«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ‘En Ciddi’ Suçlarda Kullanılan Popüler Meme Coin Dogecoin

‘En Ciddi’ Suçlarda Kullanılan Popüler Meme Coin Dogecoin

adobestock-fly-dragonfly-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Fly_dragonfly

Blockchain analitik firmasının yakın tarihli bir raporuna göre, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük meme parası olan Dogecoin (DOGE), yasadışı aktörler tarafından “en ciddi suç türlerinde” kullanılıyor. Eliptik.

Raporda, dogecoin meşru mallar için bir ödeme aracı olarak popülerlik kazanırken, kötü aktörlerin de dikkatini çektiğini belirtiyor.

Elliptic, büyük ölçüde dolandırıcılık, dolandırıcılık ve Ponzi şemalarının yanı sıra terörizmin finansmanı ve çocuk cinsel istismarı materyallerinin (CSAM) satıcıları gibi daha ciddi suçları içeren “yasadışı faaliyetle bağlantılı milyonlarca dolar değerinde Dogecoin işlemi” tespit ettiğini iddia ediyor. ).

Doge’nin yasadışı kullanımının dökümü. Kaynak: eliptik.co

Firma, İsrail’in 2021’de ele geçirme emrini gerekçe göstererek terör finansmanı için dogecoin kullanımına dikkat çekti. Terörle Mücadele Finansmanı Ulusal Bürosu DOGE’de 40,235 ABD doları içeren militan grup Hamas ile bağlantılı olduğuna inanılan 84 kripto adresine karşı.

Raporda, “Bitcoin ve Tether ile karşılaştırıldığında küçük bir miktar olsa da, bu örnek, Hamas gibi gruplar tarafından çok çeşitli kripto varlıkların farkındalığını ve artan oranda benimsendiğini gösteriyor” dedi.

Kaynak: eliptik.co

Rapor ayrıca, hem darknet hem de clearnet üzerinde faaliyet gösteren “az ve artan sayıda” CSAM tedarikçisinin dogecoin ile ödeme kabul ettiğini ortaya koydu.

Ancak, CSAM topluluğu içindeki DOGE kullanım düzeyi “şu anda çok düşük, [USD] Raporda, bugüne kadar küresel olarak belirlenen 3.000 ödeme yapıldı” denildi.

Dogecoin, darknet piyasalarındaki yasa dışı aktörler tarafından da kullanılıyor. Örneğin, Sadece öldürKendisini bir “çağrı ve e-posta sel hizmeti” olarak tanımlayan , kullanıcıların dogecoin kullanarak hem para yatırmalarına hem de bağış yapmalarına olanak tanır.

Elliptic’e göre popüler meme madeni parası aynı zamanda aşırı sağcı gruplara para toplamak için de kullanılıyor.

2013’te bir şaka olarak yaratılan Dogecoin, başarısının büyük bir kısmını destek ve onaylara borçlu olarak dünyanın en büyük kripto varlıklarından biri haline geldi. tesla ve Uzay X CEO Elon Musk.

Perşembe sabahı saat 8:52 UTC’de DOGE, 8,5 milyar USD ile piyasa değerine göre 11. kripto paradır. Bir günde %3.2 ve bir haftada %0.5 artışla şu anda 0.063 USD’den işlem görüyor.

____

Daha fazla bilgi edin:
– ‘Benzersiz DOGE Teklifi’
– Robinhood CEO’su Dogecoin Blok Boyutunu Artırmak İçin Fikirle Aynı Eski Komisyona Adım Atıyor

– Elon Musk Yakıtlı Bir DOGE Rallisi Daha Bir Çöplükle Bitirildi
– Elon Musk, Twitter’daki ‘Dijital Ödemeler’ Genişletmesini Göze Aldı, Ama DOGE ‘Piramit’ Yasal Sarma ile Karşı Karşıya

– Tesla, Ürünleri, DOGE Rallileri için Dogecoin Ödemelerini Kabul Ediyor
– Roger Ver, Bitcoin Cash, Bitcoin’e Karşı %50 Kaybettikten Sonra Dogecoin’i Kucaklıyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *