«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Eski BitMEX Şefi Arthur Hayes Mahkemeden Hapis Süresini Affetmesini İstiyor

Eski BitMEX Şefi Arthur Hayes Mahkemeden Hapis Süresini Affetmesini İstiyor

d2f4b7f593.jpg
Arthur Hayes. Kaynak: bir video ekran görüntüsü

Şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su BitMEX Kripto borsası Arthur Hayes, mahkemeden platformda kara para aklama karşıtı bir ağ oluşturmadığı için kendisine hapis cezası vermemesini istedi ve suçlarını tekrar etmeyeceğini iddia etti. Hayes ayrıca yurtdışında yaşamak ve özgürce seyahat etmek için izin istedi.

Bloomberg, Hayes’in hukuk ekibinin, “federal yönergeler uyarınca” altı ila 12 ay arasında hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı bir savunma anlaşmasının ardından “ev hapsi veya toplum hapsi olmadan” denetimli serbestlik talebinde bulunduğunu bildirdi.

Ekip, belgede yazılı olarak alıntılandı:

“Bu, Bay Hayes’in kişisel hayatı ve kurucu ortağı olduğu BitMEX işi üzerinde zaten olağanüstü ve iyi duyurulan bir etkiye sahip olan önemli bir vakadır.”

Bu yılın başlarında Hayes, savcıların kendisini ve diğer eski BitMEX yetkililerini tarafların borsada kontrolsüz işlemler yapmasına izin vermekle suçlayarak Amerika Birleşik Devletleri Banka Gizlilik Yasasını ihlal etme suçlamalarını kabul etti. Hayes, kurucu ortağı Benjamin Delo ve borsanın eski Baş Teknoloji Sorumlusu Samuel Reed’in yaptığı gibi 10 milyon ABD Doları para cezası ödemeyi zaten kabul etti.

Hayes’in hukuk ekibi, savcılar henüz kendi ceza tavsiyelerini sunmamış olsa da, Manhattan mahkemesine annesinin ifadesinin yanı sıra “destekçilerden gelen fotoğraflar ve mektuplar” içeren 65 sayfalık bir belge gönderdi.

Avukatlar ayrıca Hayes’in “yükselen finans ve piyasalar alanındaki mahkumiyetinin, ABD’nin dünya çapında kripto para ticaret platformlarında mali suçların kovuşturulmasında kullanabileceği bir emsal olduğunu” savundu.

Hayes’in “tekrar suçlu olma ihtimalinin düşük” olduğunu eklediler.

Radar altında geçirilen uzun bir dönemden dönen Hayes, kısa süre önce kendisini bir kripto denemecisi olarak yeniden keşfetti. Yakın tarihli bir yazıda, eski BitMEX CEO’su, mevcut on yılın bitiminden önce bitcoin (BTC) fiyatlarını 1 milyon ABD dolarının üzerine çıkaracak olan Rusya’ya yönelik son Batı yaptırımları tarafından bir “kıyamet döngüsünün” tetiklendiğini tahmin etti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Hayes, Portföyü Ethereum Lehine Yeniden Dengelemeyi Hedeflediğini Söyledi, ETH İçin Yeni Fiyat Hedefi Belirledi
– Rusya Rezerv Varlıklarının Dondurulması Parasal Rejimin Sonunu İşaretler; Altın, Bitcoin Yükselecek – Arthur Hayes

– Arthur Hayes, Kripto Tüccarlarına ‘Beklemenin Bedeli’ni Söyledi, Daha Güçlü USD Geliyor
– Arthur Hayes’in ‘Hindistan Cevizi Rüşvet Yorumu’ Yargıç Tarafından Engellendi

– BitMEX Sonunda Spot Platformu Yaklaşırken Ethereum’u Karşılıyor; APE Sürekli Vadeli İşlemler Piyasasını Başlatma
– BitMEX, 2022’de BMEX Token’ı Başlatacak, Airdrop’ı Duyurdu

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *