«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum’un Ropsten Testnet’i, Proof-of-Stake Hazırlığında Gelecek Ay ‘Birleştirilecek’

Ethereum’un Ropsten Testnet’i, Proof-of-Stake Hazırlığında Gelecek Ay ‘Birleştirilecek’

adobestock-sdecoret-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / sdecoret

Ethereum’un (ETH) ana ağda konuşlandırmadan önce blok zinciri geliştirme testine izin veren Ropsten genel test ağı, tahmini Ana Ethereum blok zincirinin hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçmesine hazırlık olarak 8 Haziran’da “Birleşme” den geçecek.

Ethereum DevOps mühendisi Parathi Jayanathi, Pazartesi günü Ropsten testnet Merge yapılandırma kodu için bir çekme talebi gönderdi ve bu, kodun uygulanmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Birleştirme, mevcut Ethereum Mainnet’in işaret zinciri PoS sistemi ile birleşeceği zaman, Ethereum’un uzun zamandır beklenen yükseltmesidir.

Şimdiye kadar, birleştirmenin nasıl işleyeceğini araştırmak için birden fazla test yapıldı. Daha geçen ay, Ethereum geliştiricileri, anahtarın gölge çatalı üzerinde nasıl çalışacağını test etmeye başladı.

Son kontrollerden biri, birleştirmenin Ethereum’un ana genel test ağında nasıl çalışacağını test etmek olacaktır. Bu nedenle, benzer bir ağ yapısını takip eden ve geliştiricilerin çalışmalarını canlı bir ortamda test etmelerini sağlayan Ropsten genel test ağı, Ethereum Mainnet’in en iyi kopyası olarak görülüyor.

Ropsten genel test ağı, birleştirme işleminden iki adımda geçer. İlk olarak, 30 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan konsensüs katmanının bir başlangıç ​​versiyonu oluşturulur. Ardından Ropsten test ağı birleştirme işleminden geçer.

“Ropsten’i birleştirmek, Ethereum’un bu yıl sonraki ana ağ birleştirmesi için büyük bir test kilometre taşıdır.” dedim Ethereum çekirdek geliştiricisi Preston Van Loon Prizmatik Laboratuvarlar.

Nisan ayının ortalarında, Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, birleşmenin şimdi “Haziran’dan birkaç ay sonra” beklendiğini söyledi. “Henüz kesin bir tarih yok, ancak kesinlikle PoW’un son bölümündeyiz. [proof-of-work] Ethereum’da.”

07:15 UTC’de Ethereum, son 24 saat içinde %3, geçen hafta %6 ve geçen ay %36 düşüşle 1.945 USD civarında el değiştiriyor. Ek olarak, CoinGecko’ya göre kripto para, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 USD’den yaklaşık %60 düştü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Büyük Bitcoin ve Kripto Şirketleri, Proof-of-Stake Sistemlerinde ‘Aşırı’ Riske Karşı Uyarıyor
– Ethereum’un PoS’a Geçmeden Önce Bu Üç Testi Geçmesi Gerekiyor

– Ethereum’un Birleşmesi Bitcoin Talebi Düşürebilir, Ancak Düzenleyici ve Teknik Zorluklar Devam Ediyor
– Ethereum ve Proof-of-Stake İşaret Zinciri ile Birleşmesi Hakkında En İyi Anlatılar

– Web3’te Ethereum Önde Ama Birden Fazla Kazanan Mümkün – a16z Raporu
– Çelişkili Vitalik Buterin Daha Fazla Bitcoin Benzeri Bir Ethereum İstediğini Söylüyor

– Bitcoin’e Girişleri ‘Güvenlik’ Arayan Yatırımcılar Dip’i Satın Alarak Kaydedin; Ethereum Çıkışları Çifte
– ETH/BTC Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *