«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. ECB Kripto, Afrika Bitcoin Merkezi, Fortune 500’de Coinbase, Dubai’de Binance + Daha Fazla Haber

ECB Kripto, Afrika Bitcoin Merkezi, Fortune 500’de Coinbase, Dubai’de Binance + Daha Fazla Haber

2ca35f2a3e.jpg
Kaynak: Adobe/cineberg

Günümüzün kripto haberlerinin radarı altında uçuşan hikayeleri araştırarak, kripto varlık ve blok zinciri ile ilgili haberlerin günlük, küçük bir özetini alın.

__________

Yönetmelik haberleri

 • Kripto varlıklar mevcut trendlerini devam ettirirlerse finansal istikrar için risk oluşturabilirler. Avrupa Merkez Bankası (ECB) dedi. Finansal sektör ile kripto piyasası arasındaki bağlantılılık düzeyi, kaldıraç kullanımı ve borç verme faaliyeti ile uyumlu olarak sistemik riskin arttığını belirterek, kripto varlık ekosistemindeki düzenleyici ve veri açıklarını kapatmanın önemli olduğunu da sözlerine eklediler.

evlat edinme haberleri

 • Reuters’e göre cumhurbaşkanlığı, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin kıtanın ilk yasal Bitcoin yatırım merkezini kuracağını söyledi. Yakında piyasaya sürülecek olan “SANGO” girişiminin bir web sitesi ve ilgilenen yatırımcıların kaydolabileceği bir bekleme listesi var.
 • Moda markası Balenciaga Women’s Wear Daily’ye göre kripto ödemeleri kabul ediyor. Hâlâ hangi ödeme çözümleri sağlayıcısını kullanacağına karar veriyor, ancak başlangıçta bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) gibi para birimlerini kabul edecek ve rapora göre diğer para birimleri de zamanı gelince eklenecek.
 • Kripto ödeme şirketi Wirex Birleşik katman 2 ölçekleme çözümü Çokgen (MATIC) Hintli müşteriler için başka bir ödeme yöntemi olarak.
 • İnternet girişiminin arkasındaki teknoloji ekipleri Proje Özgürlüğü ve parçalanmış blok zinciri protokolü Polkadot (DOT), kullanıcıların kişisel verilerine sahip olduğu, kontrol ettiği ve bunlardan yararlandığı bir sosyal ağ sağlamayı amaçlayan Merkezi Olmayan Sosyal Ağ Protokolü’nün (DSNP) ilk uygulaması üzerinde işbirliği yapmak için resmi bir anlaşma yaptığını duyurdu.

değişim haberleri

 • madeni para tabanı 2021 mali yılında 7,8 milyar ABD dolarının üzerinde gelir bildirdikten sonra, 2022 listesinde 437. sırada yer aldıktan sonra, gelire göre en büyük ABD şirketlerinin sıralaması olan Fortune 500’e girdi.
 • Binance South China Morning Post, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölge başkanı Richard Teng’e atıfta bulunarak, yerel bankalarla birlikte çalışarak ve ülke yöneticilerini ve uyum görevlilerini işe alarak Dubai ve Bahreyn’de ödeme ve ticaret hizmetlerini Haziran ayı başında başlatmaya hazırlanıyor. .
 • FTX CNBC, isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, hisse senedi ticaretine genişledikçe aracılık girişimlerini satın almak istiyor. Şirket, bir satın alma için en az üç özel sektöre ait ticari start-up’a başvurdu, ancak tartışmalar hala erkendi ve bir dönem çizelgesiyle sonuçlanmadı.

Yatırım haberleri

 • iklim teknolojisi şirketi Akış karbonu liderliğindeki bir turda risk sermayesi finansmanı ve karbon destekli tokeninin satışı için toplam 70 milyon ABD doları topladığını duyurdu. a16z kripto. Şirket, işletmelerin karbon emisyonlarını dengelemelerine yardımcı olan karbon kredileri sunuyor.
 • kurumsal teknoloji şirketi nane Kurucuların portalını doğrudan web sitelerinde başlatmalarına olanak tanıyan ve katkıda bulunanların yatırdıkları zaman veya para karşılığında tokenize öz sermaye almalarına olanak tanıyan tokenleştirme platformunun lansmanını duyurdu. Şirket, kendi teknolojilerini kullanarak bugüne kadar 7,2 milyon ABD doları topladıklarını da sözlerine ekledi.
 • Güvenlik belirteci değişimi ADDX 58 milyon dolar topladıklarını açıkladı. Fon, ekibe, ADDX Advantage adı verilen varlık yöneticileri için özel pazar hizmetlerinin yakın zamanda başlatılması, ihraççı olarak genel ortakları ve diğer ürünleri dahil etme çabaları da dahil olmak üzere “birkaç stratejik girişimde” yardımcı olacak.

NFT haberleri

 • NFT protokolü Nadir katman 2 ölçekleme çözümü ile entegre oluyor değişmez X Protokol üzerine inşa edilen projelerin, Immutable X aracılığıyla Ethereum üzerinde NFT ticareti yapmasını sağlamak.
 • Amerikalı eski profesyonel basketbol oyuncusu Earvin “Magic” Johnson ilan edildi ile bir ortaklık NBA En İyi Şut kendi NFT serisini geliştirmek için değiştirilemez token (NFT) projesi ve oyunu.

Hukuki haberler

 • bu Ev Etik Komitesi e ait ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi kongre üyesi Madison Cawthorn’un sözde “Let’s Go Brandon” meme madeni parasına atıfta bulunarak “açıklanmayan bir finansal çıkarı olabilecek bir kripto para birimini uygunsuz bir şekilde tanıtıp tanıtmadığı” konusunda bir soruşturma duyurdu. Soruşturma, Cawthorn’un bir ortaklık ilan etmeden bir gün önce token’a sahip olduğu ve tanıttığı raporlarını takip ediyor. NASCAR İddiaya göre bir pompala ve boşalt planıyla sonuçlanan sürücü Brandon Brow.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *