«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Grassroots Sports Body Accountancy Şefi, Bitcoin için Ödemek İçin Kamu Fonlarını Çaldığını Söyledi

Grassroots Sports Body Accountancy Şefi, Bitcoin için Ödemek İçin Kamu Fonlarını Çaldığını Söyledi

rsz-adobestock-64671193-min.jpg
Kaynak: Adobe/vetkit

Taban sporları için kamu fonlarını yönetmekten sorumlu bir Güney Koreli yerel hükümet yetkilisi, kendisinin ve kocasının kripto yatırımları ve internet kumarına harcadığı 367.000 ABD Doları değerinde vergi mükelleflerinin parasını zimmetine geçirdiğini itiraf etti.

KBC, polisin şu anda ülkenin güneybatısındaki Güney Jeolla Eyaleti, Mokpo şehrinde ismi açıklanmayan yetkilinin davasını incelemekte olduğunu bildirdi.

Kadının bir çalışanı olduğu görülüyor. Mokpo Spor Konseyi, şehirdeki bir dizi spor takımının işletme masraflarını karşılar – çoğunlukla amatör ve yarı profesyonel. Belediye ayrıca koşu parkurları, futbol sahaları ve basketbol sahaları gibi tesislerin bakım masraflarını da karşılıyor ve Mokpo bölgesindeki genç sporcuların desteklenmesine yardımcı oluyor.

Ancak medya kuruluşunun bildirdiğine göre, konsey yetkilileri son zamanlarda bütçeyle ilgili sorunları fark etmeye başladılar ve sorunları birkaç ay öncesine kadar takip ettiler.

Yetkililer, bütçeden “giderler” olarak tebeşirlenen aşırı miktarda para ile yapılan düzensiz ve alışılmadık bir dizi para yatırma ve çekme keşfettiler. Konseyin muhasebe ekibindeki kıdemli bir çalışan kısa bir süre sonra işe gelmeyi bıraktığında, polis onu zimmete para geçirme şüphesiyle sorguladı. Sorgulama sırasında, Mart 2022’den başlayarak 20 kez “kamu fonlarını çaldığını” belirterek tam bir itirafta bulunduğu bildirildi.

İşçilik maliyetlerini ödemek için ayrılan fonlara ve ayrıca takımlara ve bireysel sporculara sübvansiyon olarak tahsis edilecek fonlara erişimi vardı.

Polis, kadının daha sonra bu parayı kocasına ait bir hesaba aktardığını ve ikilinin parayı kripto varlıklara ve bahis sitelerine harcamaya devam ettiğini söyledi.

Kadın, paranın bir kısmının bir dizi bitcoin (BTC) yatırımını finanse etmek için gittiğini belirtti.

Olay, konseyi mali açıdan sakat bırakmış gibi görünüyor ve konsey, bunun sonucunda antrenörlere ve diğer personele aylık maaşlarını ödeyemediğini açıklıyor.

Kadının “dahili izleme sistemlerini” atladığı ve bilinen “boşlukları” kullandığı söylendi.

Mokpo Şehri Hükümeti, belediyeden bir denetim talep ettiğini söyledi. Jeollanam-do Spor KonseyiBu, daha geniş Güney Jeolla Eyaletinde sporla ilgili harcamaları denetler. Şehir, Mokpo Spor Konseyi’nin yerel hükümet sübvansiyonlarını ele almasının resmi düzenlemelere aykırı olabileceğinden endişe duyuyor.
___
Daha fazla bilgi edin:
– Crypto CEO’su Kız Arkadaşını 19. Kattaki Pencereden İttiği İçin 25 Yıllık Hapis Cezasını Temyiz Etti
– Karıştırıcılar ‘2022’de Her zamankinden Daha Fazla Kripto Para Alacak’ – Chainalysis

– Venezuela Suç Çetesi ‘Emeklilerden Kripto Çaldı’
– Uniswap Kullanıcıları 8 Milyon ABD Doları NFT Kimlik Avı Saldırısının Kurbanı Oldu, Binance Yanlış Alarm Verdi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *