«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Harmony, Hack’ten Etkilenen Kullanıcıları Geri Ödemek İçin Milyarlarca BİR Jeton Basmayı Önerdi

Harmony, Hack’ten Etkilenen Kullanıcıları Geri Ödemek İçin Milyarlarca BİR Jeton Basmayı Önerdi

adobestock-josefkubes-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / josefkubes

Katman-1 blok zinciri uyum 100 milyon ABD doları civarında kullanıcı fonunun çalındığını gören Horizon köprüsü saldırısının kurbanlarını tazmin etmek için milyarlarca ONE tokenini basmayı teklif etti.

Harmony blok zinciri, yeni belirteçleri basmak için ONE arzını sert çatallamak ve artırmak zorunda kalacaktı. Ekip, geri ödemenin BİR jeton şeklinde olacağını ve hazinenin hemen geri ödeme sağlama konusundaki sınırlı yeteneği nedeniyle üç yıllık bir süreyi kapsayacağını söyledi.

Bir blog gönderisinde, Harmony ekibi iki çalışma seçeneği öne sürdü ve topluluğun geri bildirimini istedi.

İlk seçeneğin, 0.020 USD token fiyatını kullanarak 3 yıllık aylık 138 milyon token emisyonuna veya yaklaşık 2.76 milyon USD’ye eşit olan BİR 4.97 milyar basımı öneren “tahmini %100 geri ödeme” olduğunu söylediler.

İkinci seçenek, üç yıllık bir süre içinde BİR 2,48 milyar basım yapılmasını öneren “tahmini %50 geri ödemedir” ve bu, 0.020 ABD Doları tutarındaki token fiyatını kullanarak yaklaşık 1,38 milyon ABD Doları değerinde aylık 69 milyon token emisyonuna dönüşür.

Ekip, “Dağıtılan ONE miktarı, anlık görüntü gerçekleştirdiğimiz andan itibaren etkilenen cüzdanlarda kaybedilen tokenlerin USD değerine bağlı olacaktır” dedi.

Anlık görüntüden itibaren dağıtımların, fiat para birimi değerlerine göre değil, önceden hesaplanmış BİR jeton sayısına göre yapılacağını eklediler.

Bu, etkilenen kullanıcıların, jetonun fiyatını dikkate almadan anlık görüntüye dayalı olarak belirli bir miktarda BİR alacağı anlamına gelir. Bazı kullanıcılar bunun “mantıklı olmadığını” öne sürerek piyasa değerine göre değişmesi gerektiğini öne sürdü.

“Geri ödeme en azından her ay güncel piyasa değerine dayalı olmalı ve .02’ye değil. [USD] 1. Az önce geri ödeme yaptınız [USD] Kaybedenlere 4 milyar+ [USD] 100 milyon,” bir kullanıcı söz konusubir diğeri fiyat konusunda o kadar iyimser değilken, söyleyerek: “eğer BİRİ giderse [USD] 1 Sana annemi vereceğim.”

Ancak birçok kullanıcı, ekibi yoktan var etmeden “para basmak” istedikleri için eleştirdi. tartışmak “Daha fazla arz genellikle daha düşük fiyatlar anlamına gelir” diye topluluktaki diğerleri için fiyatı aşağı çekeceklerini söyledi.

Başka bir topluluk üyesi olan Arpit Sharma, milyarlarca yeni jetonun basılmasının ONE fiyatını çökertebileceğini belirtti.

Bazı kullanıcılar, ekibin hazine fonlarını kullanmama kararını da eleştirdi. Bir Twitter kullanıcısı, “Yani yatırımcıların/kullanıcıların depegged ve geri ödemeyi ödemesine izin veriyorsunuz? Bu, zinciri yok edecek ve yatırımcılar bu süreyi beklememeyi tercih edecek” dedi. söz konusu.

Ancak ekip, hazinenin “projenin uzun ömürlülüğü ve refahı adına” kullanılmasına karşı karar verdiklerini, çünkü hazineden geri ödeme yapılması vakfın Harmony’nin ve ekosisteminin büyümesini destekleme yeteneğini büyük ölçüde engelleyeceğini söyledi.

Bildirildiği üzere, Haziran ayının sonlarında bir bilgisayar korsanı, Harmony ağı ile Ethereum (ETH), Binance Chain (BNB) ve Bitcoin (BTC) arasında token transferlerine izin veren Harmony’s Horizon Bridge’deki bir güvenlik açığından yararlanarak 100 milyon ABD doları değerinde farklı token çalmaya başladı. Haziran ayı sonlarında kripto varlıkları.

Çarşamba sabahı 7:41 UTC’de ONE, bir günde %2,5 ve bir haftada %23,5 düşüşle 0,0198 USD’den işlem görüyordu. Ayrıca bir ayda %14 ve Ekim 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden %95 düştü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Harmony’s Bridge Hacklenirken ONE Düştü, Neredeyse 100 Milyon USD
– Harmony Hacker’a Fonların İadesi için 1 Milyon ABD Doları Ödül Sağlarken ONE Trendi Düşürüyor

– Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 7 NFT Dolandırıcılığı
– CoinShares’e Göre Farkında Olmanız Gereken 7 DeFi Riski

– Merkezi Olmayan Müzik Platformu Audius, 6 Milyon Dolarlık Exploit’in Kaynağını Belirledi, Bir Yama Uyguladığını Söyledi
– NFT Hacker Saldırısı: Influencer Zeneca ve Platform PREMINT En Son Hedefler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *