«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Güney Koreli Milletvekili, Kripto Yatırımcılarıyla Mücadele Etmek İçin Bir Fon Başlatmak İstiyor

Güney Koreli Milletvekili, Kripto Yatırımcılarıyla Mücadele Etmek İçin Bir Fon Başlatmak İstiyor

adobestock-orpheus26-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / orpheus26

Güney Koreli bir politikacı, hükümetin piyasalarda zarar gören kripto yatırımcılarına yardım etmek için özel bir fon oluşturmasını istiyor ve kripto borsalarının faturayı ödemesi gerektiğini söylüyor.

News1’in haberine göre muhalefetteki Demokrat Parti milletvekili Kim Byung-wook, bir grup blok zinciri endüstrisi liderine ve finansal düzenleyicilere bir zirvede önde gelen ticaret platformlarının bir “yatırımcı koruma fonu” başlatması gerektiğini söyledi.

Şu sözleri aktardı:

“Eğer borsalar oluşturulursa [such] bir fon olursa, piyasa daha sağlıklı gelişecek ve yatırımcılar yeni yasal önlemler alınmadan önce bile daha fazla korumadan yararlanacak.”

Hükümet, Mayıs ayında ayı piyasasının başlangıcında binlerce vatandaşın ağır mali kayıplar yaşamasının ardından kripto yatırımcı korumasını artırma ihtiyacı hakkında defalarca konuştu. Güney Koreli milletvekilleri ve medya profesyonellerinin dediği gibi “LUNAC/Terra olayı” büyük düzenleyici reform için bir katalizör haline gelebilir.

Hükümet, piyasayı düzenlemek için özel bir yasa tasarısı oluşturacağını ve bu yeni yasanın merkezine yatırımcı korumasını yerleştireceğini belirtti.

Ancak Kim, Seul’ün yatırımcıları korumaya çok fazla odaklanmaması gerektiği konusunda uyardı. Aşırı kısıtlayıcı çabaların kripto endüstrisinin büyüme yeteneğini boğacağını belirtti.

Kim ekledi:

“Kripto para piyasasının yalnızca olumsuz yönlerine odaklanırsak, yerel servet yurtdışına akabilir. Sadece iç piyasayı bastırmak insanların yatırım yapmasını engellemeyecek [in crypto]”

Politikacıların ve düzenleyicilerin artık “yaklaşmaları gerektiğini” de sözlerine ekledi. [crypto] yeni bir perspektiften vadeli işlemler ve marj ticareti.”

Kim, önceki hükümetin Koreli olmayanların yerel borsaları kullanmasını engellemeye yönelik yasal girişimlerinin yanlış yönlendirildiğini de sözlerine ekledi.

Bu politikanın acilen gözden geçirilmesi için çağrıda bulundu ve denizaşırı kripto kullanıcılarının Güney Kore ticaret platformlarını kullanmasını engellemenin yerel kripto sektörünün büyümesine yardımcı olmak için çok az şey yaptığını ima etti.

Bu arada, özel bir makalede Seoul Kyungjae şunları bildirdi: ayaklanmadaha önce internet devinden destek alan yerli bir kripto firması Kakao ve bankacılık ağırlıkları Şinhan ve KookminMayıs ayındaki felaketli çöküşten önce LUNAC vadeli işlemlerine büyük bahisler yaparak müşterilerinin fonlarının %99’unu sulandıran bir şekilde kaybetti.

Medya kuruluşu, AI teknolojisinin tam kaza anında LUNAC üzerinde kısa bir pozisyon aldığını açıkladı, ancak ilk fiyat düşüşünü izleyen ani pompalar bahsin kaderini belirledi.

Müşterilerini tazmin etmeyi düşünebileceğini ima eden Uprise, olayı “piyasadaki beklenmedik derecede yüksek oynaklık seviyelerine” bağladı.

Uprise, kendisini yapay zeka destekli bot teknolojisini kullanan bir kripto vadeli işlem platformu olarak faturalandırmıştı. Ancak botları, 20 milyon ABD doları değerinde müşteri fonunun dumana dönüşmesini durdurmak için güçsüzdü.

Firma, kripto ticaretinden insan unsurunun kaldırılmasının kripto ile ilgili “risk”i “en aza indirebileceğini” iddia etmişti, ancak gazetenin belirttiği gibi, “AI teknolojisinin bile benzeri görülmemiş türbülans piyasaya çıktığında kayıplara maruz kalmaktan başka seçeneği yoktu”. LUNAC Mayıs ayı başlarında çöktü.

Medya kuruluşu, “kripto varlık pazarındaki” bot ve yapay zeka destekli teknoloji hakkında “şüpheciliğin” “gelecekte artmasının beklendiği” sonucuna vardı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Yeni Güney Koreli Düzenleyici Şef, Kripto Yatırımcıları için Daha Fazla ‘Adillik’ Sözü Verdi
– İktidar Partisi, Güney Kore Kripto Borsalarının Kendi Kendini Düzenlemeye Hazırlandığını Söyledi

– Medya ve Polis, Ailesi Güney Kore Denizi’nde Ölü Bulunduğundan Kripto Bağlantılarını Araştırıyor
– Güney Kore İflas Mahkemesi, Kripto ile İlgili Davalarda Yaklaşan Artışa Karşı Uyardı

– Neobank K-Bank, IPO Planını Kripto Kış Isırıkları Olarak Ertelemek zorunda kalabilir
– Terraform Yetkililerinin Do Kwon ‘Singapur Vatandaşlığına Başvurabilir’ Olarak Güney Kore’den Ayrılmaları Yasaklandı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *