«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Hükümetin Belirttiği Terra Çöküşünden Sonra Güney Kore’ye Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Geliyor

Hükümetin Belirttiği Terra Çöküşünden Sonra Güney Kore’ye Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Geliyor

4c4101d30b-media-library-original-900-599-media-library-original-900-599.jpg
Kaynak: Adobe/tawatchai1990

Terra (LUNA) ve terraUSD (UST) çöküşünün ardından Güney Kore’deki kripto sektörü için daha fazla düzenleyici inceleme gelebilir – borsalar, aynı tür incelemeye tabi tutulacak. Terraform Laboratuvarları ve Kurucusu ve CEO’su Do Kwon.

KBS, parlamentodaki en büyük ikinci parti ve Başkan Yoon Suk-yeol’un partisi olan Halkın Gücü Partisi ile hükümetin 24 Mayıs’ta Ulusal Meclis’te ortak bir “Sanal Varlıklar için Acil Durum Denetim Toplantısı” düzenlediğini bildirdi.

Toplantı, hükümetin mevcut kripto düzenlemelerini gözden geçirmeye çalışacağı ve muhtemelen madeni paraları listeleme ve listeden çıkarma yöntemini denetlemeye odaklanacağı duyurusuyla sona erdi.

Şu anda, listeleme politikaları borsaların takdirine bağlı olarak formüle edilmektedir. Token listeleme uygulamalarının kendi kendini düzenleyen bir kurum tarafından onaylanması gereken Japonya’da durum denizden doğuya oldukça farklıdır.

Borsalar, geçen yıl Güney Kore’de de tartışmalara yol açmıştı ve gece geç saatlerde yaşanan listeden çıkarmalar, bazı yatırımcıları öfkelendirdi.

Ancak Terra çöküşü Güney Kore’de heyecan verici bir olay haline gelmiş gibi görünüyor – ve kripto meraklısı başkanlık bile buna göre hareket edecek gibi görünüyor.

Halkın Gücü Partisi’nin Politika Komitesi Başkanı Seong Il-jong’un “kripto sektörü” “yeni bir iş” olduğu için “belirli “yasaların yürürlükte olmadığı” durumlar olabileceğini belirttiği kaydedildi.

Seong, hükümetin kripto pazarındaki “herhangi bir rahatsızlığı düzenleyip düzenleyemeyeceğimiz” veya alandaki “diğer sorunlar” konusunda bir inceleme başlattığını da sözlerine ekledi.

Ve bu gözden geçirme, daha sonra değil, daha erken gelecek değişikliklere yol açabilir. Yoon daha önce kripto firmalarına iş hakları verecek ve sektördeki büyümeyi daha da kolaylaştıracak yeni bir kripto yanlısı yasa oluşturmaktan bahsetmişti. Ancak toplantıya katılanlar, böyle bir yasa tasarısının formüle edilmesi ve ardından Ulusal Meclis’ten geçmesi zaman alacak olsa da, başka düzenlemelerin çok daha hızlı kabul edilebileceği ve mevcut Spesifik Finansal İşlem Bilgilendirme Yasası’nda değişiklik biçimini alacağı konusunda hemfikirdi.

Başka bir komite başkanının söz konusu yasanın “kara para aklamayı önlemek amacıyla” oluşturulduğunu belirttiği aktarıldı. [law] borsaları düzenlemek veya kontrol etmek söz konusu olduğunda sınırlamaları vardır. ”

Ekledi:

“Sanırım durum değişti […since] en [LUNA/UST] kaza.”

Bu arada, önde gelen bir akademisyen, çöküşle ilgili hükümet tarafından düzenlenen bir seminerde daha fazla kripto düzenlemesi çağrısında bulundu – yerel kripto piyasasının büyüklüğünün o kadar büyük olduğunu ve tek bir borsanın iflas etmesinin tüm ulusal ekonomiyi etkileyebilecek şok dalgalarına neden olabileceğini iddia etti.

Business Post, Matematik Bölümü’nde profesör olan Jeon In-tae’den alıntı yaptı. Kore Katolik Üniversitesi“borsalarda büyük miktarlarda işlem gören kripto varlıklar için tüketici riskinin” seviyesinin “arttığını” belirterek.

Ekledi:

“Bir borsa iflas ederse, [that would be a problem]. Borsalar o kadar büyüdü ki, böyle bir olayın Güney Kore ekonomisini sallayacağı anlamına geliyor. Bu nedenle, bu tür operasyonel risklere karşı daha temel önlemler gereklidir. Yeterli düzenleme, piyasayı şeffaf hale getirerek ve çeşitli riskleri azaltarak endüstrinin desteklenmesine yardımcı olur.”

Jeon ayrıca Terra “algoritmalarının” “yatırımcıların korunması açısından” “sorular doğurduğunu” da belirtti.

Başka bir akademisyen, Hwang Seok-jin, Dongguk ÜniversitesiUluslararası Bilgi Güvenliği Enstitüsü, LUNA ve diğer Terraform madeni paralarının “teminatsız olduğunu ve “arbitraj ve piyasa teşvik stratejileriyle oluşturulduğunu” söyledi.

Hwang, artık “şeffaf bir listeleme ve listeden çıkarma sistemi” oluşturmanın gerekli olduğunu savundu.

“LUNA olayı gibi belirli bir sorun ortaya çıktıktan sonra karşı önlem toplantıları düzenlemek yerine, bu tür durumları önleyecek ve önceden müdahale edecek özel bir organ oluşturmak gerektiğini” iddia etti.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Terra ‘Revival Plan 2’ Geçecek, Ama Topluluk İçinde Hala Karışıklık Var
– IMF Başkanı Kripto ‘Piramit’ Endişelerinden Bahsetti – Ama Aynı zamanda Kripto İlerlemesinden Vazgeçmemek İçin ‘Yalvarıyor’

– Binance CEO’su Terra Fall’dan Öğrenilen Dersleri Paylaştı, ‘Kripto Endüstrisinin Esnekliğinden Memnun Olduğunu’ Söyledi
– Tuhaf Bir Tesadüf – Binbaşı Terra Destekçileri Aynı Gün Sessizliği Bozdu

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *