«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Final Fantasy Developer, Blockchain Oyun Açıklamalarıyla Oyuncuların Gazabını Cesaretlendiriyor

Final Fantasy Developer, Blockchain Oyun Açıklamalarıyla Oyuncuların Gazabını Cesaretlendiriyor

adobestock-matthieu-tuffet-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Matthieu Tuffet

Kare EnixTokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören oyun devi ve arkasındaki firma son fantezi ve Ejderha Görevi Games, geleneksel oyun biçimlerine odaklanmanın gelecekte şirket için “yeterli olmayacağını” söyledi – değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) ve oyna-kazan kripto başlıkları gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin garanti edebileceğini ima etti. şirketin büyümeye devam ettiğini söyledi.

Firmanın Başkanı ve CEO’su Yosuke Matsuda, Gendai ile (Yahoo Japan aracılığıyla) yaptığı bir röportajda Square Enix’in “özerk oyun içeriği” sağlamada “elini deneme” arzusundan bahsetmişti. Matsuda daha önce bir kripto varlık başlatma arzusundan bahsetmişti. – firmasının Doğu Asya’daki rakiplerinin çoğu gibi, bunların çoğu blok zinciri oyunlarına daha fazla daldı.

Matsuda, gelişmeye devam edecek oyunlar yaratmak için oyuncuların “gücünden yararlanma” hakkında şunları söyledi:

“İyi niyete güvenmek yerine blok zinciri gibi teknolojileri kullanarak kalkınmaya katkıda bulunanlara da teşvikler sağlayabilirsek, kullanıcıların fikirlerinden yenilikçi ve ilginç içerikler oluşturulma olasılığı var.”

Video Games Chronicle’dan Matsuda, bu yılın başlarında “yükselen trendlere” desteğini dile getiren ve şirketi “blockchain ve NFT oyunları yapmaya” “taahhüd eden” bir mektup yayınladıktan sonra “oyun endüstrisindeki bazıları tarafından eleştiriliyor”. Ayrıca, beğenileri için böyle bir hit olduğunu kanıtlayan “kazanmak için oyna” konseptinden de bahsetti. gök mavisi ve onun son derece popüler eksen sonsuz Başlık.

Square Enix başkanı bir önceki mektubunda şunları söyledi:

“’Eğlenmek için oynayan’ ve şu anda oyuncuların çoğunluğunu oluşturan bazı kişilerin bu yeni trendlere yönelik çekincelerini dile getirdiğinin farkındayım ve anlaşılır bir şekilde öyle. Ancak, motivasyonu ‘katkıda bulunmak için oynamak’ olan ve bununla oyunu daha heyecanlı hale getirmeye yardımcı olmak için belirli sayıda insan olacağına inanıyorum. ”

Ne olursa olsun, birçok oyuncu uzayda NFT’lerin gelişine karşı geri adım attı.

Şubat ayındaki konuyla ilgili bir raporda The Verge, birçok durumda oyun ve NFT’lerin patlayıcı bir kombinasyon olduğunu kanıtladı. Medya kuruluşu açıkladı:

“Oyun dünyasının en sevilen seslendirme sanatçılarından biri olan Troy Baker bile bir NFT projesinden kurtulamaz.”

After Baker – Snow Villiers’ı seslendiren kişi Final Fantasy XIII ve kaçakçı Joel Bizden geriye kalanlar – bir NFT ortaklığının ayrıntılarını açıkladı, sosyal medyadaki takipçilerine şunları söyledi: “Nefret edebilirsiniz. Veya oluşturabilirsiniz. Ne olacak?”

Verge şöyle devam etti:

Hayranları, 13.000 mağdur edilmiş alıntı tweet’inin ayarına göre nefreti seçti ve […] Baker projeden ayrıldı.”

Medya kuruluşu, oyuncuların müzik hayranlarına göre koleksiyon ürünlerine yatırım yapma olasılığının daha düşük olduğunu ve “genelde hayranlarıyla ilişkileri en iyi şekilde dolu olan büyük, karlı şirketler” olan oyun geliştiricilerinden satın almak konusunda isteksiz olduklarını iddia etti:

Aralarındaki diyalog genellikle rehine pazarlığına benziyor” dedi.

Ayrıca Şubat ayında Daily Trojan, oyuncuların NFT’lere yönelik şüphelerini şu şekilde açıkladı:

“[Gamers] Sadece birkaç NFT’nin video oyunlarına dahil edilmesine izin verirlerse, şirketlerin yanlış fikre kapılacağından ve birkaç ay içinde oyunlarını bu tür öğelerle tamamen doyuracağından korkuyorlar. Bu doygun oyunların çoğu, kesinlikle oyuncu tabanının büyük çoğunluğu için deneyimi daha az eğlenceli hale getirecek.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Play-to-Earn Bitcoin Oyunları: Lightning Network, Oyuncuların Sats Kazanmasını Nasıl Sağlıyor?
– Yeni (Yeniden) Yayınlanan Oyun, Oyuncuların Bitcoin Madenciliğini Simüle Etmesine ve BTC Kazanmasına İzin Veriyor

– 2022’de Blockchain Oyunları: Kazanmak İçin Oyna, Oyunlaştırma, Birlikte Çalışabilirlik ve Büyük Yayıncılar
– Blockchain Oyunları Etik Olarak Nasıl Tasarlanır?
– Blockchain Oyun Benimseme Hızı Artıyor, Ancak Düzenleme ve Eğitim Engelleri Yüksek – Anket

– Sky Mavis Merakla Beklenen Axie Infinity: Origin’e Erken Erişimi Yayınladı
– Axie Infinity P2E Kripto Oyun Başarısını Taklit Etmek İsteyen Güney Koreli Oyun Firmaları

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *