«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum’daki En İyi 5 Oyna-Kazan Oyunu

Ethereum’daki En İyi 5 Oyna-Kazan Oyunu

adobestock-463613203-editorial-use-only-min.jpeg
Kaynak: Adobe/SYARGEENKA

Piyasadaki oynaklığa rağmen, önde gelen oyna-kazan (P2E) blok zinciri oyunları, video oyunları oynayarak para kazanmak için her gün giriş yapan oyuncu toplulukları oluşturdu.

Kullanıcı sayısına göre Ethereum (ETH) üzerindeki en iyi oyna-kazan oyunları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ethereum nedir?

Ethereum, orijinal Bitcoin (BTC) blok zincirinin tasarımını ve işlevini geliştirmek için 2015 yılında piyasaya sürüldü. Tarafların merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan birbirleriyle işlem yapmalarını sağlayan akıllı sözleşmeleri yürüten dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olarak kendini kurdu.

Ethereum üzerinde gerçekleştirilen tüm işlem kayıtları doğrulanabilir, ağ genelinde güvenli bir şekilde dağıtılır ve değişmezdir, bu da ağı kullanıcılar için güvenli ve şeffaf hale getirir. Ayrıca ağ, geliştiricilerin ağın Solidity olarak bilinen betik dili ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tarafından mümkün kılınan merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmasına olanak tanır.

Oyna-kazan oyunları da dahil olmak üzere ilk uygulamalar, Ethereum ağı üzerine inşa edildi. Bugün, Ethereum, tüm blockchain ağları arasında en fazla sayıda dapp ve blockchain oyununa sahiptir.

En iyi Ethereum oyunları

Aşağıda, yazma tarihine kadar geçen 30 gün içinde kullanıcı sayısıyla ölçülen Ethereum’da önde gelen oyna-kazan oyunlarını bulacaksınız (verilerin o zamandan yayına kadar değişmiş olabileceğini unutmayın).

gibi popüler P2E oyunlarının beğenisinin gelmesi bazıları için sürpriz olabilir. merkezsiz, eksen sonsuzve Sandbox listede yok. Geçen ay, sıralamada yükselen bazı yeni oyunlar kadar popüler değildiler.

mirandus

Mirandus, oyuncuların sahip olduğu bir evrende geçen bir Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunudur. Oyuncunun sahip olduğu, oyundaki bir katılımcının tümü takas edilemez jetonlar (NFT’ler) olarak temsil edilen arazi, gemi veya rıhtım gibi kaynakları satın alabileceği ve bunların üzerine inşa edebileceği veya bunlardan kazanabileceği anlamına gelir.

Oyun sırasında her oyuncu, oyundaki kötü karakterlere karşı savaşmak için görevlere devam eden avatarlarla temsil edilir. Bu avatarlar Örnekler olarak bilinir ve oyunun pazarından satın alınabilir. Örnekler farklı biçimlerde ve farklı işlevlere ve çeşitli yeteneklere sahiptir. Hepsi Ethereum blok zincirinde NFT’ler olarak temsil edilen elfler, cüceler, orklar, insanlar ve daha fazlasını içerir.

Oyunu oynamaya devam ettikçe oyunun jetonlarını kazanabilir ve ekonomisinde yer alabilirsiniz. Mirandus ekonomisinde Gala ekosistemi içindeki işlemler için kullanılan ana token, şu anda oyun şirketi tarafından oluşturulan çeşitli oyunlarda kullanılan GALA’dır. Gala Oyunları, Miranda’nın sahibi. Mirandus’ta Örnekler, arazi, silahlar ve ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir kaynağı satın almak için GALA’yı kullanabilirsiniz.

Mirandus’ta oyun içi satın alımlar için kullanılan bir diğer token Materium’dur. Materium kazanmak için bir Exemplar’a sahip olmanız gerekir. Ne kadar çok Örnek sahibi olursanız, o kadar çok Materium kazanırsınız. Ayrıca, Örneklerinizi gönderdiğiniz her görev sırasında daha fazla Materium alabilir ve toplayabilirsiniz.

Yazma tarihine kadar geçen bir ay boyunca, Mirandus’un toplam 4.410 oyuncusu vardı.

Benji Muzları

Benji Bananas, oyunlar blok zinciri üzerine kurulmaya başlamadan önce var olan bir oyundur. Ancak son gelişmelerle birlikte Benji Banana’nın yaratıcısı, Animoca Markalarıpopüler oyunu bir oyna-kazan oyununa dönüştürüyor.

Oyunda oyuncular ana karakter Benji’yi kullanarak asmadan asmaya atlayıp muzları toplarlar, düşmemeye veya engellerden zarar görmemeye çalışırlar.

Ethereum blok zincirinde bir P2E oyununa geçişin bir parçası olarak, mevcut Benji Bananas oyuncularının ‘Benji Geçişleri’ satın almaları gerekecek. Bu geçişler, oyuncuların PRIMATE jetonları kazanmalarına izin verecek ve daha sonra ApeCoins (APE) ile değiştirilebilecek NFT’lerdir.

ApeCoin’in ERC-20 yönetişim ve hizmet belirteçleri, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir ve ApeCoin ile olan ilişkisi nedeniyle ünlü olmuştur. Fored Ape Yat Kulübü (BAYC), şu anda piyasadaki en büyük NFT koleksiyon topluluklarından biridir.

Benji Bananas oyuncuları için, ödülleri toplarken bir sarmaşıktan diğerine sallanmak, daha sonra gerçek hayatta kullanılabilecek ApeCoin kazanma vaadini taşır.

Benji Bananas, bu yazı yazılırken önceki ay 1.280 oyuncuya sahipti.

illüvyon

Illuvium’da oyuncular, uzay gemilerinin düştüğü uzak bir gezegen olan Illuvium’un fantastik, yabancı dünyasını keşfederler.

Oyun, maceralara devam eden ve canavarlara ve diğer oyunculara karşı savaşan bir kaşif rolünü üstlenmeyi içerir. Aynı zamanda, Illuvium’un orijinal sakinleri olan Illuvials’ı toplar veya yakalar ve onları ordunuzu büyütmek için kullanırsınız.

İllüvyonlar, Ethereum blok zincirinde NFT’ler tarafından temsil edilen efsanevi benzeri yaratıklardır. En yüksek değere sahip en nadir olmak üzere değişen nadirliklere sahiptirler. Ayrıca yaratıkların yeni ve daha nadir versiyonlarını oluşturmak için üç veya daha fazla İllüviyayı birleştirebilirsiniz.

Oyunun yerel jetonu, yarışmalar, turnuvalar ve görevleri tamamlayarak kazanabileceğiniz ILV’dir.

Geçen ay Illivium’da toplam 865 oyuncu vardı.

AyKediKurtarma

MoonCats’i Ay’dan kurtarın ve onları Ethereum blok zincirine getirmeye yardımcı olun. 2017’de piyasaya sürülen MoonCatRescue oyununun temel amacı budur.

Başlangıçta, MoonCat karakterlerinin koleksiyoncuları, karakterleri MoonCat web sitesinden ücretsiz olarak aldı. Sadece gaz ücreti ödemeleri gerekiyordu ve rastgele oluşturuldukları için hangi MoonCat’i alacaklarını bilmiyorlardı. Ancak oyuncular, MoonCats’i ‘kurtarma’ heyecanı nedeniyle sadece o gün 600.000 USD ücret ödediler.

Ethereum’daki ilk NFT koleksiyonlarından biri olarak ünlenen MoonCats, şu anda Açık deniz NFT pazarı ve mevcut MoonCats’in ETH karşılığında alınıp satılabileceği oyunun web sitesi.

Yazma sırasında önceki ay 849 MoonCatRescue oyuncusu vardı.

NFT Dünyaları

NFT Worlds, ‘çoklu metaverse’ ve kripto deneyimi getiriyor Minecraft 10.000 3D voksel tabanlı, sınırsız dünya aracılığıyla. Bu mümkündür çünkü proje, Ethereum uyumlu bir zincir olan Polygon (MATIC) ile üçüncü taraf Minecraft sunucuları üzerine inşa edilmiştir.

Sanal dünya, Minecraft oyuncularının OpenSea’den satın alarak, üzerine inşa ederek ve oyunun yerel jetonu WRLD biçiminde pasif gelir elde ederek sanal araziye sahip olmalarını sağlar. Bu, oyuncuların farklı dünyalar/uzaylar arasında ‘port yapmalarını’ mümkün kılacak planlarla destekleniyor; bu, NFT Dünyalarını iyi geliştirenler için kazançlı bir şey olurdu. Bu şekilde NFT Worlds, klasik Minecraft oyununa sanal bir ekonomi getirmeye yardımcı oluyor.

Yazma sırasında, NFT Worlds önceki ay toplam 840 oyuncuya sahipti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– WAX’ta Oynamak İçin Kazandıran En İyi 5 Oyun
– EOS’ta Oynamak İçin Kazandıran En İyi 5 Oyun

– Tron’daki En İyi 4 Oyna-Kazan Oyunu
– NEAR Protokolünde En İyi 3 Oyna-Kazan Oyunu

– Solana’daki En İyi 3 Oyna-Kazan Oyunu
– Polygon’da Oynamak İçin Kazandıran En İyi 5 Oyun

– Metaverse Oyunları Nasıl Oynanır: Yeni Başlayanlar İçin Decentraland Rehberi
– 2022’de Blockchain Oyunları: Kazanmak İçin Oyna, Oyunlaştırma, Birlikte Çalışabilirlik ve Büyük Yayıncılar
– NFT Oyna-Kazan Oyunu Hindistan, Hong Kong ve BAE’de En Popüler, Anket Bulguları

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *