elde etmesi de dipten alım etkinliğinin çok daha güçlü olduğunu ortaya koyuyor.

Bu kadar hızlı bir dipten alım yaşanmasının sebeplerinden birisi de El Salvador oldu. El Salvador tam da düşüş esnasında 150 BTC daha aldı. El Salvador Başkanı Bukele tarafından yapılan dipten alım açıklaması da kesinlikle toparlanma konusunda etkili oldu.

BTC an itibarıyla ise 49.000 doların üzerinde işlem görüyor ve destek noktasını ele geçirmeyi başardı.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *