«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Araçları
  3. Fidelity’den Bitcoin Yorumu: “Kral Tahttan İnmeyecek!”

Fidelity’den Bitcoin Yorumu: “Kral Tahttan İnmeyecek!”

kralbitcoin-1200x794

Çok uluslu finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments, kripto para piyasasında yaşanan düşüşün etkilerinin devam ettiği bir dönemde lider kripto para birimi Bitcoin’i ayrı tutmamız gerektiğini söyledi.

Amerikalı şirket yayınladığı son raporunda Bitcoin’in diğer kripto para birimlerine benzemediğini bu bağlamda da diğer kripto paralardan ayrı olarak değerlendirilmesi gerektiğini yazdı.

“Bitcoin Bir Teknolojiden Daha Fazlası…”

Fidelity’in “Bitcoin First” isimli raporunda BTC’nin diğer yüzlerce kriptodan temelde farklı olduğunu ve diğer hiçbir dijital varlığın lider kripto para birimi Bitcoin’i geçemeyeceğini iddia etti.

Yayınlanan raporda Bitcoin’i bir teknolojiden ziyade “üstün bir para biçimi” olarak nitelendiren Fidelity BTC için ayrıca şu ifadeleri kullandı.

“Bitcoin en güvenli ve merkezi olmayan varlık biçimidir.

Bu bağlamda Bitcoin’in arzının sınırlı olması, temettü ödememesi, saklanmasının ve taşınabilirliğinin kolay olması BTC’nin sağlam bir para biçimi olmasını destekliyor.

Ayrıca sadece bir para biriminin var olacağını söyleyecek kadar cesur değiliz. Ancak ağın çok güçlü etkileri nedeniyle dijital varlık ekosistemine tek bir parasal malın hakim olacağına inanıyoruz.”

Son olarak Bitcoin’i yatırımcıların kripto piyasasına giriş noktası olarak gördüğünü söyleyen Fidelity yatırımcıların dijital varlıkları anlamak için önce Bitcoin’i düşünmeleri ve anlamaları gerektiğine inandıklarını vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *