«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Güney Kore CBDC’sini Ticari Bankalarla Test Etmeye Hazır, Ancak Lansmanın ‘Uzun Bir Yol’ Olduğunu Söylüyor

Güney Kore CBDC’sini Ticari Bankalarla Test Etmeye Hazır, Ancak Lansmanın ‘Uzun Bir Yol’ Olduğunu Söylüyor

rsz-adobestock-132566552-min.jpg
Kaynak: Adobe/Pavel Ignatov

Güney Kore’nin merkezi Kore Bankası (BOK), şimdi dijital kazanan prototipi için “gerçek dünya” testine başlamaya hazır olduğunu söylüyor – ancak jetonu gerçekten piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığını söylemeyi reddediyor.

Aju Kyungjae, 10 yerel ticari bankanın BOK’un merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilotunun bir sonraki aşamasına katılma niyetlerini zaten açıkladığını bildirdi. Geçen yılın sonlarından itibaren BOK, internet devinin yan kuruluşları da dahil olmak üzere özel sektör firmalarıyla kapalı kapılar ardında testler yürütüyor. Kakao.

Ancak BOK, “yılın ikinci yarısında” “büyük yerli ticari bankaların” test sürecine katılmasını istediğini belirtti.

Banka, çok aşamalı pilot uygulamanın bir sonraki bölümünün, gerçek “finansal hizmet ortamlarında” havale ve ödemelere odaklanacağını söyledi. Bu nedenle, BOK ülkedeki bankaların çoğuna yardım isteyen bir mektup gönderdi. BOK ile çalışmaya istekli olduklarının sinyalini vermiş olan 10 kişi arasında bankacılık devleri de yer alıyor. Shinhan Bankası ve Nonghyup (NH) Bankası.

BOK ayrıca bankalara geçen ayın sonlarında dijital KRW ilerlemesi hakkında bilgi verdi.

Merkez bankası, dijital KRW prototipinin çeşitli bankaların BT platformlarıyla uyumlu olup olmadığını bilmek ve birlikte çalışabilirlikle ilgili olası sorunları araştırmak istiyor.

BOK daha sonra bu (son) test aşamasını denizaşırı “merkez bankaları ve uluslararası finans kuruluşları” ile paylaşmak istediği kapsamlı bir raporla takip edecek.

Ancak raporda, BOK’un hala dijital token ihracına karşı “temkinli bir tutum” alması gerektiğini düşündüğü belirtildi. Rapora göre dijital kazanç kullanılabilir olduğunu kanıtlasa bile, “gerçekten tanıtılmasının önemli miktarda zaman alması bekleniyor”.

BOK ayrıca tokeninin “siber saldırılara karşı teknik istikrarını” “sağlamak” için zaman isterken, piyasaya sürülmeden önce dijital para biriminin piyasaya sürülmesi konusunda “sosyal bir fikir birliğine” ihtiyaç duyulacağını da sözlerine ekledi. Güvenlikle ilgili konuların da kısa sürede çözülebilecek sorunlar olmadığını ekledi.

Aju Kyungjae, BOK’taki bir sözcüden alıntı yaparak şunları söyledi:

“Bir CBDC için araştırmamızı tamamlasak bile, uzun zaman alacak [for us to] aslında başlat.”

____
Daha fazla bilgi edin:
– İsveç Merkez Bankacısı, CBDC’lerin Fiat Sistemini Korumak İçin ‘Bir Yatırım’ Olduğunu, Nakit Kaybolacağını Söyledi
– Dijital Euro’nun Yatırım Şekli Olarak Kullanımı Önlenebilir – ECB Yetkilisi

– CBDC’lerin Sizi Daha Az Anonim Yapması Muhtemelen
– Merkez Bankacılarının Kriptoya Saldırısı ‘Eski Bir Vizyon’, DeFi’nin ‘Devrimci Faydalarını’ Tanınmama – Analistler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *