«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Güney Kore Bankaları Geçen Yıl Kripto İşlem Ücretlerinden 31 Milyon ABD Doları Kazandı

Güney Kore Bankaları Geçen Yıl Kripto İşlem Ücretlerinden 31 Milyon ABD Doları Kazandı

adobestock-270784249-media-library-original-1187-791.jpg
Kaynak: Adobe/mnimage

Üç Güney Koreli banka 2021’deki kripto borsası ortaklığı anlaşmalarından 31,2 milyon ABD doları kazandı, yeni veriler ortaya çıktı – ticaret platformlarıyla ortaklık yapmanın genellikle temkinli yerel bankacılık sektörü için ödeme yapabileceğini gösteriyor.

Güney Kore yasaları, fiat açık/kapalı rampaları olan platformlar sağlaması gereken bankalarla ortak olmak için fiat KRW ticaret çiftleri sunan kripto borsalarını şart koşuyor. Ayrıca, ilgili potansiyel kara para aklama risklerini de üstlenmeleri gerekir – bu konudaki herhangi bir ihlal, bankaya karşı kara bir işaret olarak sayılır.

Bununla birlikte, geçen yılın başlarında kripto ticaretinde yaşanan büyük artış, çoğu büyük platformda işlem hacimlerinin fırladığını gördü. Kripto müşterileri, seçtikleri borsanın ortak bankasında yasal olarak gerçek adla doğrulanmış banka hesaplarına sahip olmak zorunda olduklarından, bu aynı zamanda üç bankanın tümü için müşteri hesabı açılış rakamlarını artırdı.

Başarı, pazar lideri için neredeyse ezici oldu upbit ve ortak bankası neobank K-Bankası. Upbit operatörü Dunam Ülkede bu şekilde sınıflandırılan ilk kripto şirketi olan piyasa düzenleyicisi tarafından resmi olarak büyük ölçekli şirket olarak sınıflandırıldı. Güney Kore’deki holdingler bir dizi kısıtlayıcı düzenlemeye tabidir.

K-Bank için, Upbit ortaklığı, düzenleyici kurumlar tarafından derlenen verilere göre geçen yıl 22,76 milyon ABD doları getirdi. Mali Denetleme Hizmeti Millet Meclisi Siyasi İşler Komitesi üyesi ve MBC tarafından rapor edilen Milletvekili Yoon Chang-hyeon tarafından.

Rakam, K-Bank’ın Upbit ile ilgili işinden 750.000 USD’nin biraz üzerinde kazandığı 2020 yılına göre 30 kat artışı temsil ediyor.

Artış, bankanın geçen yıl Nisan ayında “K-Bank’ın kredi-mevduat oranını yönetmede acil bir durum” ile kilterden atılmasıyla birlikte Güney Kore’deki en son kripto akışının zirvesinde banka için büyük bir aksamaya neden oldu. Bu da Upbit’in K-Bank’ın sorunu çözmesini beklerken para çekme ve para yatırma işlemlerini geçici olarak dondurmasına neden oldu.

Gelir, neredeyse tamamen, bankaların bir borsa müşterisi bir fiat işlemi yaptığı her defasında talep ettiği itibari para yatırma ve çekme ücretlerinden gelir.

bithumbile anlaşma NH Bankasıbu arada, ikinci bankaya 2021’de yaklaşık 6 milyon ABD doları kazanırken, aynı banka aynı zamanda kendi bankasından 2 milyon ABD dolarından fazla kazandı. madeni para ortaklık. Shinhan Bankası – şimdi kısmen sahibi olan Korbit exchange – 2021’de kripto platformuyla ortak olmaktan 660.000 USD kazandı.

Bildirildiği gibi, K-Bank rakibi Kakao Bankası İddiaya göre Coinone ile, Coinone’un şu anki ortağı olan NH’yi yeni bir anlaşma lehine terk ettiğini görebilecek bir anlaşma konusunda derin görüşmelerde bulunuyor. Kakao Grubu yan kuruluş.

Yeni bölgesel banka arasında yakın tarihli bir anlaşma Jeonbük Bankası ve daha küçük kripto borsası Gopax ayrıca bir dizi küçük bankacılık oyuncusunun mücadeleye katılması için kapıyı açtı ve bunu yaparak yeni gelir akışları oluşturabileceklerini ve müşteri tabanlarını artıracaklarını umuyor.

Yeni Başkan Yoon Suk-yeol’un siyasi ekibinin üyeleri daha önce, bu yılın sonundan önce iki veya üç kripto borsası için düzenleyici onay vermeyi beklediklerini, yani platformlarla ortak olmak için daha fazla bankaya ihtiyaç duyulacağını belirtmişlerdi.
___
Daha fazla bilgi edin:
– Güney Kore’nin En Büyük Neobank’ının Kripto Borsası Bankacılığı Anlaşmasının Eşiğinde Bildirildi
– Seçilmiş Başkan ICO Yasağını Kaldırmaya Hazırlanırken Daha Fazla S Kore Altcoin için Hazırlanın

– Bankaların Daha Fazla Güveni, Kripto Kabulünde ‘İkinci Dalga’yı Tetikleyebilir – Uzman Paneli
– Brezilya’nın En Büyük Neobankası Bitcoin Yatırımı Yapıyor ve Müşterilerin BTC, Ethereum Almasına İzin Verecek

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *