«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Fasulye Sırığı Hacker, Projeden 182 Milyon ABD Doları Çekiyor, Ama Yalnızca 80 Milyon ABD Doları Ağ Kazanıyor

Fasulye Sırığı Hacker, Projeden 182 Milyon ABD Doları Çekiyor, Ama Yalnızca 80 Milyon ABD Doları Ağ Kazanıyor

adobestock-sergey-nivens-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Sergey Nivens

fasulye sapıMerkezi olmayan kredi tabanlı bir stabilcoin protokolü olan , haftasonu boyunca protokolün 182 milyon ABD Doları değerinde kripto için istismar edildiğini gören bir flaş kredi saldırısının kurbanı oldu. Ancak saldırgan, ‘sadece’ 80 milyon USD’yi nakde çevirmeyi başardı.

Blockchain güvenlik firmasına göre PeckShieldsaldırgan kaçtı ETH 24.830 ve protokolün stabil coin BEAN 36m ile diğerleri arasında.

Takas işleminden sonra BEAN, dolar kurunu kaybetti, bu da saldırganın neden çok daha düşük netliğe sahip olduğunu açıklayabilir.

Pazartesi sabahı saat 07:20 UTC’de, piyasa değerine göre 787. madeni para olan BEAN, son 24 saat içinde %70.5 düşüşle 0,298 USD’den işlem görüyor, dolayısıyla bir haftada %70’ten fazla, bu da kendi fiyatından çok uzak. 1 ABD doları hedef sabiti.

BEAN 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: coingecko.com

Başına PeckShield hesabı uyarır, çalınan 80 milyon USD, bozuk para karıştırma aracıyla aklandı Kasırga Nakit.

“Beanstalk Flashloan Exploiter” olarak işaretlenen adres şu anda yalnızca 238,54 USD değerinde ETH’ye sahip.

Beanstalk’ın Discord sunucusunun bir yöneticisi olan Publius, Pazar günü yaptığı bir gönderide, saldırının, saldırganın merkezi olmayan finans (DeFi) kredi protokolü Aave’den bir flaş kredi alması ve büyük miktarda Beanstalk’ın yerel yönetim belirteci Stalk’u biriktirmesinin ardından gerçekleştiğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Saldırgan, %67’den fazla bir Sapma konumu kazandıktan sonra, Beanstalk sözleşmesindeki tüm varlıkları cüzdanlarına aktaran kötü niyetli bir yönetim teklifini iletebildi.

“Beanstalk, lehte oy veren Stalk’un yüzdesini belirlemek için hızlı krediye dayanıklı bir önlem kullanmadı. [improvement proposal]” diye eklediler. “Bilgisayar korsanının Beanstalk’ı istismar etmesine izin veren hata buydu.”

Bu arada, bugün erken saatlerde yapılan bir Discord toplantısında geliştiricilerin bildirildiğine göre doxxed kendileri.

Benzer şekilde, yakın zamanda Discord’da yapılan bir duyuruda, geliştiriciler kimliklerini açıkladılar ve “saldırıya karışmadıklarını ve önceden bilgisi olmadığını” eklediler.

Duyuruda, “Ben Benjamin Weintraub ve burada Brendan Sanderson ve Michael Montoya ile birlikteyim. Biz Publius’uz. Biz Beanstalk’ı yaratan bireyleriz” dedi.

Geliştiriciler ayrıca ABD ile iletişime geçtiklerini iddia ettiler. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve federal ajansın internet suç merkezini saldırı hakkında bilgilendirerek şunları ekledi:

Failleri bulmak için FBI ile tam işbirliği yapmayı ve umarım çalınan her şeyi geri almayı planlıyoruz” dedi.

Bununla birlikte, projenin ilerlemek için likiditeyi yenilemek için büyük bir yatırıma ihtiyacı var. Ödüllü bir yazar ve seri girişimci olan Mark Jeffrey’e göre, 50 milyon ABD doları tutarında bir infüzyon, projenin işlevlerini sürdürmesine yardımcı olabilir.

Jeffrey, “LUNA’yı kaçırmış ve hala bunun büyük bir stabilcoin protokolü olabileceğine inanan bir VC veya balina için, içeri girip yeniden güç sağlamak ve bir ton ona sahip olmak için eşsiz bir fırsat var” dedi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu, Axie Infinity’nin Ronin Hack’inin Arkasında, ABD Hazinesi, FBI Deyin
– Axie Infinity Geliştiricisi Sky Mavis, ‘Ölümcül Hatalar’ için 1 Milyon USD’ye varan Ödül Sunuyor

– İşte Trezor Saldırıya Uğradığında Kimlik Avına Karşı Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?
– 2022’de Kripto Güvenliği: Daha Fazla DeFi Hack, Değişim Kesintileri ve Noob Hatalarına Hazırlanın

– Digital Collectibles Marketplace VeVe, Bir İstismarda ‘Büyük Miktarda Değerli Taş’ Kaybediyor
– ApeCoin Akıllı Sözleşmeden Yararlandı, ‘İyi Hazırlanmış Hak Talebi Sahibi’ 380 bin USD ile Uzaklaştı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *