«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Japon Şehri, Eğlence Endüstrisi Behemoth ile Metaverse Projesini Başlatacak

Japon Şehri, Eğlence Endüstrisi Behemoth ile Metaverse Projesini Başlatacak

1652840285_webp-net-resizeimage-min.jpg
Wisteria, Tamba, Hyogo ili, Japonya’daki Byakugouji tapınağında aydınlatıldı. Kaynak: Adobe/雄介 岡田

Yerel Japon hükümet organları, metaverse projelerine başlamaya hazır – ve yeni bir sanal alanda NFT’leri ve avatarları kullanabilir.

Top, yerel yetkililerin birlikte çalıştığı ülkenin Hyogo Eyaletindeki bir şehir olan Yabu’da yuvarlanmaya başlıyor. Yoshimoto KogyoJaponya’nın en büyük ve en güçlü eğlence endüstrisi oyuncularından biri.

Kobe Shimbun, şehir için yeni bir sanal alanın bu yıl Haziran ayının sonunda açılacağını ve geçici olarak “Sanal Yabu Şehri” olarak adlandırılacağını bildirdi.

Uzay, geçen yıl kendi metaverse projesi üzerinde çalışmaya başlayan Seul gibi diğer Doğu Asya şehirlerindeki metaverse projeleri ile aynı çizgide gelişebilir. Ancak Yabu’nun projesi, şehri potansiyel turistlere tanıtmanın bir yolu olarak kullanılacağı için biraz farklı olabilir.

Yabu alanı, şehrin muhteşem Tendaki şelalesinin ve Hachikogen kış sporları beldesinin sanal bir rekreasyonunu içerecek.

Şirket, eğlence endüstrisi yeteneklerinden oluşan devasa kadrosunu kullanarak ülke çapında yerel yönetim girişimlerini teşvik etme planları üzerinde çalışıyor, ancak şimdi “metaverse üzerinde ülke çapında genişlemeyi planlıyor” dedi.

Kentin Belediye Başkanı Sakae Hirose, şunları söyledi:

“Metaverse’in sonsuz olasılıklarını seziyorum. İnsanların Yabu’nun hayatını deneyimleyebileceklerini düşünüyorum. [in a virtual space] ve buraya gezi turlarına gelmek istiyorum.”

Yoshimoto Kogyo ayrıca, “FANY X” adlı bir platformla “metaverse avatar işine” dalacağını duyurdu. Platform, şirketle sözleşmeli aktörlerin ve şarkıcıların 3D avatarlarını oluşturmak için kullanılacak ve Yoshimoto Kogyo sanatçılarının çeşitli metaverse alanlarında tanıtım kampanyalarında yer almasına izin verecek.

Şirket, avatarları yönetmenin bir aracı olarak NFT’lerin kullanımını da etkinleştirmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi.
____
Daha fazla bilgi edin:
– 2022’de Metaverse Trendleri: NFT’lerle Daha Fazla Oyuna ve Yeni Sanal Deneyimlere Hazırlanın
– ‘Nakit Kapma’ Olmadan Metaverse’de Nasıl Gezinilir?

– Metaverse’de Gerçekten Herhangi Bir Şeye Sahip Olabilir misiniz? Blok Zincirleri ve NFT’ler Sanal Mülkiyeti Korumaz
– Metaverse Oyunları Nasıl Oynanır: Yeni Başlayanlar İçin Decentraland Rehberi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *