«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Fon Toplama Liderleri Kuzey Amerikalılar ‘En Çok Metaverse Kuralları Yazıyor’ – CoinShares

Fon Toplama Liderleri Kuzey Amerikalılar ‘En Çok Metaverse Kuralları Yazıyor’ – CoinShares

adobestock-patpitchaya.jpeg
Kaynak: Adobe/patpitchaya

Metaverse kavramı henüz olgunlaşmamış olsa da, uzayda kuralları yazma olasılığı en yüksek olanlar Amerikalılar – kaynak yaratma konusunda lider oldukları için, Dijital Varlık Analisti Max Shannon tarafından yakın tarihli bir rapora göre, Amerikalılar. kripto yatırım ve araştırma firması Madeni Para Hisseleri.

Yazar, sektörün genç yaşına rağmen, 2021’den beri metaverse ile ilgili gelişmeler üzerinde çalışan çok sayıda şirketin ortaya çıktığını ve çoğunluğun Kuzey Amerika’da bulunduğunu tespit etti.

Bu, yeni metaverse odaklı şirketlerin oluşumu söz konusu olduğunda şu anda en aktif bölgedir. Raporda, daha doğrusu, tüm metaverse girişimciliğinin yarısının şu anda Kuzey Amerika’da yoğunlaştığı belirtildi.

600 milyondan fazla nüfusa sahip olmasına rağmen Güney Amerika gibi bölgelerin tamamen geride kaldığını da sözlerine ekledi.

Shannon, Kuzey Amerika’nın ardından şirketlerin %31’i ile Asya-Pasifik bölgesi ve metaverse şirketlerinin %14’ü ile Avrupa Birliği’nin geldiğini söyledi.

Metaverse şirketlerinin bölgeleri:

Özellikle Shannon, sektördeki start-up’lar için bölgesel fon yaratma faaliyetinin oldukça önemli olduğunu öne sürerek,

“Metaverse’nin bölgesel olarak parçalanmış olması muhtemeldir. Metaverse içinde deneyimler yaratan ve sağlayan start-up’lara en fazla sermayeyi dağıtan bölge, Metaverse’in kurallarını yazma olasılığı en yüksek olan bölgedir.”

Ve fon yaratma konusunda kimin öncülük ettiğine gelince – bunlar Kuzey Amerika şirketleri.

Shannon, fonlama turlarının sayısının CoinShares listesinde ikinci sırada yer alan Asya Pasifik bölgesinden %50 daha fazla olmasıyla bu şirketlerin sermaye artırmak için daha sık fırsatlara sahip olduğunu söyledi.

Bölgesel Metaverse bağış toplama:

Kaynak: CoinShares

Ek olarak, rapor, 2020 yılına kadar istikrarlı bir şekilde büyürken, metaverse şirketlerinin popülaritesinin 2021’de patladığını ve bu noktada büyümenin yıldan yıla %193’e ulaştığını tespit etti.

Yıl sosyal medya devi ile aynı zamana denk geldi Facebook olarak kendini yeniden markalaştırıyor Metakendi “Metaverse vizyonunu” ortaya koyarken.

Kaynak: CoinShares

Sonuç olarak, rapor, metaverse’nin “toplum değiştiren” hale gelebilmesine rağmen, hala “son derece erken” olduğunu ve çoğunlukla teorik bir kavram olarak kaldığını söyledi.

Shannon, “Şu anda çoğu ürün ve hizmetin kullanımı çok düşük ve ticari uygulanabilirliği kanıtlanmadı” dedi.

Bununla birlikte, uzun vadede, bazı ölçütlerdeki büyümenin “cesaret verici” olmasıyla birlikte, bazı şeylerin değişmesi muhtemeldir, Shannon, şunu söylemeye devam ediyor:

“Küresel önemi ortaya çıktıkça insanların şüpheciliklerinin ve tutumlarının değişeceğine inanıyoruz. [and] Metaverse’in bugün neye benzediği, 5, 10, 50 yıl ve sonrasında Metaverse’in nasıl göründüğüne hiç benzemeyecek. ”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bu yüzden Metaverse Nasıl Tanımlıyoruz Fark Yaratır
– Big Tech, Metaverse Standartlarının Oluşturulmasını ‘Güçlendirmek’ İçin Ellerini Birleştirdi

– Zuckerberg, Regülatör Meta’nın ‘Sanal İmparatorluğu’ hakkında uyardığı için Metaverse Üzerinde Apple ile Savaşa Hazırlanıyor
– Sosyal Medya Devi NFT’leri İkiye Katlarken Meta Geliştiren Metaverse Cüzdanı

– Hükümetlerin, Şirketlerin Metaverse İçin Standartlar, Kurallar Geliştirmesi Gerekecek – Davos Panel
– Japon Şehri, Eğlence Endüstrisi Behemoth ile Metaverse Projesini Başlatacak

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *