«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. El Salvador’un ev sahipliği yaptığı ’44 uluslu Bitcoin Konferansı’ Pek Bir Şey Değil Burger

El Salvador’un ev sahipliği yaptığı ’44 uluslu Bitcoin Konferansı’ Pek Bir Şey Değil Burger

ftaha4tx0aapqmb-1.jpg
Kaynak: Nayib Bukele / Twitter

Büyük ölçekli bir konferansa katılan merkez bankacıları, Bitcoin (BTC) benimsenmesi hakkında konuşmak için El Salvador’da oldukları iddialarından uzaklaşmaya başladılar – yerel medya kuruluşları, BTC’nin katılan 44 ülkenin gündeminde önceden olduğundan daha aşağılarda olabileceğini öne sürdüler. iddia etti. Ancak kanıtlar, katılan bankacıların ve hükümet bakanlarının El Salvador’un evlat edinme girişimlerine geçici bir ilgiden fazlasını aldıklarını gösteriyor.

El Salvador’un merkez bankacıları için bir BTC konferansına benzer bir şeye ev sahipliği yaptığına dair raporları ele almayı amaçlayan resmi bir yayında, Paraguay Merkez Bankası tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldığını yazdı. Finansal İçerme İttifakı küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesine ve dijital hizmetlerin finansmanına odaklanmıştır.

Salvador gazetesi Diario El Mundo, etkinliğin başlangıçta 2020’nin başlarında – tesadüfen El Salvador’un kendi BTC benimseme planlarını açıklamasından bir yıldan fazla bir süre önce – planlandığını, ancak COVID-19 salgını nedeniyle ertelendiğini bildirdi.

Paraguay merkez bankası açıkladı:

“Toplantıların odak noktası kripto para birimleri veya buna benzer bir şeyle ilgili değil. [The bank does] bu ortamda veya başka bir yerde kripto para birimlerini tartışmayı planlamamak [these] toplantılar.”

Aslında, olayı kapsayan çoğu Salvadorlu medya kuruluşu zirvede BTC ile ilgili herhangi bir görüşmeden bahsetmedi.

Ve Bitcoin Beach Twitter hesabı tarafından 16 Mayıs’ta yayınlanan – dünyanın geniş alanlarını turuncu gölgeli (bitcoin’in resmi olmayan “rengini”) göstererek sosyal medya kullanıcıları arasında şaşkınlık ve şaşkınlığa neden olan bir haritanın gizemi çözülmüş gibi görünüyor.

Görüntü, Alliance for Financial Inclusion’ın üye haritasının bir ekran görüntüsü gibi görünüyor – turuncu bir gölge de tesadüfen ittifakın tercih ettiği renk.

Bununla birlikte, BTC’nin zirvedeki katılımcılar için masada olmayacağını varsaymak yanlış olabilir. Aksine protestolarına rağmen, katılan merkez bankacılarının çoğu, El Salvador’un BTC benimseme planları, özellikle de bitcoin’in ağırlıklı olarak denizaşırı havalelere dayanan ekonomiler için finansal tabloyu nasıl değiştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir.

Ayrıca, ev sahibi olarak El Salvador – en azından bir dereceye kadar – toplantıların gündemlerini değiştirme ve seçtiği konularda sunumlar yapma hakkına sahiptir. Ayrıca, toplantıların kenarlarında misafirlerinin “sosyal” programlarını özelleştirebilir. Ve öyle görünüyor ki, tam da bunu yaptı.

Bitcoin Beach temsilcileri, merkez bankacılarının “indirme ve kullanma konusunda yardım almak için sıraya girdiklerini” iddia ettikleri Dijital Finansal Çalışma Grubu toplantılarına katıldılar. [the] Bitcoin Beach Lightning cüzdanı.”

Bukele’nin kendisi, “bankasızları bankacılık” ve El Salvador’un (ve Bitcoin Beach’in) BTC’nin benimsenmesinin toplantılarda tartışılacağını iddia etti.

Ve hoşunuza gitsin ya da gitmesin merkez bankacıları veya ekipleri şimdiden BTC ile ilgili görüşmelere maruz kalmış gibi görünüyor. El Zonte’nin Bitcoin Plajı’nda bir topluluk lideri olan Roman Martínez, hem Dijital Finansal Hizmetler Çalışma Grubu toplantılarında hem de KOBİ ile ilgili toplantılarda sunum yaparken fotoğraflandı. Etkinlik.

Bu arada Diario El Mundo, San Salvador’daki bazı işletmelerin, bir müşteri tarafından talep edilmesi halinde ülkedeki tüm tüccarların yasal olarak BTC ödemesini kabul etmelerini zorunlu kılan – geçen yıl Eylül ayında uygulamaya konulan yasaya karşı geri adım attığını da bildirdi.

Medya kuruluşu, şehrin tarihi merkezindeki bir dizi tüccarla konuştu ve alıntı yapılanların çoğu (çoğunlukla pazar tezgahı veya küçük dükkan sahipleri) bitcoin kabul etmediklerini ve yalnızca ABD doları ile iş yapmak istediklerini belirtti. . Gazete, hepsi BTC kabul etmediğini iddia eden bir iç çamaşırı satıcısı, bir smoothie satıcısı ve bir cep telefonu tamircisi ile konuştu.

Bununla birlikte, BTC’yi kabul eden bir satıcı, “haftada yaklaşık 25 kişinin” bitcoin ile malları ödemek için tezgahına geldiğini iddia etti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Başkan Bukele, ‘Bitcoin Konuşmak için El Salvador’da 44 Ulus Toplantısı’
– Eleştirmenler, El Salvador’un Bitcoin Tahvilleri Çıkarmadan Önce Konvansiyonel Borçları Temerrüde Bırakabileceğini Söyledi

– Bukele, Bitcoin Şehir Planlarını Sergiliyor ve Stark Uyarısının Ortasında ‘BTC Dip’ini Satın Aldı’
– El Salvador’da Her 10 Kişiden 2’si Hâlâ Hükümetin Chivo Bitcoin Uygulamasını Kullanıyor – Anket

– El Salvador’un Bitcoin Hareketlerini İlgiyle Takip Eden ‘Gelişen Ekonomiler’
– Paraguay: Bitcoin ve Kripto Madenciliği Yasası Senato’dan Geçti, Alt Meclise Gidiyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *