«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Japon Başbakanı Yatırımcılar Zirvesinde Japonya’nın Web3 ve NFT Focus’u hakkında konuşuyor

Japon Başbakanı Yatırımcılar Zirvesinde Japonya’nın Web3 ve NFT Focus’u hakkında konuşuyor

720e68c4aa.jpg
Kaynak: Adobe/Blue Planet Studio

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Web3 ile ilgili büyümenin – metaverse ve non-fungible token (NFT) ile ilgili gelişmeler dahil olmak üzere – ülkenin ileriye dönük büyüme stratejisinin bir parçası olacağını belirtti ve İngiliz iş liderlerini projesini desteklemeye çağırdı.

CoinPost’un bildirdiğine göre Kishida, Londra’daki Guildhall’da bankacılara ve profesyonel yatırımcılara bir konuşma yaptı ve burada hükümetinin Web3 de dahil olmak üzere yeni hizmetlerin yaratılmasını “kolaylaştıran” bir “ortam yaratacak” “kurumsal reformlar” yapacağını belirtti. ilgili altyapı.

Japonya ve Güney Kore gibi Doğu Asya ülkelerinde, birbirini izleyen hükümetler teknoloji sektörünü geliştirmek için kamu fonlarını ve kaynaklarını pompaladılar – bu, Japonya’nınki gibi dünyanın en büyük BT ile ilgili şirketlerinden bazılarının gelişmesine yol açan bir gerçek. Sony ve Güney Kore’nin SAMSUNG.

Kishida, “yeni bir kapitalizm biçiminin” parçası olarak “özel yatırımları çekme ve serveti yeniden dağıtma” ihtiyacından bahsederek planlarını genişletti ve İngiliz araştırmacıları “Kişida’ya yatırım yapmaya” davet etti.

Başbakan, “yeni pazarlar yaratmayı” ve “bilim ve teknoloji” ile inovasyona” ve “başlangıç ​​​​yatırımına” ve dijital alana yatırım yapmayı amaçladığını da sözlerine ekledi.

Başbakan, konuşmasının dijital yatırıma odaklanan bölümünde şunları söyledi:

“[We will focus on] Blockchain, NFT ve metaverse gibi Web3’ün tanıtımı. Yeni hizmetlerin kolayca oluşturulabileceği bir toplum gerçekleştireceğiz.”

Yorumlar, iktidardaki Liberal Demokrat Parti’nin Dijital Toplumu Destekleme birimi tarafından bu yıl Mart ayında oluşturulan bir belge olan Dijital Japonya 2022 teknik incelemesine dayanıyor. Aynı belge, Web3 hareketinin büyüme motoru olarak NFT pazarına atıfta bulundu.

Belgenin oluşturulmasının ardından, parti üyeleri ve muhalefet partileri, “gelecek vaat eden başlangıç ​​şirketlerinin” ve Japonya’dan gelen yeteneklerin, son birkaç yılda aşırı düzenleme ve kısıtlayıcı vergi kuralları gibi sorunlar nedeniyle denizaşırı ülkelere taşındığına dair endişelerini dile getirdiler.

Kishida’nın konuşması, başka bir eski Dijital Dönüşüm Bakanı Takuya Hirai ile birlikte Başbakanlık Ofisini ziyaret eden partinin NFT görev gücünün kurucusu eski Dijital Dönüşüm Bakanı Masaaki Taira ile yaptığı zirveden sadece haftalar sonra geldi. Üçlü, Web3, blockchain ile ilgili teknoloji ve NFT politikalarını tartıştı.

Görev gücü daha önce hükümeti Web 3’ün geliştirilmesinden sorumlu yeni bir bakanlık kurmaya çağırdı.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Japon Otomobil Üreticileri Toyota ve Nissan Metaverse Planlarını Açıkladı
– Güney Koreli Teknoloji Devi Kakao, M&A Anlaşmasında Japon Kripto Borsasını Devraldı

– Japon Kripto Borsalarına Yaptırım Uygulanan Rusların Kripto İşlemlerini Engellediği Söylendi
– Japon Düzenleyici, Ulusun Kripto Yasasını Değiştirmek İstiyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *