«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. İktidar Partisi, Güney Kore Kripto Borsalarının Kendi Kendini Düzenlemeye Hazırlandığını Söyledi

İktidar Partisi, Güney Kore Kripto Borsalarının Kendi Kendini Düzenlemeye Hazırlandığını Söyledi

1654737153_webp-net-resizeimage-min.jpg
Kaynak: Adobe/Toowongsa

Güney Kore’nin iktidardaki siyasi partisi – Halkın Gücü Partisi – ülkenin önde gelen kripto borsalarının, listeden çıkarma ve askıya alma gibi konularda platformlar arası kararlar alma yetkisine sahip olabilecek kendi kendini düzenleyen bir organ oluşturmalarını sağlayacak planlar oluşturduğunu belirtti. işlemlerin.

Asia Kyungjae ve SBS’ye göre, bir parti sözcüsü medyaya kripto “endüstrisinin” “yakın zamanda” kendisine “özel bir toplantıda kendi kendini düzenleme planı” sunduğunu söyledi.

Medya kuruluşları, planın ortak bir organın madeni para listeleme politikaları ve ticaretin askıya alınması konusunda hızlı kararlar verme yetkisi verdiğini görecek önlemleri içerdiğini iddia etti. Organ, borsaların “acil durumlarda ortaklaşa yanıt vermesini” sağlayacak “düzenleyici önlemler oluşturarak” “yatırımcıların güvenini sağlamak” ile suçlanacak.

Önerilerin önümüzdeki hafta Pazartesi günü yapılacak ikinci bir özel sektör-yönetici zirvesinde görüşülmesi bekleniyor. Zirve, Terra/UST çöküşünün ardından “kripto para yatırımcılarını korumak” için toplandı. Borsalar, çöken LUNAC tokeninin listeden çıkarılmasını koordine edemediği için bir eleştiri barajıyla karşı karşıya kaldı ve bu da ateşli spekülatif ve “kimchi premium” ticaretine yol açtı.

Görünen o ki, o zamandan bu yana tek gibi hareket edebileceklerini göstermeye çalıştılar, ancak: Bu hafta fiat ticaret borsalarının beşi de, ikincisinin düğüm operatörleri gizlilik eklemeyi kabul ettikten sonra aynı anda litecoin’i (LTC) listeden çıkaracaklarını duyurdular. protokoller.

Zirveye ayrıca önde gelen parti yetkililerinin yanı sıra bakanlar da dahil olmak üzere çok sayıda hükümet üyesi katılacak. düzenleyiciler Finansal Hizmetler Komisyonu ve Mali Denetleme Hizmeti da katılacak.

Halkın Gücü Partisi’nin Sanal Varlıklar Özel Komitesine başkanlık eden Milletvekili Yoon Chang-hyeon, borsaların hükümet baskısına yanıt verdiğini ima etti. Yoon, partinin borsalardan “özerk bir protokol veya ortak bir karşı önlem” sistemi hazırlamasını istediğini belirtti.

Yoon ekledi,

“Gelişmesi uzun zaman alacak gibi görünüyor [the cryptoasset] pazar. Gönüllü yönergeleri biraz daha tamamlamamız ve iyileştirmemiz gerekecek.”

Borsalar ve yönetici arasındaki bu (ikinci) toplantının ardından “üçüncü ve dördüncü tur” toplantılarla devam edilmesini önerdi.

Yoon ayrıca, kripto ticaret platformlarının “borsalar” olarak adlandırılmasına rağmen, “borsanın aksine, ayrı kurallarla oynadıklarını” belirtti.

Ancak Asia Kyungjae, herkesin kendi kendini düzenleme kararından memnun olmadığını bildirdi – bu Japonya’dakine benzer bir düzenleyici yol izlemeyi içerir. Denizin karşısında, Doğu’da, Japon ticaret platformları, diğer konuların yanı sıra, listeleme ve işlem izleme ile ilgili hususları düzenleyen merkezi bir kripto borsası kuruluşuna bağlıdır.

Medya kuruluşu, bazılarının yeni “düzenleyici hareketten” memnun olmadığını belirterek, “kripto varlık endüstrisinde de memnuniyetsizlik tespit edildiğini” yazdı.

(Ayrıca adı açıklanmayan) bir yerel kripto borsasından isimsiz bir yetkili şunları söyledi:

“İktidar partisi, token listeleri için ortak tarama kriterleri oluşturmak istiyor. Ama iktidar partisinin ve hükümetin özel sektörü düzenlemesi doğru mu?”

Dunampazar lideri operatörü upbit exchange, daha önce sektörün Terra/LUNA kazasına “benzer bir acil durumda ortak bir yanıt” hazırlayabilmesi için “büyük borsa” rakipleriyle “bir işbirliği sistemini tartışacağını” belirtmişti.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Düzenlemesi Yaklaşmaktayken, Endüstri Liderleri Nasıl Hazırlanmalı?
– Fransız Milletvekili, Kripto Mevzuatını Zorlamak İçin Yeni Rapor Yayınladı

– BAE ‘Gri’ İtibarını Temizlerken Kripto Firmaları Düzenleyici Netlik İçin Dubai’ye Akın Ediyor
– Kripto Endüstrisinin Küresel Bir Düzenleyici Çerçeveyi Bir Araya Getirmek İçin Birleşmesi Gerekiyor

– Bu yüzden ‘Hükümet’ Dijital Varlıkları Yasaklamayacak
– Japon Adalet Bakanlığı, Kanun Uygulayıcılarının Kriptoyu Ele Geçirme Gücüne Sahip Olmasını İstiyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *