«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Güney Koreli Düzenleyiciler Fırsatçı Kimchi Premium Yatırımcılarında Ağı Kapatıyor

Güney Koreli Düzenleyiciler Fırsatçı Kimchi Premium Yatırımcılarında Ağı Kapatıyor

adobestock-noa-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Noa

Güney Koreli bir mali düzenleyici, kimchi premium tüccarlarını aramak için savaş yoluna gitmeye hazırlanıyor ve şüpheli suçluları adalete teslim etme sözü veriyor.

Daha önce bildirildiği gibi, kimchi primi, bitcoin (BTC) ve altcoinlerin yerel borsalarda uluslararası ticaret platformlarından önemli ölçüde daha yüksek fiyatlarla ticaret yaptığı kripto ticaret piyasalarında bir olgudur. Bunun nedeni genellikle Güney Kore’deki perakende yatırımcılar arasındaki talep artışıdır.

Bazı fırsatçı tüccarlar, yurtdışındaki tezgah üstü (OTC) tüccarlardan BTC satın alarak ve ardından paraları aşağıdaki gibi Güney Koreli platformlarda kâr için “dökerek” kimchi priminden yararlanmaya çalıştılar. upbit.

Bunu yapmak için tüccarların yurtdışından madeni para satın almaları ve öncelikle Çin ve Japonya’daki OTC satıcılarını aramaları gerekiyor. Bankalara, denizaşırı havalelere üst sınır getirerek bu süreci damgalamaları söylendi.

Ancak bazı tüccarlar ağdan kaymış görünüyor. Segye Ilbo, düzenleyici Mali Denetleme Hizmeti (FSS), kimchi premium tüccarları tarafından yapıldığına inanılan iki işlemi araştırıyor.

İlki 987 milyon ABD doları değerindeydi ve yerel banka aracılığıyla gerçekleştirildi. Şinhan. İkincisi yaklaşık 608.000 ABD Doları değerindeydi ve Woori Bankası.

Her iki banka da işlemleri şüpheli olarak işaretledi ve FSS’ye bildirdi. Bu işlemlerin ne zaman yapıldığına dair kesin bir belirti verilmedi, ancak BTC’nin Güney Kore’de küresel ortalamadan yaklaşık %30 daha pahalı olduğu zaman – yaklaşık iki veya üç yıl – kimchi priminin zirvesinde yer almış olabileceğine inanılıyor. evvel.

FSS, tüccarların karlarını yurtdışına göndererek eylemlerini örtbas etmeye çalışmış olabileceğine inanıyor. Düzenleyicileri kokularından alıkoymak için hem Çin hem de Japonya’da tutulan hesaplara itibari para göndermiş görünüyorlar.

Tüccarların ayrıca bir dizi şirketi aracı olarak kullanarak eylemlerini gizlemeye çalıştıkları da görülüyor. İddiaya göre bankalara “altın külçeleri gibi ithal mallar için ödeme yaptıklarını” söylediler.

FSS, soruşturmasının bir parçası olarak birkaç “yerinde soruşturma” yürüttü ve o zamandan beri her iki davayı da savcılığa devretti.

Savcılar ayrıca bu yılın başlarında kendilerine gönderilen davaları da araştırıyorlar. Mali İstihbarat Birimi, kripto borsalarını doğrudan denetleyen düzenleyici. Davalar başlangıçta ülkenin güneyindeki bir şehir olan Daegu’da bulunan müfettişler tarafından soruşturuldu.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Güney Kore’de ‘Kimchi Premium Dolandırıcılık Yüzüğü’ Baskın
– Seul, Uluslararası Havaleleri Kontrol Ederek Kimchi Premium Kripto Satıcılarını Hedefleyecek

– Güney Koreli Milletvekili, Kripto Yatırımcılarıyla Mücadele Etmek İçin Bir Fon Başlatmak İstiyor
– Güney Kore İflas Mahkemesi, Kripto ile İlgili Davalarda Yaklaşan Artışa Karşı Uyardı

– Güney Kore CBDC’sini Ticari Bankalarla Test Etmeye Hazır, Ancak Lansmanın ‘Uzun Bir Yol’ Olduğunu Söylüyor
– Savcılık ‘Hala Var Olan Güney Koreli Terraform Bağlı Kuruluşunu Soruşturuyor’, Borsalar Özdenetim Önerisi Yaptı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *