«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Harmony Hacker’a Fonların İadesi için 1 Milyon ABD Doları Ödül Sağlarken ONE Trendi Düşürüyor

Harmony Hacker’a Fonların İadesi için 1 Milyon ABD Doları Ödül Sağlarken ONE Trendi Düşürüyor

adobestock-be-free-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / özgür olun

1. katman blok zincirinin arkasındaki ekip uyum (ONE), çalınan 100 milyon ABD Doları tutarındaki parayı iade etmesi için Horizon Bridge korsanına 1 milyon ABD Doları ödül teklif etti.

“Biz taahhüt ediyoruz [USD] Horizon köprüsü fonlarının iadesi ve istismar bilgilerinin paylaşımı için 1 milyon ödül,” Harmony söz konusu Pazar günü bir Twitter gönderisinde, bir iletişim e-postası ve bir Ethereum (ETH) adresi paylaşıldı.

Şirket ayrıca, fonlar iade edildiğinde cezai suçlamaları savunmama sözü verdi.

Bu arada, blockchain’in yerel token ONE’ı düşmeye devam ediyor. Pazartesi günü saat 7:26 UTC’de madeni para bir günde %4’ten ve bir haftada %11’den fazla düştü. Ayrıca, tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla yaklaşık %94 düştü.

Kaynak: coingecko.com

Ödül, Harmony ekibinin, Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Harmony blok zinciri ağları arasında bir çapraz zincir birlikte çalışabilirlik platformu olan Horizon Bridge’den geçen hafta çalınan yaklaşık 100 milyon ABD dolarını geri almak için yaptığı en son girişimdir.

Harmony, istismarı ilk olarak bir cıvıldamak Cuma sabahı erken saatlerde, “Bu sabah Horizon köprüsünde meydana gelen yaklaşık bir hırsızlık olduğunu belirlediklerini” söylediler. [USD] 100MM.” Ekip ayrıca siber güvenlik uzmanlarına, borsalara ve FBI’a ulaşmaya başladıklarını iddia etti.

uyum ekibi belirtilmiş araştırma ekibinin dünyanın dört bir yanından ve ABD, Yunanistan, Hindistan ve Kamboçya dahil olmak üzere beş zaman diliminden mühendislerden oluştuğunu söyledi.

Bir güncellemede, blockchain analiz firması Eliptik söz konusu Ethereum, Binance Coin, Tether, USD Coin ve Dai dahil olmak üzere çeşitli kripto varlıklarının alındığını ve bunların hepsinin ETH ile değiştirildiğini detaylandırarak fonların “hem Ethereum hem de Binance Akıllı Zincirinde çalındığını” söyledi.

Harmony’nin kurucusu ve CEO’su Stephen Tse, Pazar günü bir tweet’te, Horizon platformunda akıllı sözleşme kodu ihlali veya herhangi bir güvenlik açığına dair hiçbir kanıt bulamadıklarını söyledi.

“Ekip, özel anahtarların ele geçirildiğine ve Horizon köprümüzün ihlaline yol açtığına dair kanıtlar buldu. Köprünün Ethereum tarafından fonlar çalındı.” söz konusu.

Harmony’nin özel anahtarlarının “bir parola ve bir anahtar yönetim hizmeti kullanılarak iki kez şifrelendiğini” iddia eden Tse, saldırganın bu anahtarların bir kısmına erişip şifresini çözmeyi ve bunları yetkisiz işlemleri imzalamak için kullanmayı başardığını da sözlerine ekledi.

Horizon Bridge hack, bu yıl şimdiye kadar kümülatif olarak 1 milyar USD’nin üzerinde kayba katkıda bulunan bir dizi başka köprü hack’ini takip ediyor. binaen Eliptik için.

Daha dikkate değer köprü hackleri arasında, popüler oyna-kazan oyunu için yapılmış Ethereum tabanlı bir yan zincir olan Ronin Network eksen sonsuzmerkezi olmayan finans (DeFi) platformu Wormhole Şubat ayında bilgisayar korsanlarına neredeyse 325 milyon ABD doları kaybetti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Harmony’s Bridge Hacklenirken ONE Düştü, Neredeyse 100 Milyon USD
– Axie Infinity’nin Ronin Köprüsü Hack Sonrası Yeniden Açılacak, Kilitlenen Fonlar İade Edilecek

– Osmosis DEX 5 Milyon USD karşılığında Hacklendi, Ekip Likidite Havuzlarının ‘Tamamen Boşaldığını’ Reddetti
– The Blame Game, Bored Apes’in Kurucu Ortağının Başka Bir NFT Saldırısının Ardından Uyuşmazlığı Suçlamakla Eleştirilmesiyle Başlıyor

– Hacker, 90 Kurbandan 660K USD Kripto Çalmak İçin ‘Sosyal Medya Veri Sızıntısını’ Kullandı – Polis
– Başka Bir Rapor, Suç Davranışının ‘Genel Kripto Aktivitesinin Yüzdesi Olarak Düşmeye Devam Ettiğini’ Onaylıyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *