«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ethereum (ETH) Fiyatı İkinci Çeyrekte Fırlayabilir!

Ethereum (ETH) Fiyatı İkinci Çeyrekte Fırlayabilir!

ethereum-bg4

Ethereum (ETH) son birkaç gündür Bitcoin’in pastasından pay kapmaya başlamış gibi görünüyor. Geçtiğiniz hafta Bitcoin %1,3 değer kaybederken, Ethereum %6 yükseldi. Ethereum bu yükselişle 3500 doları geçmeyi başardı. Bitcoin ise hala 47.000 dolarlık seviyenin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Ethereum’da İkinci Çeyreğin Büyüsü

Yılın ikinci çeyrekleri her zaman Ethereum fiyatı için oldukça olumlu geçti. 2017 ve 2019’da, yatırımcılar ikinci çeyrek %442 ve %107 gibi büyük kazançlar elde etmeyi dahi başardı. Ethereum, ikinci çeyreğe birkaç gün kala bile pozitif görünümünü korumayı başarmıştı.

ethereum

Pek çok piyasa katılımcısı, bir makro-yükseliş aşamasının ortaya çıkması için bekliyor olsa da, bu aşamada kesin olarak pek bir şey söylemek mümkün değil.

Ethereum pazarındaki zımni oynaklık (IV) son birkaç gün içerisinde azaldı ve şu anda gerçekleşen oynaklığı (RV) gölgesinde kalıyor. Özetlemek gerekirse IV, piyasa katılımcıları tarafından beklenen oynaklıktır. RV ise belirli zamanda piyasada mevcut olan gerçek oynaklıktır.

ethereum fiyatı

IV ve RV, rallilerin ilk aşamalarını belirtmede her zaman yardımcı oldu. Geçmişte, ne zaman denge kaybedilse (bu Aralık 2020’de veya 2021 Nisan’da olabilir) hemen ardından bir boğa koşusu desteği geldi.

Şu anda IV ve RV sırasıyla %3,7 ve %4,2 seviyelerinde olup, piyasa türevleri trader’ların düşüş görünümünü vurguluyor. Bu nedenle, yalnızca IV tekrar yükseldiğinde, bir sonraki somut boğa koşusunu tahmin etmek anlamlı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *