«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. İspanyol Hükümeti, Kripto Sahiplerinin İşlemlerini ve Holdinglerini 2023’ten Bildirmelerini İstiyor

İspanyol Hükümeti, Kripto Sahiplerinin İşlemlerini ve Holdinglerini 2023’ten Bildirmelerini İstiyor

mj-1.jpg
İspanya Maliye ve Kamu Görevlisi Bakanı María Jesús Montero.
Kaynak: bir video ekran görüntüsü, El País / YouTube

İspanyol yetkililer, kripto sahiplerini kripto ile ilgili operasyonlarını ve madeni para varlıklarını beyan etmeye zorlayacak. Ülkenin finans şefi ayrıca kripto borsalarının gelecek yıldan itibaren müşterilerinin faaliyetleri hakkında rapor vermek zorunda kalacağını belirtti ve Avrupa Birliği çapında benzer önlemlerin şu anda boru hatlarında olduğu konusunda uyardı.

Medya kuruluşu La Vanguardia’ya göre, İspanya Maliye ve Kamu Görevi Bakanı María Jesús Montero, hükümet organlarının şu anda kripto para birimi sahiplerini token alım ve satım operasyonlarının yıllık bir beyanını kripto para birimine “göndermeye zorlayacak” düzenlemeler üzerinde çalıştığını belirtti. Hazine.

Tedbirlerin mecliste oylanması gerekecek, ancak büyük olasılıkla elektrik sağlayıcıları üzerindeki vergi oranlarıyla ilgili yasalar gibi diğer tedbirlerle birlikte sunulacak. Muhtemelen sahtecilikle mücadele yasalarına da bağlanacak ve parlamentodan geçişlerini sanal bir çatışma haline getirecekler.

Bakan, yeni kripto düzenlemelerinin muhtemelen 1 Ocak 2023’te yürürlüğe gireceğini iddia etti.

Montero ayrıca İspanya’nın yakında “Avrupa Birliği genelinde uygulanacak” düzenlemelerin “beklentisiyle” hareket ettiğini ve diğer ülkelerin “zaten aynı doğrultuda çalıştığını” da sözlerine ekledi.

Montero’nun kriptoyu “yeni bir [form of] “Hiçbir tür dolandırıcılık veya istenmeyen etkinin” İspanyol ekonomisini etkilememesini sağlamak için hükümetin “düzenleyebilmesi” gereken para birimi.

Finans şefi, düzenlemelerin ayrıca kripto “kripto para birimlerinin satın alınmasını veya takas edilmesini kolaylaştıran platformları ve şirketleri” “platformlarındaki kripto hareketleri hakkında bilgi” içeren “yıllık bir belge sunmaya” zorlamaya çalışacağını da sözlerine ekledi. Borsalar ayrıca platformlarındaki tüm paraların sahipleri hakkında bilgi vermek zorunda kalacak.

Ancak Hazine, kripto vergi beyannamesi cephesinde başka bir utançtan kaçınmayı umuyor. Bu yılın başlarında, vergi makamları ve devlet kurumları, Maliye Bakanlığıdenizaşırı platformlarda madeni para bulunduran İspanyollara, varlıklarının zorlukla karşılaştığını ilan ettirme çabasının ardından aşağılayıcı bir tırmanışa zorlandı.

Vergi kurumu daha önce denizaşırı platformlarda jetonları olan vatandaşlara, kripto varlıklarını Mart ayında (2021 mali yılının sonunda) yıllık denizaşırı varlık vergisi beyannamelerinde açıklamaları gerektiğini söylemişti.

Kurum, İspanyol olmayan platformlarda tutulan madeni paralara sahip kripto sahiplerine varlıklarının ayrıntılarını bir varlık beyan formuna eklemelerini söylemişti. Ancak bu sürücü, bariz büro hatalarıyla mahvoldu: kripto sahipleri, yukarıda belirtilen formda kripto holdingleri için hiçbir alan olmadığından şikayet etti. Bu, sonunda Maliye Bakanlığını on birinci saatte bir U dönüşü yapmaya ve kripto sahiplerine denizaşırı kripto varlıklarının ayrıntılarını göndermelerine gerek olmadığını söylemeye zorladı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– İspanya’nın Bask Ülkesi Kendi Kripto Vergi Kanunlarını Hazırlıyor, Borsalar Müşteriler Hakkında Rapor Vermeye Zorlanıyor
– Binance, Düzenleyicinin İsteği Üzerine İspanya’da Kripto Türev Alım Satımını Durdurdu – Rapor

– İspanyol Kripto Yatırımcıları ‘Vergilerden Kaçmak İçin Portekiz’e Kaçıyor’ Dedi Avukatlar
– Bir Korkudan Sonra İspanyollar Bu Yıl Denizaşırı Kripto Varlıklarını Bildirmek Zorunda Kalmayacak

– Yaklaşan Euro Bölgesi Ekonomik Gerileme Ortasında, ECB’den Lagarde Kripto, DeFi Hakkında Endişeleniyor
– Fransız Milletvekili, Kripto Mevzuatını Zorlamak İçin Yeni Rapor Yayınladı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *