«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Flört Uygulaması Dolandırıcılığında 87 Bin ABD Doları Değerinde Kripto Çaldıktan Sonra Kadın 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Flört Uygulaması Dolandırıcılığında 87 Bin ABD Doları Değerinde Kripto Çaldıktan Sonra Kadın 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

90bdc3df6c.jpg
Kaynak: Adobe/papii

Bir akıllı telefon sohbet uygulamasında bir adamla tanışan, ona uyuşturucu veren ve telefonundan 87.000 ABD doları kripto çalan Güney Koreli bir kadın beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Newsis’e göre, Suwon Bölge Mahkemesi 20 yaşındaki bir kadının (mahkeme tarafından A olarak adlandırıldı) bir uygulama aracılığıyla bir erkekle nasıl tanıştığını ve ardından 10 Haziran 2021’de onunla buluşmayı nasıl ayarladığını duydu. 11 Haziran’ın erken saatlerinde, ikili, Gyeonggi Eyaletindeki bir “aşk moteline” gitti. 40’lı yaşlarında olan ve mahkeme tarafından B olarak adlandırılan adam, sohbet uygulaması platformundaki konuşmaları sırasında A’ya kripto varlıklarının ölçeğini anlatmıştı.

Ancak mahkeme, A’nın, telefonunu akıllı telefon tabanlı bir kripto cüzdanından kendi cüzdanına jetonları aktarmak için kullanmadan önce, B’nin içkisini uyku haplarıyla bağladığını duydu.

EDaily, söz konusu akıllı telefonun bir parmak izi sensörüyle korunduğunu, ancak A’nın baygın haldeyken cihazın kilidini açmak için B’nin parmağını sensöre bastırabildiğini bildirdi.

B’nin bilinci yerine geldiğinde, A’yla yüzleşti ve daha sonra A’yı, B’nin ailesine karşılaşmalarının “alçak” doğasını anlatmakla tehdit etmeye başladı.

B olayı polise bildirmeye devam etti – ancak A, B’nin kendisine tecavüz ettiğini ve onu susturmak için kriptoyu verdiğini iddia ederek onu sorgulayan polis memurlarının kafasını karıştırmaya çalıştı.

Mahkeme ve baş yargıç Hwang In-seong, A’yı hırsızlık, tehditkar davranış ve yaralanmanın yanı sıra Uyuşturucu Yönetimi Yasasını ihlal etmekten suçlu buldu. Ayrıca adaleti saptırmaktan da suçlu bulundu.

Hakim, çalınan kripto para miktarının yüksek olması nedeniyle cezanın haklı olduğunu ve A’nın devam eden polis soruşturmasında kafa karışıklığı tohumları ekmeye çalıştığını belirtti.
____
Daha fazla bilgi edin:
– ‘Kripto Muggings Dalgası’ Londra’nın Finans Bölgesini Vurdu
– Norveç Polisi İsveç’teki Silahlı Soygunun Ardından Kripto Sahiplerini Uyardı

– Bitcoin, Tether Scammers Kurbanı Düşen Asyalı Yalnız Kalpler
– Sahtekarlar Kripto Dolandırıcılığını Teşvik Etmek İçin Sıradan ‘Daha İnandırıcı’ İnsanların Derin Sahte Videolarını Yapıyorlar

– NFT Öz Savunma: Web3’te Güvende Kalmak
– Amerikalı Girişimci Bitcoin’ini Çalmaya Çalışırken Çete Tarafından İşkence Gördü

– Kripto Madencilerinin Kuleleri Koruma Teklifi Ölümcül Olan Adam ‘Öldürüldü’
– Kripto Tüccarının Cinayeti Sosyal Medyada Övünmekle Suçlandı

– Hong Kong Kripto Hırsızları Yeniden Saldırdı: Çete 450k Tether Haul ile Kaçtı
– Letonya Polisi Acımasız Kripto Hırsızlığı ve Cinayet Planını Önledi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *