«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Google Aramaları Fiyatlar Düşerken Bitcoin ve Ethereum Satın Almaya Artan İlgi Gösteriyor

Google Aramaları Fiyatlar Düşerken Bitcoin ve Ethereum Satın Almaya Artan İlgi Gösteriyor

7b7149fc21.jpeg
Kaynak: Adobe/grejak

Google Trends tarafından sağlanan veriler, fiyatlar birkaç ayın en düşük seviyelerine ulaştığından, bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) gibi en iyi kripto varlıkları satın almak isteyen kişiler arasında ilgide bir artış olduğunu gösteriyor.

“Bitcoin almalı mıyım” ve “etherum almalı mıyım” arama terimlerine olan ilgi, geçtiğimiz hafta sırasıyla %70 ve %50’den fazla arttı.

Kaynak: Google Trendler

Diğer aramalar da artan bir ilgiye işaret ediyor.

Kaynak: Google Trendler

___

Kaynak: Google Trendler
Kaynak: Google Trendler

Dikkat çekici bir yükseliş var toprakLUNA ve UST ile ilgili arama terimlerinin, mevcut piyasa çöküşünün büyük bir bölümünün sabit para UST’nin sabit parasını kaybetmesinden kaynaklanan korkuyla ilgili olduğu söylendiği için sürpriz olmaması gerekir.

Görünüşe göre, LUNA tüm zamanların en yüksek seviyesinden %99’dan fazla düşerken, bazıları madeni parayı (veya dipten) almak için doğru zaman olup olmadığını merak ediyor. “Luna satın almalı mıyım” arama terimine ilgi geçen hafta %750 arttı.

Twitter’da “buythedip” hashtag’i de şu anda trend.

Tüm bunlar, kripto piyasasının genel olarak büyük kayıplar gördüğü için oluyor. Perşembe günü saat 14:03 UTC’de piyasa değerine göre en iyi iki kripto varlığa bakıldığında, BTC’nin fiyatı bir günde yaklaşık %10 düşerek 28.124 USD’den işlem gördü. Ayrıca bir haftada %29 ve bir yılda %50’den fazla düştü. Geçen Kasım ayında BTC, CoinGecko.com’a göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 USD’yi (ATH) gördü ve mevcut seviyeyi en son Temmuz 2021’de gördü.

Aynı zamanda ETH, bir günde %18, bir haftada %35 ve bir yılda %54’ten fazla düşüşle 1.906 USD’den işlem görüyordu. BTC gibi, geçen yıl Kasım ayında kendi ATH’si olan 4.878 USD’ye ulaştı ve ETH’nin mevcut seviyede olduğu son zaman geçen Temmuz’du.

____

Daha fazla bilgi edin:
– ETH/BTC Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor
– Benzerleri Arasında En Güçlü Bitcoin Zinciri Metrikleri – Kraken

– Piyasa Paniği, Tether Peg’i Baskı Altına Aldı
– Citadel Menkul Kıymetler ve BlackRock, UST Çöküşünde Rollerinin Olmadığını İddia Ediyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *