«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Do Kwon’un Yeni Terra Revival Planı, Güven Mücadelesi Kaldıkça Destek İçin Savaşıyor

Do Kwon’un Yeni Terra Revival Planı, Güven Mücadelesi Kaldıkça Destek İçin Savaşıyor

snapshot3.jpg
Terra’nın Kurucu Ortağı Do Kwon Ekim 2019’da. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/Terra

Bir başka Terra (LUNA) ekosistemini canlandırma planı Terraform Laboratuvarları (TFL) CEO’su ve Kurucu Ortağı Do Kwon, en azından bazı Terra geliştiricilerinin desteğine sahip görünüyor, ancak güven sorunları bu plan için hala ciddi zorluklar yaratıyor.

Bir Pazartesi gönderisinde ve beraberindeki bir Twitter’da iplikKwon, Terra ağını, sabitleyici hatası tüm ekosistemin çökmesine neden olan algoritmik stabilcoin terraUSD (UST) olmadan yeni bir zincire dönüştürmeyi önerdi.

Daha spesifik olarak, mevcut zincir var olmaya devam edecek ve mevcut LUNA’nın luna classic (LUNC) belirteci olarak adlandırılmasıyla birlikte “Klasik” zincir olarak adlandırılacaktır. Yeni zincir, jetonu Luna (LUNA) ile “Terra” olarak adlandırılacak.

Kwon, “Her iki zincir de bir arada var olacak,” dedi.

Yeni LUNA jetonları, LUNC pay sahiplerine, sahiplerine, kalan UST sahiplerine ve temel uygulama geliştiricilerine airdrop olarak gönderilecek. Ayrıca, Terra’nın arkasındaki kurum olan TFL, cüzdanını airdroptan kaldıracak ve Terra’yı tamamen topluluğa ait bir zincir haline getirecek.

Token dağıtımı açısından, Kwon 1 milyar yeni Luna jetonunun basılmasını ve topluluk havuzu arasında dağıtılmasını (%25), Luna sahipleri “saldırı öncesi” (%35), Luna sahipleri “Lansman”da (%10), “Launch”ta UST sahipleri (%25) ve geliştiriciler (%5).

“LFG’nin UST sahiplerini bütünleştirmeye yönelik en iyi çabalarına ek olarak, bu token dağıtımının, her bir paydaş grubu için değişen ilgi alanları ve zaman tercihleri ​​için en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz. [importantly]Terra ekosistemini canlandırmak için en uygun yolu yaratıyor” dedi.

Bazı Terra geliştiricileri, teklife zaten destek verdi.

Birincisi, Terra-based CEO’su Chauncey St. John Melek Protokolüsürekli hayır bağışları yaratan bir Terra çatalını “inşaatçılar tarafından, toplum için, sosyal etki etrafında, zemine koşmaya hazır güçlü bir dapp ekosistemi ile” desteklediğini söyledi.

Başka bir Terra geliştiricisi Stablechen de teklifi onayladı ve Terra’nın TFL yerine topluluğa ait bir zincir olarak bir geleceği olacağını söyledi. “2 dünya, 1 aile” dedim.

Bu arada, yeni zincir UST’yi içermeyeceğinden, kilit bir soru, UST olmadan Luna’nın amacının ne olacağı olmuştur. Bağlam için, LUNA, UST’nin ABD doları ile pariteyi korumasına yardımcı olmak için oluşturuldu.

“[Luna] vardır [no utility] UST başarısız olduğundan,” dedi bir Reddit kullanıcısı. “Öldü, [I don’t know] Do daha ne kadar inkarda kalacak.”

Diğerleri de, sözde merkezi olmayan bir stabilcoin inşa etmek olan Terra ekosisteminin tüm amacının başarısız olduğunu ve dolayısıyla projenin kapanması gerektiğini iddia ederek bu bakış açısını paylaştı.

Bir Reddit kullanıcısı, “Bu projeyi durdurun. Mümkün olduğu kadar çok insana geri ödeyin. Kwon ve tüm geliştiriciler kripto alanını terk etmeli. Dışarıda büyük egosu olmayan ve geri bildirimleri açıkça dinleyen daha birçok yetenekli insan” dedi. .

Öte yandan, bazıları Luna’nın “sağlam bir topluluğa” sahip olduğunu ve “Terra ekosisteminde inşa edilen gerçekten harika geliştiricilerin” olduğunu ve ona bir şans daha verilmesi gerektiğini öne sürdü.

07:20 UTC’de, LUNA 0.00018 USD civarında işlem görüyor ve bir günde %17 değer kaybetti.
_____
Daha fazla bilgi edin:
– Terra’dan Do Kwon, LUNA ve UST Krizinden Önce Terraform’un Güney Kore Kolunu Tasfiye Etti
– Luna Vakfı, Neredeyse Tüm Bitcoin Yığınının Harcandığını Söyledi, UST Kullanıcılarına Tazminat Sözü Verdi

– Terra’nın Çöküşünden Sonra, Cryptoverse ‘Ponzi Benzeri Varlıklar’, VC’lerin Rolü ve ‘Cahil’ Kripto İnsanları Üzerine Düşünüyor
– Vitalik Buterin & Binance CEO’su Do Kwon Başka Bir Terra ‘Canlanma’ Planı Önerirken Ses Veriyor
Coinbase Daraltılmış Stablecoin Üzerinden Dava Açtı, Ama UST Değil (Henüz)

– Terra Blockchain Yeniden Başlatıldı, Binance, CZ’nin “Çok Hayal kırıklığına uğramasına” Rağmen LUNA & UST Ticaretine Devam Ediyor
– Kişiselleşiyor – ‘Kırdı’ LUNA Yatırımcısı Do Kwon’un Evine Geliyor, Polise Teslim Olmayı Planlıyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *