«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Hükümetlerin, Şirketlerin Metaverse İçin Standartlar, Kurallar Geliştirmesi Gerekecek – Davos Panel

Hükümetlerin, Şirketlerin Metaverse İçin Standartlar, Kurallar Geliştirmesi Gerekecek – Davos Panel

adobestock-tierney-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Tierney

Metaverse, kullanıcılar ve şirketler için bir dizi fırsat yaratıyor, ancak bu yılki edisyonunda düzenlenen bir panelin katılımcılarına göre, işletmelerin ve hükümetlerin işlemleri ve içeriği yöneten kurallar bulması gerekecek. Dünya Ekonomik Forumu Davos’ta.

panel, Ortak Bir Geleceği Şekillendirmek: Metaverse’i Oluşturmakdünya tüketicileri ve onların ihtiyaçlarını karşılayan işletmeler için meta veri deposunun ve genişletilmiş gerçeklik (XR) ekosisteminin kullanıma sunulmasının olası etkileri hakkında bir dizi görüşe yer verdi.

Philip Rosedale, kurucusu Ihlamur Laboratuvarısanal dünyanın arkasındaki şirket İkinci hayatmetaverse deneyiminin farklı grupları ortak bir kurallar ve değerler dizisi altında toplayabileceğinden toplumlar üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini söyledi.

İkinci hayat Kendisini her zaman bir ülke olarak düşünmüştür” diyen Rosedale, şunları kaydetti:

“[A]Ve bence, BM’nin ortaya çıkmasıyla aynı şekilde … fikri mülkiyet, mahremiyet için daha tekil bir kurallar dizisine çökeceğiz.”

Birleşik Arap Emirlikleri Yapay Zeka, Dijital Ekonomi ve Uzaktan Çalışma Uygulamalarından Sorumlu Devlet Bakanı Omar Sultan Al Olama, metaverse’nin çok yakın zamana kadar kavraması zor olan bir tür köprü görevi görebileceğini söyledi.

Bununla birlikte, meta veri tabanından işlenen işlemlerin, kullanıcıların ödedikleri dijital varlıkları almalarını sağlamak için yine de hükümetler tarafından denetlenmesi gerekeceğinden, çeşitli riskler getirmesi muhtemeldir.

“Eğer bunun için ödeme yaparsan [product]Birilerinin bunu zorlaması gerekiyor” dedi. “İnsanlar daha önce hiç görmedikleri içeriği deneyimlemek için meta veriye gitmek istiyor… ve bazı temel kurallar oluşturmamız gerekiyor.”

Chris Cox, Baş Ürün Sorumlusu Facebooksahibi Meta Platformlarmetaverse üzerinden ürün ve hizmetlerini sunan şirketlerin de müzik ve film endüstrilerinde uygulananlara benzer bir tür içerik derecelendirme sistemine tabi tutulması gerektiğini söyledi.

Cox’a göre, “Özellikle terörizm içeriği gibi sınır ötesi şeyler için uluslararası standartlar istiyorsunuz”. “Şirketlerin kendi topluluk standartlarına sahip olmalarını, kendi kurallarını belirlemelerini… uluslararası yasalara ve ayrıca eyalet yasalarına uygun olmasını istiyorsunuz.”

Peggy Johnson, sanal gerçeklik işinin CEO’su sihirli sıçramametaverse’nin interneti yöneten bazı öncülleri yeniden icat etme fırsatı sağladığına inanıyor.

“Geçmişte öğrendiklerimiz nedeniyle tüm bunları şimdi keşfetmemiz gerekiyor” dedi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Japon Şehri, Eğlence Endüstrisi Behemoth ile Metaverse Projesini Başlatacak
– Japon Otomobil Üreticileri Toyota ve Nissan Metaverse Planlarını Açıkladı

– Macron’un Yeniden Seçimi, Birleşik Euro Kripto Düzenlemesini, ‘Avrupa Metaverse’ini Artırabilir
– Meta, Metaverse ‘Dijital Varlık’ Satışları için ‘Araçları’ Test Etmeye Başladı

– Metaverse Arazi Fiyatları Düşüyor, Ama Hâlâ Ethereum’dan Daha İyi Performans Gösteriyor
– Metaverse’de Gerçekten Herhangi Bir Şeye Sahip Olabilir misiniz? Blok Zincirleri ve NFT’ler Sanal Mülkiyeti Korumaz

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *