«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Güney Kore Mahkemesi Yanlışlıkla BTC 200 Alan Bitcoin Sahibini Akladı

Güney Kore Mahkemesi Yanlışlıkla BTC 200 Alan Bitcoin Sahibini Akladı

1f03be90c8.jpg
Kaynak: iStock/paisan191

Kazara neredeyse 200 BTC (4,16 milyon ABD Doları) alan bir bitcoin (BTC) cüzdan sahibi, önceki iki kararı bozan Güney Kore Yüksek Mahkemesinin bir şubesi tarafından suçsuz bulundu.

Kyunghyang Shinmun, kişinin (32 yaşında ve yasal nedenlerle yalnızca “A” olarak anılır), daha önce zimmete para geçirme suçlamaları ve Belirli Ekonomik Suçların Ağırlaştırılmış Cezalandırılması Yasası’nı ihlal etmekten cezai olarak sorumlu bulunduğunu ve 18 ay hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi. .

Mahkeme, Haziran 2018’de A’nın başka bir kişiden (mahkeme tarafından “B” olarak adlandırılmıştır) 199.999 BTC depozito aldığını duydu. B parayı kazara göndermiş gibi görünüyor – ve muhtemelen alıcının adresini yazarken bir hata yaptı.

Ancak A, parayı iade etmek veya bitcoini kimin gönderdiğini keşfetmek için herhangi bir girişimde bulunmamış görünüyor. Bunun yerine A, madeni paraları yine A adına tutulan iki cüzdana aktarmaya devam etti.

İlk duruşmada A, “güven ihlali” ihlallerinden suçlu bulundu ve yargıç, A’nın “iyi niyet ilkelerine” göre “yanlışlıkla gönderilen bitcoin’i koruma” konumunda olduğunu, ancak bunun yerine “ihlal ettiğini” belirtti. ” bu ilkeler. İlk duruşmada yargıç, A’nın hatadan “yasadışı” bir şekilde “faydalandığına” karar vermişti.

İkinci bir mahkeme bu kararı onadı, ancak Yüksek Mahkeme üçüncü bir duruşma yapılması gerektiğine karar verdi ve bu noktada üçüncü bir duruşmaya kadar orijinal cezayı geçici olarak bozdu.

Yüksek Mahkeme, “Hatalı bir kripto varlık transferi alan bir kişinin geri dönmek zorunda kalabileceğini belirtti. [funds they obtained] mantıksız bir şekilde.” Ancak bu davanın “iki kişi” arasındaki “medeni borçtan başka bir şey” olmadığı belirtildi.

Bu arada Yüksek Mahkeme, kripto paraların cüzdanlarında nasıl göründüğünü bilmeden kripto varlık alan bir kişi durumunda Güney Kore yasasında “ceza cezasına ilişkin hükümler” içermediğini de sözlerine ekledi.

Hakim açıkladı:

“Bu durumda güveni kötüye kullanan bir kişinin cezalandırılması ceza adaleti sisteminin ilkesine aykırıdır.”

Duruşmada kanıt sunan bir düzenleyici mali mahkemenin şunları açıkladığı aktarıldı:

“İlgili yasalara göre kripto varlıklar fiat para birimi ile aynı kurallara tabi değildir. Bu nedenle, fiat için geçerli olan yasalar geçerli değildir. [to cryptoassets]. Kripto varlıklar aynı şekilde korunmak zorunda değil.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Yeni Güney Koreli Düzenleyici Şef, Kripto Yatırımcıları için Daha Fazla ‘Adillik’ Sözü Verdi
– İktidar Partisi, Güney Kore Kripto Borsalarının Kendi Kendini Düzenlemeye Hazırlandığını Söyledi

– Güney Kore, LUNA Crash’in Ardından Bir Kripto Düzenleme Ajansı Kuracak
– Hacker, 90 Kurbandan 660K USD Kripto Çalmak İçin ‘Sosyal Medya Veri Sızıntısını’ Kullandı – Polis

– Madeni Para Merkezi ‘Anayasaya Aykırı’ Altyapı Yasası Üzerinden ABD Hazinesine ve IRS’ye Dava Açmaya Çalışıyor
– ‘NFT’ler Yeni Olabilir, Ama Bu Suç Planı Değil’: Ex-OpenSea Başkanı NFT İçeriden Bilgi Ticareti İçin Tutuklandı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *