«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Fidelity Emeklilik Planı, Çalışanların Bitcoin’e Yatırım Yapmasına İzin Verecek

Fidelity Emeklilik Planı, Çalışanların Bitcoin’e Yatırım Yapmasına İzin Verecek

adobestock-jhvephoto-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / JHVEPfoto

Sadakat YatırımlarıABD’nin en büyük 401(k) emeklilik planı sağlayıcısı olan , katılımcıların parayı bitcoin’de (BTC) tutmayı seçmelerine izin verecek, ancak yalnızca işverenleri izin verirse.

401(k) planları, araştırmacı tarafından derlenen 2020 rakamlarına göre işveren sponsorluğundaki tanımlanmış katkı paylı emeklilik hesapları ve Fidelity’dir. Cerulli Ortakları, 401(k) hesaba kilitlenmiş 2,4 trilyon USD’ye sahiptir. New York Times, bu rakamın iç pazarın üçte birinden fazlasını temsil ettiğini belirtti.

Fidelity, web sitesinde “yeni tescilli teklifinin” Dijital Varlık Hesabı olarak adlandırıldığını ve firmalar için “çalışanlarınıza dijital varlıklara, özellikle de bitcoine yatırım yapma erişimi sağlayabileceğini” açıkladı. Yeni teklifi “Fidelity’nin bütünsel dijital varlık hizmetlerinin bir parçası olarak” geliştirdiğini iddia etti.

New York Times, hesap ücretlerinin varlıkların %0,75 ila %0,9’u arasında olacağını, ancak bunun “işveren ve yatırılan miktar dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacağını” ekledi.

Bunun üzerine ayrıca bir “ek işlem ücreti” de uygulanacaktır. Bununla ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı, ancak bir şirket sözcüsünün bu ücretin “rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılacağını” belirttiği belirtildi.

Fidelity’nin işyeri emeklilik teklifleri ve platformları başkanı Dave Gray şunları söyledi:

“Bitcoin veya dijital varlıkların bir emeklilik planında nasıl sunulabileceği konusunda organik olarak plan sponsorlarından artan bir ilgi duymaya başladık.”

Medya kuruluşu Wealth Management, teklifin 2022 ortasına kadar işverenlere “geniş çapta” sunulacağını ekledi.

Firma, web sitesinde yatırımcılara “öncelikle bitcoin artı kısa vadeli para piyasası yatırımlarını elinde tutan” Dijital Varlık Hesaplarına erişim izni verileceğini belirtti.

Ancak “plan sponsorları” – yani işverenler – hesapları “teklif etmeyi seçme” ve bunlar üzerinde katkı ve değişim limitleri belirleme konusunda nihai söze sahip olacaklardır.

Firma ayrıca, çalışanlara “bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için” bitcoin hakkında eğitim materyali sağlanacağını belirtti.

New York Times, düzenleyicilerin “bu fikre şüpheyle yaklaştıklarını” zaten belirttiklerini öne sürdüler. Çalışma Bakanlığı“dijital varlıkları yatırım menülerine ekleyen planlara eleştirel bir bakış atacağını söyledi.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Emeklilik Fonları Bitcoin Bandwagon’a Kurulmaya Hazırlanıyor, İçeriden Bilenler
– Kızgın Bukele: BTC’de Maaş veya Emeklilik Ödenmeyecek, Eleştirmenler Yalan Söylüyor

– Bankacılık Devleri Goldman Sachs ve Commerzbank Kriptoya Yönelik Yeni Adımlar Atıyor
– En Çok Araştırılan ABD Mali Müşavirleri Kripto Tahsislerini Artırmayı Planlıyor, %0 Azaltmayı Planlıyor – Nasdaq

– Yatırımcılar Kriptoya Artan İlgi Gösteriyor, ancak Finansal Okuryazarlık Yatırımları Engelliyor – Anketler
– Ankete Katılan Kripto Sahiplerinin Yaklaşık %50’si 2021’de İlk Satın Alımlarını Yaptı – İkizler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *