«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Araçları
  3. Fantom (FTM) Coin Nedir?

Fantom (FTM) Coin Nedir?

fantom_coin_nedir_h12726_c8c2b

DAG tabanlı bir sözleşme platformu olan Fantom (FTM), halka açık olan dağıtılmış defter teknolojilerinin ölçeklenebilir sorunlarına çözüm odaklı çalışmalar yapmaktadır. Son günlerde yatırımcıların gözdesi olan coinlerden biridir.

Fantom, mevcut olan DAG tabanlı protokollerin gelişmiş sürümünü kullanarak geleneksel blok defteri tabanlı olan depolama altyapısını düzenlemeyi ve ayrıştırmayı planlayan bir sistemdir.

Yeni bir protokol olan Fantom, Lachesis Protokolü’nü benimseyerek, bu protokolün Fantom Opera Zinciri’ne entegre edilmesini sağlamak amacıyla da kuruldu diyebiliriz. FTM, dünyada bulunan bütün işlem araçları arasında uyumluluk sağlamayı amaçlıyor.

Fantom (FTM) Bazı Özellikleri

  • DAG tabanlı olan sistemlerde akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesini sağlamaktadır.
  • 2018 yılı Mart-Haziran ayları arasında özel ve halka açık olan token satışları ile 39.7 MM topladı.
  • Bizans Hata Toleranslı (aBFT) elde etmek için Coffman-Graham algoritması gibi algoritmalar kullanmaktadır.
  • FANTOM, işlem ücretlerini ödemek amacıyla da kullanılabilir.

FANTOM, “DAG teknolojisini kullanarak dünyadaki tüm işlem organları arasında uyumluluk sağlamak” ve gerçek işlemlere veri paylaşımına izin veren ultra güvenilirliğe sahip olan yeni bir altyapı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ayrı olarak, otomatik doğruluğunu kontrol eden akıllı sözleşme davranışlarını ve kanıtlarını oluşturan talimatları, mevcut modeller ile daha verimli bir şekilde yürütmektedir. Doğrulanabilir bir derleyici ve yeni kayıt tabanlı sanal bir makine geliştirmeyi de amaçlıyor.

Olay bloklarının topografik sıralamasını elde etmek için Lamport zaman dalgalarını kullanmaktadır.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *