«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. El Salvador Maliye Bakanı: BTC Tahvillerini Çıkarmadan Önce Bitcoin Fiyatının Yükselmesini Bekliyoruz

El Salvador Maliye Bakanı: BTC Tahvillerini Çıkarmadan Önce Bitcoin Fiyatının Yükselmesini Bekliyoruz

adobestock-315091536.jpg
Kaynak: Adobe/hbrh

Ülkenin maliye bakanı, Salvador hükümetinin uzun zamandır beklenen BTC tahvillerini serbest bırakmadan önce “bitcoin (BTC) fiyat artışını beklediğini” iddia etti.

El Salvador’dan Diario El Mundo’ya göre, Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, ihraç için herhangi bir “son tarih” olduğuna dair fikirleri reddetti ve tahvil projesinin “başarısız” olduğu yönündeki iddiaları reddetti – bu suçlama hükümete çok sayıda kişi tarafından yöneltildi. ekonomik eleştirmenler

Zelaya, daha ziyade, ihraç için “piyasa koşullarının”, “kontrol etmediğimiz” koşullar nedeniyle – Ukrayna’daki savaş ve ABD’den enflasyonla mücadele girişimleri gibi – elverişsiz olduğunu iddia etti. Federal Rezerv.

Bitcoin fiyatları son haftalarda düştü veya durgun kaldı ve finans şefi, “bazı yatırımcılar için bu, tahvil alımlarını caydırıyor” dedi. [BTC] fiyat yüksek.”

Bunu şu açıklamayla gerekçelendirdi:

“Fiyatın yüksek olduğunu söylediğimizde, gerçekten USD ile ölçüldüğü zamandır, bu nedenle her bir bitcoin için daha fazla dolar alacaksınız. Böylece, [as an investor,] Bitcoin ile bono satın almak için teşvike sahibim ve bu sayede hesaplarım dolar cinsinden tutulduğu için kazanabiliyorum.”

Bugün BTC 39.000 USD civarında işlem görüyor ve bir ayda %16 ve yılda %32 düştü.

Hükümetin mali durumu hala istikrarsız: Uluslararası Para Fonu (IMF) fonlama seçenekleri neredeyse yok gibi görünürken, Hazine tahvil ihracından 1,5 milyar dolar toplamayı umuyordu – büyük ölçüde Ocak 2023’te sona erecek 800 milyon dolarlık tahvilin sona ermesini onurlandırmak için.

Medya kuruluşu, “piyasanın” “Salvador hükümetinin finansman seçeneklerinin tükendiği” konusunda endişeli olduğunu ve “olası bir temerrüt”ün artık “korktuğunu” belirtti.

Ancak Zelaya, ihraç planlarını “fiyasko” olarak nitelendirenlerin, piyasa koşullarının devletin davasını engellediğini görmezden geldiklerini iddia etti.

Açıkladı:

“Başkan [Nayib Bukele] ihracı yapmak için doğru zamanın ne zaman olduğunu bize söyleyen kişidir. [The decision] Piyasayı nasıl gördüğümüze göre yapılacak.”

Açıklamalar, çoğu vatandaşın devlet tarafından işletilen sistemi kullandığını tespit eden bir anketin hemen ardından geldi. Chivo BTC uygulama ve cüzdanı idareli bir şekilde, çoğunluk sadece fiat doları kullanmaya geri dönmeden önce altın bir merhaba olarak devlet fonlarından 30 ABD doları değerinde bir bitcoin almak için indiriyor.

Zelaya daha önce, Mart ayının ortalarına ilişkin ilk zaman çerçevesinin açıklanmasının ardından gecikmenin bir nedeni olarak Ukrayna savaşını göstermişti. Bukele o zamandan beri, askıya almanın nedeninin emeklilikle ilgili sorunlar olduğunu iddia ederken, ulusal haberler ve siyasi gündemler hükümetin pandilla suç çetelerine karşı mücadelesinin egemenliğinde.
____
Daha fazla bilgi edin:
– IMF Anlaşması ‘Ölü’ ve Bitcoin Tahvil İhracı Öyle mi, İddia Bukele Eleştirmenleri
– Finansal Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvillere Hazır Değil – MicroStrategy CEO’su

– Bitfinex Müşterileri, El Salvador’un 0,5 milyar ABD Doları Potansiyel Faiz Değerine Sahip BTC Tahvilleriyle İlgili Ayrıntıları Bekliyor

– Ulus-Devletler Tarafından Bitcoin Kabulünün Oyun Teorisi
– El Salvador’un Bitcoin Hareketlerini İlgiyle Takip Eden ‘Gelişen Ekonomiler’

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *