«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum Başka Bir Gecikme Bombası Üzerinde Adım Atıyor

Ethereum Başka Bir Gecikme Bombası Üzerinde Adım Atıyor

webp-net-resizeimage1-min.jpg
Kaynak: Adobe/paintermaster

Ethereum (ETH) geliştiricileri, bir kez daha Ethereum’da ETH jetonlarının madenciliğini imkansız hale getiren özel bir kod olan “zorluk bombasını” iki ay daha ertelemeye karar verdiler.

Core Ethereum geliştiricileri Cuma günü bir araya geldi ve Ethereum’un Ropsten halka açık test ağını tartıştı. Geliştiriciler, test ağının ortaya çıkardığı bazı hataları tartıştıktan sonra, zorluk bombasını Ağustos 2022’ye erteleyen EIP-5133 adlı bir teklifi desteklemek için oy kullandı.

“Kısacası bombanın ertelenmesi konusunda anlaştık” söz konusu baş geliştirici Tim Beiko. “Zamanımızı çoktan aştık ve kesin bir gecikme ve dağıtım süresi seçmeden önce tüm sayıları mantıklı bir şekilde kontrol ettiğimizden emin olmak istiyoruz, ancak ~ 2 aylık bir gecikmeyi ve yükseltmenin Haziran ayının sonunda yayınlanmasını hedefliyoruz.”

“Zorluk bombası”, ETH 2.0 güncellemesi yayınlandığında ortaya çıkacak olan Ethereum’un madencilik zorluğundaki kasıtlı ve ani artışı ifade ediyor. Etkinleştirildiğinde, zorluk bombası madencilik zorluğunu önemli ölçüde artıracak ve böylece Ethereum blok zincirinde yeni bir blok madenciliği yapmayı imkansız hale getirecektir.

Beiko, gecikmenin, mevcut Ethereum Mainnet’in beacon chain Proof-of-Stake (PoS) sistemi ile birleşeceği zaman, geliştiricilerin “The Merge’e güçlü bir şekilde odaklanmalarını” sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Başka bir çekirdek geliştirici olan Ben Edgington, zorluk bombasındaki gecikmenin The Merge’i etkilememesini umduğunu söyledi. “Birleşmeyi geciktirmeyeceğini söylüyoruz. İçtenlikle umuyorum” dedi.

Yakın zamanda önerilen EIP-5133 önerisine göre, The Merge için hedef “2022 Ağustos ortasından önce”.

Özellikle, Ethereum geliştiricileri, The Merge için kesin olarak bir tarih taahhüdünde bulunmadı.

Nisan ayının başlarında, geliştiriciler Ethereum’un ilk ana ağ gölge çatalını tamamladıktan sonra Beiko, Birleştirmenin Haziran ayında tamamlanmayacağını söyledi. “Haziran olmayacak, ama muhtemelen [a] birkaç ay sonra. Henüz kesin bir tarih yok, ancak kesinlikle Ethereum’un son bölümündeyiz, ”dedi Beiko o sırada.

07:19 UTC’de ETH 1.330 USD’den işlem gördü ve bir günde yaklaşık %9 ve bir haftada %26 düştü, diğer ilk 10 kripto para da bir günde %5-12 düştü.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Ethereum Beacon Chain 7 bloklu bir Reorg Deneyimi Yaşadı, Birleşmeden Önce Daha Fazla Çalışma Gerekiyor
– Ethereum Birleşmesi Staking Getirilerini Nasıl Etkileyebilir?

– Bir Proof-of-Stake Ağına Geçiş Yapan Ethereum’un Ödünleri ve Faydaları
– Ethereum ve Proof-of-Stake İşaret Zinciri ile Birleşmesi Hakkında En İyi Anlatılar

– Büyük Bitcoin ve Kripto Şirketleri, Proof-of-Stake Sistemlerinde ‘Aşırı’ Riske Karşı Uyarıyor
– Ethereum’un Birleşmesi Bitcoin Talebi Düşürebilir, Ancak Düzenleyici ve Teknik Zorluklar Devam Ediyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *