«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Japon Muhalefet Lideri, Ulusa Web3 Desteği Sağlamak İçin Kripto Vergi Reformunu Çağırdı

Japon Muhalefet Lideri, Ulusa Web3 Desteği Sağlamak İçin Kripto Vergi Reformunu Çağırdı

adobestock-eyetronic-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / eyetronic

Japonya, kripto vergi sistemini elden geçirmeye hazır olabilir – muhalefet liderleri, kripto ile ilgili yeteneklerin “çıkışını” durdurmak ve Japon kripto firmalarını denizaşırı ülkelere taşınmamaya ikna etmek için vergi kanununda bir değişiklik çağrısında bulunan bir milletvekilleri ve iş dünyası liderleri korosuna katılıyor.

İçinde bir tweetHalk için Demokrat Parti Lideri Milletvekili Yuichiro Tamaki, hükümetin “Web3’ü” ve “token ekonomisini” desteklemesi gerektiğini yazdı ve partisinin “kripto para birimlerini sabit bir 20” oranında vergilendirmek istediğini belirtti. Mevcut sistemden yararlanmak yerine %.

Şu anda, kriptoyla ilgili kazançlar “çeşitli gelir” olarak beyan edilmelidir – bu, bir kişinin toplam gelirine bağlı olarak kazançların %40’a kadar vergilendirilebileceği anlamına gelir.

Tamaki, “insan kaynaklarının ve işletmelerin yurtdışına çıkışını önlemek” için şimdi harekete geçilmesi gerektiğini yazdı. Japonya İnovasyon Partisi’nden Shun Otokita da dahil olmak üzere bir dizi milletvekili, Tokyo’yu kripto vergi yasalarını birkaç yıldır değiştirmeye çağırırken, özel sektör grupları da aynı şeyi yapmaya çalıştı.

İktidardaki Liberal Demokrat Parti içindeki güçler de geçen ay Web 3’te yayınlanan bir beyaz kağıtta vergiyle ilgili engelleri kaldırmak istediklerini belirttiler.

Ancak Tamaki, kripto varlık çıkaran firmaların daha fazla vergi özgürlüğünden yararlanmasına olanak sağlayacak değişiklikler yapmak istediğini de belirtti.

Partisinin politikasının, “onları ihraç eden bir işletme tarafından tutulan belirteçlerin piyasa değeri değerlendirmelerinden hariç tutulacağını” ve belirteçlerin satışından “yalnızca kârlar gerçekten elde edildiğinde vergi alınacağını” sağlamayı içerdiğini de sözlerine ekledi.

Tamaki de paylaştı bir gönderi Japonya’nın kripto vergisini tamamen ortadan kaldırması veya “yabancı ülkelerin tamamen gerisinde kalma” ve girişimcilerin yenilikçi gücünü boğma riskini alması gerektiğini düşünen bir Japon Twitter kullanıcısından.

Poster şunları yazdı:

“Bence kripto para birimlerinin kendilerinin şüphenin üzerinde olduğunu biliyoruz.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Japon Başbakanı Yatırımcılar Zirvesinde Japonya’nın Web3, NFT Focus’u hakkında konuşuyor
– Japon Milletvekillerinden oluşan NFT Politika Yapıcı Grubu, Bir ‘Web3 Bakanı’ Atama Zamanının Geldiğini Söyledi

– Japon Otomobil Üreticileri Toyota ve Nissan Metaverse Planlarını Açıkladı
– Japon Şehri, Eğlence Endüstrisi Behemoth ile Metaverse Projesini Başlatacak

– Özel Sermaye Fonunun Japonya Büyük Kripto Borsasında Çoğunluk Hissesini Satın Almayı Planladığı Bildirildi
– Japon Borsası Dogecoin’i Listeleyen İlk Lisans Sahibi Platform Olacak

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *