«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu ile Anlaşmaya Varmak İçin Görüşüyor – Rapor

Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu ile Anlaşmaya Varmak İçin Görüşüyor – Rapor

adobestock-tashatuvango-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / tashatuvango

heyecan ve tesla Baş ve milyarder Elon Musk’ın bu ayın başlarında Twitter’daki hisselerin %100’ünü 45 milyar ABD Doları karşılığında satın almak ve şirketi özel hale getirmek için teklifte bulunmasının ardından anlaşmaya varmak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. Tesla’nın hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi ticaret haberleriyle mütevazı bir şekilde yükseldi.

Wall Street Journal’ın bu hafta sonu bildirdiğine göre, Twitter temsilcileri ile Musk arasında Pazar günü anlaşmayı görüşmek üzere görüşmeler yapıldı. Raporda, adı açıklanmayan kaynaklara göre ilerleme kaydedildiğini, ancak hala çözülmesi gereken bazı sorunlar olduğunu belirtti.

Kaynaklar, iki tarafın bir anlaşmaya varacağının garantisi olmadığını vurguladı.

Özellikle kaynaklar, Musk’ın daha önce “en iyi ve son teklif” olarak adlandırdığı hisse başına 54.20 ABD Doları tutarındaki teklifinin fiyatında şimdiye kadar taviz vermeyi reddettiğini de belirtti. Makalede, bunun yerine, üzerinde anlaşmaya varılan bir anlaşmanın “tamamlanmadan önce dağılması” durumunda Musk’ın ne kadar ödeyeceğine odaklanması bekleniyordu.

Twitter hisseleri Cuma günü %3.93 artışla 48.93 USD’ye yükseldi. Artış, piyasanın şimdi Musk’ın hisseleri satın alması için bir anlaşmanın gerçekleşebileceğini daha olası gördüğünü gösteriyor.

Pazartesi sabahı piyasa öncesi işlemlerde, Twitter hisseleri 10:30 UTC’de %0,6 artarak hisse başına 49,24 USD’ye yükseldi.

Ancak DOGE için işler o kadar da iyi görünmüyordu, fiyatlar hem Cuma günü hem de hafta sonu boyunca düştü. Pazartesi günü saat 09:20 UTC’de DOGE, son 24 saat için %7,8 ve son 7 gün için %11 düşüşle 0,1236 USD’de durdu.

Twitter yönetim kurulunun şirketin devralınmasını hoş karşılamadığı, hatta yönetim kurulunun bunu önlemek için sözde bir zehir hapı savunma stratejisi uyguladığına dair raporların ortaya çıkmasından sonra Musk’ın orijinal Twitter satın alma teklifinin geçerli olmayacağı yaygın olarak düşünülüyordu.

Ancak, Musk’ın anlaşmayı finanse etmek için 46,5 milyar ABD doları sağladığını göstermesinin ardından Twitter yönetim kurulu ayarını değiştirip müzakerelere kapı açtı ve borsa hafta sonundan önce düştü.

Yönetim kurulu Musk’ın çabalarını hoş karşılamazsa, sözde ihale teklifi yoluyla teklifini doğrudan hissedarlara götürebileceği tahmin ediliyor. Spekülasyonlar şifreli bir şekilde takip edildi cıvıldamak Musk’tan “________ Gecedir” demesi. Sözcükler, F. Scott Fitzgerald’ın “İhale” kelimesinin eksik olduğu bir romanının başlığına atıfta bulunuyor gibi görünüyor.

Bu arada, geçen hafta Cuma günü, bir dizi video görüşmesinde Musk ile seçkin hissedarlar – özellikle aktif olarak yönetilen fonlar – arasında görüşmeler de yapıldı. Tartışmalara katılanlar arasında, tarafından işletilen büyük ölçekli bir büyüme fonunun yöneticisi Lauri Brunner, Artan Varlık Yönetimi LLCrapora göre Musk’ı övdü.

Brunner, “Tesla’da köklü bir geçmişe sahip” dedi ve Musk’ın “Twitter’da güçlü işletim performansı sağlamanın katalizörü” olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

Musk’ın Twitter planları, ifade özgürlüğüne daha fazla önem verilmesini içeriyor. Buna ek olarak, açık sözlü milyarder, platformun reklama bağımlılığını sınırlayacağını ve hatta alay dogecoin (DOGE) ödemelerini dahil etme fikri.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Topluluğu, Engeller Ortaya Çıkırken Musk’ın Twitter Teklifini Memnuniyetle Karşılıyor
– Elon Musk, Twitter’ın %100’ünü Satın Almayı Teklif Ediyor, Bunu “En İyi ve Son Teklif” Olarak Adlandırıyor

– Musk, Twitter’ın Yönetim Kuruluna Katılmıyor Ama ‘Önemli İyileştirmeler’ İstiyor, DOGE Ödemeleri Entegrasyonunu Öneriyor
– Musk ve Twitter’da Eski SEC Başkanı

– Dorsey Sonrası Twitter, Ethereum’da Bahşiş Ekliyor
– Twitter, Doğrulanmış NFT Profil Resimlerini Tanıttı, Vakıf Hesabı Oluşturdu

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *