«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Jim Carrey İlk NFT’si İçin Punk’ları, Maymunları ve Goblinleri Atlıyor – ‘Doğanın Acımasız Yeniden Keşfi’ne Gidiyor

Jim Carrey İlk NFT’si İçin Punk’ları, Maymunları ve Goblinleri Atlıyor – ‘Doğanın Acımasız Yeniden Keşfi’ne Gidiyor

jc-1-1.jpg
İçimdeki Vahşi – ‘Adanmışlık’. Kaynak: superrare.com

Birçok şov dünyasının yıldızları NFT koleksiyonlarına CryptoPunks ve Bored Apes’i eklerken ve Goblinler şu anda piyasadaki en sıcak şey olurken, Holywood süperstarı Jim Carey, fotoğrafçı Ryan tarafından yaratılan bir çalışma olan ilk yatırımıyla NFT dünyasına adım attı. Koopmans ve İsveçli sanatçı Alice Wexell.

Twitter’da, Kanadalı-Amerikalı komedyen ve iki kez Altın Küre kazananı söylenmiş NFT’yi sanatsal değerleri ve özellikle doğayı yakaladığı olağanüstü yol ve sürekli yeniden canlandırılması nedeniyle satın almaya karar verdi.

“Bu beni durduruyor. James Joyce bunun iyi bir şey olduğunu söyledi. Teşekkürler [Ryan Koopmans] doğanın zarif ve amansız yeniden keşfini nazikçe yakalamak için. BTW, sen benim ilk NFT’msin, ”diye tweet attı aktör.

Carey parçayı satın aldı. MoonPay NFT pazarında hizmet Aşırı nadir için ETH 20 (o tarihte 39.500 USD).

Komedyenin NFT’si ‘Devotion’, ‘The Wild Within’ adlı oluşum projesinden bir parça. Projenin web sitesine göre, Koopmans Wexell’in sanat eseri serisi, Sovyet döneminden kalma terk edilmiş binalara yeni bir hayat getirmek için tasarlandı.

Web sitesi, “Gerçek dünyadaki fiziksel alanlara dayalı olarak, dijital bir alana animasyonlu bir yeniden doğuş yaratıldı” dedi.

Ayrıca Gürcistan’da bir kasaba olan Tskaltub’un Sovyetler Birliği döneminde popüler bir sağlık merkezi olduğunu, “tedavi edici suyu ve lüks sanatoryumları” ile ünlü olduğunu ve 1940’lar ile 1980’ler arasında binlerce kişi tarafından ziyaret edildiğini açıkladı. Joseph Stalin ve Moskova, Rusya’dan üst düzey yetkililer dahil.

Sovyetler Birliği 1991’de çöktükten sonra binalar terk edildi ve o zamandan beri yavaş yavaş çürümeye başladılar.

Web sitesine göre, Koopmans bu bölgeyi birkaç yıl boyunca ziyaret ederek harabeleri araştırdı ve mekanları fotoğrafladı, ardından bitki örtüsünü dijital olarak tanıtmak, aydınlatmayı ve yapıyı değiştirmek, Erik Thome’dan ses eklemek ve sahneleri canlandırmak için Alice Wexell ile işbirliği yaptı – – hepsi “boş alanları canlandırmak, esasen odalara hayatı geri getirmek” niyetiyle.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Blue-Chip NFT Koleksiyonları Mayıs’ta Hit Alırken Goblin Kasabası Yükseliyor
– Crypto Exchange WhiteBit, Eurovision Şampiyonu Kalush Orkestrası Tarafından Açık Artırılan NFT ve Crystal Trophy’yi Kazandı

– ‘Love, Death + Robots’ Netflix’teki 3. Sezonuyla Birlikte NFT Hunt’ı da Getiriyor
– Seth Green, Çalınan Sıkılmış Maymununa Rağmen NFT Şovuyla Dalga Geçiyor

– Kanye West, NFT’ler, Eğlence Parkları, Yeni Ticari Marka Başvuruları Gösterisi Yapabilir
– ‘NFT’ler Yeni Olabilir, Ama Bu Suç Planı Değil’: Ex-OpenSea Başkanı NFT İçeriden Bilgi Ticareti İçin Tutuklandı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *